Jezioro Wielenskie

/ 2 odpowiedzi
Hejka wybieram sie na Jez. Wielenskie czy ktos mi moze powiediec cos o tym zbiorniku :) 
u?ytkownik197093


wysłałem już wiadomość prywatną, ale jeszcze pokuszę się o małe podsumowanie urlopu.
Tydzień łowienia 12-18 sierpnia 2015. Zaznaczam że w tym okresie panowały wysokie temperatury (35 stopni i wyżej).
Metoda spining z łódki, przynęty głównie kopytka do 10 cm, główki od 5g do 10g, oraz woblerek (typowo szczupakowy).
Łowiłem wcześnie rano, od 6 do 9, zakładając że później na drapieżnika nie ma co liczyć nastawiałem się głównie na szczupaka i sandacza.
Wrażenia mam gorzej niż złe, poza przyjemnością porannego wiosłowania (tak podobało mi się) nic nie udało się osiągnąć.
Na jeziorze wieleńskim, czyli od ośrodka słoneczko do ośrodka krokus, ani jednego brania, fakt, spore przynęty, i w tym miejscu jezioro szybko robi się głębokie. Widziałem żerujące okonie, ale nie byłem nimi zainteresowany.
Na jeziorze osłoninskim, brały tylko okonie (chociaż według wedkujących są tam szczupaki). Zaznaczam że jezioro jest bardzo mocno zarośnięte, i w zasadzie co rzut wyciąga się wodorosty.
Na jeziorze trzytoniowym, gdzie jest znacznie płyciej, zero brań poza pojedyńczym szczupakiem, który w dodatku mi się wypiął, zanim zdążyłem wyciągnąć go do łódki.
Cóż takie to jezioro, taka to pogoda. Przypuszczam że jak ktoś szuka okoni to by znalazł. Jednak przy takich temperaturach w tym miejscu, na drapieżnika można liczyć raczej na żywca z gruntu, i to w nocy.
Ogólne obserwacje mam takie, że jest sporo białej ryby, zwłaszcza leszcza, płoci i wzdręgi. Polecam z gruntu. jak ktoś lubi.
Pozdrawiam. (2015/08/24 18:33)

markus383


Cześć.
Wędkował może ktoś nad tym jeziorem? Wybieram się tam za jakiś czas i chciałbym wiedzieć, czy nastawić się na jakieś ryby (nawet nieduże), czy raczej piwkowanie :) Byłem w zeszłym roku i na spinning (nie miałem wprawiony, bo nie wędkowałem od 15 lat) nie wyjąłem nic, a na spławik jakieś 3 rybki trafiłem w ciągu godziny czy dwóch. Teraz chciałbym powędkować na spinning (wreszcie zacząłem robić swoje przynęty) i z jeden albo dwa dni poświęcić na spławik. W zeszłym roku wędkowałem z zachodniego brzegu, a w tym roku będę miał do dyspozycji rowerek wodny, więc mogę podpłynąć ze spinningiem do trzcinowisk.
Czy warto nastawiać się na jakieś, nawet nieduże rybki? Szczególnie interesują mnie okonie i może trochę mniej szczupaki. Mieliście tam niedawno jakieś wyniki?
Dysponujecie może jakąś mapką batymetryczną? Jakąś prostą, żeby było wiadomo gdzie są jakieś górki? W przyszłym roku być może uda mi się zakupić Deepera, ale w tym roku muszę poradzić sobie jeszcze bez tego sprzętu :)

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam,
Mateusz :) (2023/05/15 07:46)