Zaloguj się do konta

JEZIORO HARTOWIECKIE

utworzono: 2009/06/01 17:57
ukash_p

Wybieram się w sierpniu nad jezioro Hartowieckie. Konkretnie do ośrodka Hartek. Czy ktokolwiek łowił na tym zbiorniku i może coś podpowiedzieć? Nigdzie żadnych informacji na ten temat. Jaka ryba dominuje? Gdzie i na co najlepiej łowić? Czytałem, że jest zarybiane i jest traktowane jako łowisko specjalne, więc są opłaty. Po powrocie z chęcią je uzupełnię w kategorii łowiska. Będę bardzo wdzięczny za info. [2009-06-01 17:57]

tomeczekxx5

Jak mogę ci polecic to wejdz sobie na ten link http://www.powiat-nowomiejski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=25&limitstart=36 Pozdrawiam. [2009-06-01 20:03]

FanAtyk

W zeszłym roku spędziłem 10 dni wakacji w tym ośrodku. Pobyt wspominam więcej niż miło :) Łowiłem głównie na grunt a koledzy na spławik. Efekty niestety były nie za ciekawe - dominowały malutkie płoteczki, które atakowały zestaw niemalże zaraz po zarzuceniu, oraz małe podleszczaki. Może miałbym lepsze efekty gdybym bardziej się nastawił na łowienie ryb - jednak wyjazd był typowo rekreacyjno-degustatorski a rybki jedynie z doskoku jako sposób na kaca. Pozdrawiam i połamania [2009-06-01 21:44]

Witam! Dominuje płoć, leszcz, krąp. Można liczyć na węgorza i szczupaka oraz okonia(trafiają się ładne okazy). W lato woda nie jest aż taka czysta jak piszą ;-), ale sprawdzają sięraczej cienkie żyłki. Jeśli mogę coś doradzić-nastawiałbym się raczej na grunt (drgającą z koszyczkiem)-dobre miejsca znajdziesz od Hartka w prawo i na południowym krańcu(tu również można liczyć na lina). Na spinning-przeciwległy brzeg, ale raczej z łodzi i północny koniec(od drogi asfaltowej). Wracając do gruntu-przede wszystkim białe, czerwone robaczki i kukurydza, a poza tym omijaj duże pomosty-to właśnie przy nich jest mnóstwo drobnicy. [2009-06-01 23:16]

ukash_p

tinca, dzięki. To bardzo cenne dla mnie informacje. Napiszę coś po powrocie. Pozdrawiam [2009-06-02 08:13]