Jezioro Zabierzów-kamieniołom

/ 11 odpowiedzi
Witam,
czy ktos wie cos o małym jeziorku w Zabierzowie? wybieram sie tam połowic i nie wiem czy jest sens,czy ktos tam byl na rybkach? Co tam mozna zlowic?
Pozdrawiam
shilach


Jednak sie dzis tam wybralem i o dziwo okolo 6 rano wyciagnalem suma :)
co prawda mial tylko 50 cm i powedrowal spowrotem do wody
ale mnie to zaskoczylo,oprocz tego kilka okonkow sie trafilo. (2009/09/10 22:50)

jujus5


uwazaj kolego bo sa tam duze karpie. (2010/03/14 12:20)

ojtus


ale prosze mi napisac do kogo nalezy ten staw i jakie podszeba zezwolenia z gory bardzo dziekuje (2010/03/30 20:48)

baldhead


Właścielem terenu jest na pewno Gmina Zabierzów. Woda nie ma gospodarza, ale żeby tam łowić należy posiadać oprócz karty wędkarskiej opłaty Okręgu PZW Kraków. Zamieszczam zdjęcie tego łowiska z przed tygodnia. Wtedy pokryty był jeszcze taflą lodową. (2010/03/31 20:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ojtus


witam,i bardzo dziekuje za informacje mieszkam w bronowicach i na to lowisko mam pare minut i fajnie by bylo tam polowic.pozdrawiam (2010/04/04 13:44)

baldhead


Nie wiem jak jest teraz z rybostanem na tym łowisku. Ostatnio byłem tam kilka lat temu. Wtedy brały naprawdę duże karpie (6-8 kg). Warunki do wędkowania były dość trudne, ponieważ łowisko było porośnięte w dużej części moczarką kanadyjską. Karpie brały w oczkach wolnych od roślinności. Z tego względu hol musiał być siłowy i zestaw trzeba było mieć solidny. Karasi ponad 30 cm było mnóstwo. Sporadycznie brał bardzo ładny sandacz. Pozdrawiam. (2010/04/04 18:11)

Sumiarz1995


Witam! Mieszkam ok 1km od tego ciekawego łowiska.Są tam wielkie stare karpie,kilka dużych amurów,Sporo ładnego okonia, Trafi karaś (nawet medalowy,mój największy to ponad 2kg) a z drapieżników to małe szczupaki ( wypuszczone w 2010) sporo sandacza i ładne sumy. Łowisko bardzo trudne łowienie na grunt raczej odpada zawady ze starych stalowych lin po barierkach są nie wyjęcia. A ryby niemal zaprzeczają większosciom praw. Tutejsze karpie od chwili zalania nie widziały kulek ani podobnych chemikalów. Mi karpiuchy brały tylko na naturalne przynęty (rosówka,białe robaki itp) amury jak już brały to tylko na mirabelkę.Ogólnie w tym roku można wędkować tylko z łodzi albo pontonu bo po powodziach nie da wejść bo tam gdzie 2 - 3 lata temu była ścieżka teraz jest prawie 2m wody :D (2011/03/15 21:10)

szrama


CZY SPOTKAŁ KTOŚ NA TYM ŁOWISKO WĘGORZA ??? (2011/03/29 19:44)

emil83


Odświerzam. Mój kolega w zeszły piątek wyciągnął szczupaka 67 cm na żywca (mały karaś), i spioł mu się około metrowy sum. Ja byłem przedwczoraj niestety tylko kilka krasnopiórek do 25 cm (biały + kuku) karpie widziałem jak oczkują, niektóre pod 50 cm ale nie interesowało je nic. Obok wędkarze lowili małe leszczyki. Na żywca ani tyknięcia. W zbiorniku jest też sporo raków, kilka dla zabawy wyciągnęliśmy na białego robaka spod kamieni. Chetnie łapały szczypcami haczyk z białym a trzymały tak mocno że nie puszczały aż znalazly się na brzegu. Oczywiście focia i żadna krzywda się im nie stała.  (2012/08/08 17:00)

bartosz-zakrzew


Proszę O odśnieżanie tematu do kogo to łowisko teraz należy (2016/07/13 19:32)