Jezioro Góra

/ 4 odpowiedzi
Witam.
Poszukuję informacji na temat jeziora Góra niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego.Byłem kilka razy ale bez efektów poza drobnicą. Dziękuję za wszelkie informacje.
irex


Odkąd znam tę wodę ,a będzie ze 35 lat,to nigdy nie było to jakieś super łowisko.Zazwyczaj wczesną wiosną brała tam nieźle płoć ale raczej w kanale jak w jeziorze.Teraz na kanale jest chyba zakaz.Co do jeziora to było trochę lina,szczupaka i okonia.Jak jest teraz nie wiem ale myślę ,że może być tylko gorzej . (2013/07/21 22:21)

TAJFUN


Byłem tam parę razy . Jest trochę płoci , mały leszcz , ładny lin , szczupak i węgorz / same sznurówki / .
Z brzegu możliwy połów tylko wiosną , potem zarasta grążelami . Można w stanicy przenocować , wynająć łódkę . (2013/07/25 22:15)

Wonski79


J.Góra w zeszłym roku na jesieni zostało wzbogacone preparatem, który ma za zadanie je oczyścić i zmniejszyć ilość mułu. Mamy nadzieję iż zmniejszenie ilości osadu na dnie zbiornika spowoduje także mniejsze zarastanie go przez roślinność. W ostatnim czasie przeprowadzone zostały także badania rybostanu co potwierdziło iż ryba jest. Niestety przez roślinność ciężko jest się do tych ryb dostać co zniechęca wędkarzy.
Nie jest to staw hodowlany i ryby trzeba nęcić. Duży lin czy karp nie podejdzie od razu do zarzuconej przynęty. Tak więc jeżeli chce się tam połowić należało by przyjechać na kilka dni.
Są stali bywalcy, którzy łowią ładne okazy karpi i linów. W osobistej kolekcji mam fotkę z karpiem 8,6 Kg właśnie z tego akwenu.
Jeżeli chodzi o gatunki ryb występujących w zbiorniku: karp, lin, karaś, jaź, boleń, szczupak, okoń, płoć, wzdręga, ukleja, leszcz, krąp (2013/07/31 16:30)

emporio1916


Łowił ktoś w tym roku w tym jeziorze? Może opisze co się dzieje na tej wodzie? Jak wyniki? Na ostatnich zawodach spinningowych chyba nie za bardzo połowiono wg strony pzw Warszawa Śródmieście.  (2013/12/17 19:37)