Jezioro Smerzyn

/ 2 odpowiedzi
Jezioro Smerzym . Czy jest to dobre łowisko? Na jaka rybe tam sie nastawiac ? Byłem ostatnio nad tym jeziorem na wycieczce i bardzo mi sie spodobalo. Prosze o wasza opinie 
adrianCZN


Witam, jezioro dosyć ciekawe ale ciężko z dobrymi miejscówkami nad tym jeziorem. Ryby które wiem że są na pewno bo złowiłem to płoć, wzdręga, lin, okoń i szczupak . Jest też karp i podobno leszcz i sum.
Ktoś może się wypowie coś więcej na temat tego jeziora i ryb w nim występujących.
(2015/02/18 18:38)

SirDariusz1


Witam,
Ryby pewnie są lub bywają (i takie też wieści są w necie, zbiornik ponoć zarybiany) tego nie wiem bo przez kilka godzin ciężko ocenić łowisko. Jezioro małe, zarośnięte i płytkie. Bez łódki jedynie z kilku pomostów dostęp Jednak nie na ocenie łowiska chcę się skupić a na jego czystości. To co zobaczyłem przy jednym z pomostów (drewniany, naprzeciwko głównej plaży), ilość śmieci pływająca w wodzie to był chyba jakiś żart. Nie chcę piętnować opiekunów łowiska, bo ciężko jest w tak zabudowanym przez ludzi terenie wszystkiego upilnować, choć kamyczek i do ich ogródka bo stan rozkładu części śmieci sugerował, że nikt tego nie sprzatał od baaardzo długiego czasu. Ilość opakowań po robakach, puszek od piwa, paczek po szlugach, worków od zanety, sznurków, dywaników samochodowych i ch... wie czego. 
Ręce opadają :-( Byłem rozgoryczony i wstyd mi badzo, bo o ile puszki od piwa i szlugi zganiam na pijaków, to chyba jednak kilku z nich to wędkarze a może "wędkarze"...?  Tak czy inaczej, siekierą przy samej ziemi, gdybym spotkał. 
Zdecydowałem, że nie pokażę sterty tych śmieci a druga stronę medalu, i chociaż cieszę się że przydała się mokra ściereczka do wytarcia rąk po łowieniu (bo gówno złowiłem), to z drugiej strony śmieci jest to, co nad wodę ciągnie najbardziej i to zdjęcie właśnie chcę pokazać, jako istotę tego hobby. Byłem z kumplem, warto było. (2016/09/28 08:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.