Jezioro Kisajno-szczupak

/ 9 odpowiedzi
Witam wszystkich w tym roku wybieram się wraz z rodzicami na mazury w czasie weekendu majowego i chciałem się dowiedzieć czy na tym jeziorze jest sporo szczupaka tak żeby można było fajnie połowić ? A także czy jest tam możliwość wypożyczenia łódki wędkarskiej oraz z której strony jeziora najlepiej znaleźć sobie nocleg żeby mieć łatwy dostęp do fajnych łowisk ? I jeszcze dwa pytania związane z formalnościami Czy obowiązują tam rejestry połowu jeśli tak to gdzie je dostać i czy żeby łowić z łódki trzeba coś dopłacać ?
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam Tomek :D
Tom2000


i waszym zdaniem gdzie początkujący lepiej połowi szczupaków na Śniardwach czy Kisajnie? (2014/04/03 18:14)

kamil1141


Na mazurach fajnie szczupaków nie połowisz :P (2014/04/03 18:19)

Tom2000


No może tak ale na pewno są  jeziora na których się mniej połowi a pewnie są takie na których można więcej połowić (2014/04/03 18:24)

darkonis


Jak jesteś początkującym i chcesz połowić to duże jeziora sobie daruj. Nie odnajdziesz się na nich chyba że z jakimś przewodnikiem lub ktoś Ci coś podpowie. Po za tym duże jeziora nagrzewają się wolniej i dobre żerowanie szczupaków na takich jeziorach to czerwiec , a latem na dorożkę .
Mieszkam na mazurach właśnie w tych okolicach i szczerze powiem że są lepsze jeziora szczupakowe gdzie można połowić . Wybierz najlepiej jakieś płytkie nie duże . Dobre jeziora ma instytut rybactwa w Pieczarkach tylko tam nie można z łódki, ale 2 lata temu tam łowiłem to byłem zaskoczony ilością brań  z  brzegu.Fakt nie były to duże sztuki ale  brały. I znam jeszcze jedno jezioro w okolicach węgorzewa gdzie można konkretnie połowić wymiarowego szczupaka ale trzeba mieć własną łódkę . Sam się tam wybieram na weekend majowy , ale nazwy nie zdradzę:P. Omijaj szerokim łukiem jeziora Gospodarstwa Rybackiego PZW Suwałki. Oni  nastawieni są tylko na siatki. Dobre opinie słyszałem o jeziorze Wersminia czy jakoś tak w okolicach bodaj że Kętrzyna. Popytaj poszukaj coś u prywatnych dzierżawców bo niektórzy dbają o jeziorka. 
Kisajno , Śniadrwy to będzie zmarnowany czas  .  Popytaj poszukaj czegoś małego płytkiego najlepiej linowo- szczupakowe.
Co do rejestru połowu to niektórzy gospodarze tego wymagają i dostaniesz to razem z zezwoleniem. (2014/04/03 20:04)

aldente


Trzymaj się z daleka od Giżycka i tłoku. Najlepiej poszukaj noclegu na wysokości Pięknej Góry od strony Jeziora Kisajno. Na północ od Pięknej Góry masz wyspę Duży Ostrów. Po wschodniej stronie wyspy jest taka okrągła zatoczka( zobacz na Google Maps).Caly wschodni brzeg tej wyspy, (w górę i w dól od tej zatoczki) porośnięty jest trzciną i jest to dobre miejsce na szczupaka. Tam właśnie miałem duże szczupaki na żywca...ale 15 lat temu.... (2014/04/03 20:07)

Tom2000


Znalazłem teraz na google maps jezioro Lisunie nie za wielkie widze od wschodniej strony jakieś pomosty czy to jezioro należy do pzw i czy ktoś coś o nim wie? (2014/04/03 20:24)

darkonis


Kolega aldente ma  racje z dala od Giżycka . Jak chcesz poczuć smak mazur to jakieś zaciszne tereny.Pracuje na co dzień w Giżycku  i różni ludzie tam mieszkają .. (2014/04/03 20:59)

Tom2000


Jezioro Duś też by mnie interesowało jeśli ktoś coś o nim wie to bardzo proszę o opinie jak tam ze szczupłym (2014/04/03 21:17)

Artur z Ketrzyna


i waszym zdaniem gdzie początkujący lepiej połowi szczupaków na Śniardwach czy Kisajnie?

Na jednym i drugim. Wszystko zależy od tego czy trafisz z przynętą i pod pysk... (2014/09/25 10:04)