Zaloguj się do konta

Jezioro Białe-Gostynin

utworzono: 2012/08/15 22:05
lysywedkowicz

http://www.wedkuje.pl/lowisko,jezioro-biale-gostynin,48928
Witam wszystkich i przepraszam, że właśnie w tym miejscu zamieszczam moje pytanie.Ale to ze względu na to, że wielu wędkarzy tu zagląda i może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytania.A mianowicie : Czy ktoś z Szanownych Kolegów tam był i rybki łowił ? I jeśli tak czy jakieś okazy się trafiły i może parę słów o tym jeziorku ?Czy na to Jeziorko potrzebne są dodatkowe opłaty ( moja karta opłacona na okręg mazowiecki).Wdzięczny będę o wszelakiego rodzaju rady.Oczywiście sam również poszukam informacji - żeby nie było, że na gotowe liczę.Pozdrowienia.
[2012-08-15 22:05]

Jezioro Białe to okręg płocko-włocławski kolego. [2012-08-15 21:10]

jurek Napisz do Jurka.Jest z tych okolic to udzieli ci dokładnych iformacji. [2012-08-15 22:07]

ponczu2

Witam, jestem z Gostynina. Nie wędkuję za bardzo na tym jeziorku ponieważ nie posiadam tam łódki, wybrałem Lucieńskie:). Co do Białego to głębokie jezioro(powyżej 31m), występuje tam piękny leszcz, szczupak i wiele innych ryb.

Pozdrawiam
[2012-08-16 00:04]

cierpliwy1

Na tym jeziorku nie prowadzi się gospodarki .PZW  dzierżawi wodę tylko dlatego aby utrzymać wędkarzy w swoich szeregach.W okół jeziora masz prawie wszędzie zakaz wjazdu (prywatne działki) a więc woda bez dostępu a o zwodowaniu łodzi można pomarzyć .Rybek troszkę jest,ale nie bogato to wygląda.Okonia ładnego można połowić na żywca przy głębokościach 10-12 m,ale trzeba wiedzieć gdzie .Jak nie znasz wody ,to wcześniej kup na kolację kurczaka ,bo rybek raczej nie pojesz.Pzdrawiam [2012-08-16 08:05]

Z tym dojazdem do jeziora to prawda.Objechałem Białe dookoła, a dojazdu do wody nie znalazłem.Wszystkie działki ogrodzone.Żeby wjechać trzeba bulić niestety. [2012-08-16 10:51]

ponczu2

Występuje w ogóle nad białym sandacz? Szczerze powiem że nie wiem:))
[2012-08-16 12:49]

lysywedkowicz

No to serdecznie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.W takim razie odpuszczę sobie wędkowanie na tym jeziorku, a jak będę przejazdem kiedyś to sobie zajrzę.Jeszcze raz dzięki bardzo.

[2012-08-16 17:50]

bednar14

A ja kolego właśnie siedzę na pomoście nad białym i jak narazie od 17 trzy karlowate sumiki. Ogólnie to w tym tygodniu cieniutko z brzegu, czasami jakiś karpik podeidzie. [2012-08-16 18:37]

bednar14

Teraz już 5 sumikow :-( [2012-08-16 18:38]

gregx1

Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu nad Białym.  Codziennie poświęcałem wędkowaniu przynajmniej 4 godz., czasami więcej. Efekty - dramatyczne... Przez cały pobyt nie złowiłem miarowego leszcza, największa płotka - coś koło 22 cm, największy okoń - 18 cm. Próbowałem spławika, gruntówki, spinningu - rezultat ten sam - drobnica, drobnica, drobnica... Dziesiątki uklei, płoteczek, krąpików, okonków i od czasu do czasu atrakcja w postaci babki (cholera wie skąd się tam wzięły?). Mógłbym wytłumaczyć to nieznajomością zbiornika, ale wszyscy wędkarze z którymi rozmawiałem (w tym kilku miejscowych) efekty mieli podobne, lub nawet gorsze. Obserwując ich radość na widok kilku płotek 15-25 cm doszedłem do wniosku, że te dwukilowe leszcze, kilowe okonie i metrowe szczupaki spotkać w tym jeziorze można już tylko w opowieściach. Jezioro piękne, woda bardzo czysta, ale od strony wędkarskiej - nie polecam. Może ktoś jednak połowił tam w ostatnim czasie? Jeśli tak, proszę napisać, gdzie popełniłem błąd.
[2012-08-26 19:32]

bednar14

Hej może babke z sumikami karłowatymi pomyliłeś? Bo jak się ściemni to byczki jak głupie tam biorą. Ja jak jeszcze byłem to słyszałem że karpiki takie wymiarowe biorą kolega też jednego trafił.
[2012-08-27 23:47]

gregx1

Na pewno nie. Wiem co piszę. Zastanawiam się natomiast, czy mówimy o tym samym jeziorze. Na białym koło Gostynina nie słyszałem, żeby przez ten tydzień ktoś złowił sumika karłowatego, a o karpiach tylko jakieś mgliste wspominki miejscowych.
[2012-08-28 09:46]

bednar14

Szkoda że nikt wcześniej mnie nie poprawił ;-) ja o innym jeziorze pisałem sorki
[2012-08-28 13:55]

ponczu2

Dobre, no ale cóż i takie rzeczy się zdarzają.

Odnośnie jeziora, tak jak myślałem sąsiad mi powiedział że jak jest dużo szczupaka to nie się co łudzić że będzie dużo sandacza... Tak jak to jest właśnie na białym, szczupaka i okonia dużo a sandacza brak albo bardzo mało :)
[2012-08-28 14:25]

gregx1

Nie przesadzałbym z tym "dużo" :). Sporo jest drobnego okonia, szczupaka podobno trochę też jest (ja nie widziałem), trafiał się kiedyś węgorz, natomiast miejscowi twierdzą, że sandacza tam nie ma.
[2012-08-28 20:52]

ponczu2

Jest dużo szczupaka i okonia, trzeba znać miejsca a nie że przyjezdny będzie wędkował tam tydzień czy dwa i od razu mówi że dupa.:)
[2012-08-28 21:12]

gregx1

Jak już pisałem wyżej, gdybym tylko ja miał takie wyniki, to sprawa jasna - nie znam wody, więc nie łowię, nie ma problemu. Ale skoro pływam po jeziorze, rozmawiam z wieloma ludźmi wędkującymi tam lata, jak również z miejscowymi, a efekty wszyscy mają podobne, to chyba o czymś świadczy...
[2012-08-29 09:48]