Jezioro Hańcza

/ 15 odpowiedzi
Kto z kolegów rozjaśni moją wiedzę o jeziorze Hańcza.Otóż jest tak na wszystkich blogach turystycznych a także wędkarskich,jezioro opisane jest jako udostępnione do wędkowania.Podano nawet miejsca najlepszych brań,tymczasem na stronie PZW w Suwałkach widnieje informacja,że jezioro to rezerwat.To jak to właściwie jest wolno wędkować czy nie?Kto ma rację? Dzięki za wyjaśnienia
Boberto


zachecam do szukania na forum ...wystarczy troche checi.

http://forum.wedkuje.pl/post/jezioro-hancza/67908/0 (2010/01/25 09:52)

mar83


Boberto Doprawdy rada jest bezcenna (2010/01/25 15:37)

Boberto


...doprawdy niestosowna ironia ... te jezioro to rezerwat ..mozna wedkowac jednak pozwolenia sa drogie i  sa mocne limity polowu ... nie lowilem tam , a te inf. znalazlem wlasnie na wedkuje.pl (2010/01/25 17:52)

skoment


Rezerat, no nie wiem jakiś specjalnych obostrzeń nie zauważyłem. Fakt częściej spotkać można tam PSR, niż gdzie indziej. Zezwolenie jednodniowe na połów ryb dla osób zrzeszonych w PZW kosztuje 15zł.  (2010/01/26 11:06)

margor1976


żaden rezerwat, Suwalski park krajobrazowy i objęty jest strefą ciszy możesz łowić ile dusza zapragnie, jedynie pływać można na silniku elektrycznym.
 ale na Suwalszczyznie nie ma już wielu jezior otwartych dla motorowodniaków.

 wcześniej było tam łowisko specjalne ale już nie jest GR Suwałki się dobrało te tego jeziora i już nie długo nie będzie po co tam jeździć, czyba że popływać, zimą najlepsze jezioro na garbusa, tutaj okoń przypomina okonia. (2010/01/26 15:45)

mar83


Dziękuje wszystkim (2010/01/27 18:50)

essoxx


Zniszczyć mozna wszystko rybacy z PZW są od tego fachowcami w Hańczy pozostanie to czego nie mogą odłowić: krystalicznie czysta woda , ścianki na dnie oraz dłubanki -wtajemniczeni nurkowie wiedzą o co chodzi. (2010/02/08 22:31)

essoxx


Wiadomość z ostatnich dni- jezioro Hańcza jest w ostatnich dniach czyszczone niewodem przez "fachowców" z PZW chyba Suwałki. Świadczą o tym otwory w lodzie na szcaescie niektóre oznaczone oraz śmieci pozostawione przez "fachowców, szkoda, ze nie miałem aparartu to ciekawy widom w rezerwacie perzyrody. Pytam gdzie są służby odpowiedzialne z ochrona rezerwaty, gdzie straż rybacka czy nawet Policja przecież zaśmiecanie przyrody nie wspomne o rezerwacie jest przestępstwem lub co najmniej wykroczeniem. tegoroczny lód o grubości okolo 50 cm moze byc zgubny dla naszych jezior, nie ze względu na przyduchę tylko na mozliwość nieograniczonego trzebienia jezior przez rybaków niewodami. (2010/02/18 22:35)

galwiej5


Witam, jako mieszkający nad tym jeziorem potwierdzam, ze nie jest rezerwatem. Niewód faktycznie jest w ciągłym użyciu juz od jakiegoś tygodnia, z tego co wiem to odławiają stynkę (własnie teraz jest na nią czas), wczoraj jadłem na kolację:) (2010/02/19 12:29)

essoxx


Teraz jest czas na stynkę później na sieje, troć szczupaka i w końcu zostanie pusta woda fajna i realna perspektywa dla tak pięknej wody? (2010/02/21 22:48)

mar83


Czyli jak wszędzie PZW=rabunek (2010/02/25 18:39)

essoxx


Hańcza wykańcza to stare powiedzenie może bedzie aktualne wobec jej wrogów lub nieświadomych swego działania rybaków z niewodami.  Jezioro to powinno pozostać nadal pieknym i tajemniczym nasi przodkowie pozostawili w nim swoje dłubanki( można obejrzec na youtube) przyjerzdzaja tu  nurkowie z wielu krajów europejskich i potrafią sznować ta wodę. Dlaczego my Polacy nie potrafimy uchronić od zniszczenia tego co mamy bezcenne, pozostaje tylko gorycz i  żal, ze nie można zmienić tej mentalnosci , bo gdzie niewiadomo o co chodzi to przewaznie chodzi o pieniądze. (2010/02/27 22:42)

Peterek


Coś nowego n.t. Hańczy. Będę w okolicy służbowo 7 dni pod koniec Października. Warto zabrać kije ? (2013/10/13 14:10)

Qbik80


I jak połowy ? (2013/11/01 11:28)

Peterek


Do d..... NIC, poza pyskówką z Panem Sieciarzem. (2014/01/06 12:03)