Jezioro Myczkowskie

/ 7 odpowiedzi

Czy łowił ktoś na jeziorze myczkowskim, właściwie jest to zalew ale jak kto woli.

Dokładnie chodzi mi na co się nastawać na tym akwenie i jak z rybostanem ?

tomios84


"Myczkowce" w większości to woda górska czyli przynęty sztuczne dopiero od któregos mostu jest to woda nizinna. Łowiłem tam raz z łódki są tam piękne pstrągi potokowe ( wymiar ochronny na górskim odcinku zbiornika Myczkowce to 40 cm) nie rzadko się trafiają tutaj pstrągi 50cm, występuje tutaj również troć jeziorowa, oczywiście również szczupak i okoń. Z racji tego, że łowie tylko tylko na spining informuje o rybach drapieżnych. Myślę ze na nizinnym odcinków zbiornika Myczkowce jak i na górskim można się natknąć i na karpia, leszcza czy, amura ale to są tylko moje przypuszczenia a przekonać się można o tym na wodzie nizinnej jeziora Myczkowce ,która rozpoczyna się za pewnym mostem nazwa miejscowości wyleciała mi z głowy. Pozdrawiam. (2011/03/23 09:27)

papltr


Woda górska jest od mostu w Solinie do końca miejscowości Bóbrka, a następnie do 50m przed zaporą w Myczkowcach jest woda nizinna. Co chodzi o ryby to tak jak [b]tomios84[/b] napisał Pstrąg, Troć, Lipień, Szcupak, Okoń, Płoć, Leszcz itp Zdarzają się naprawde ładne okazy bo okonia około 40cm wcale trudno nie jest tu złowić szczupaki ponad 70cm, pstrągi i trocie 50+ oraz płocie 40+ są często łowione. Na jeziorze bardzo cześto zmienia się poziom wody ponieważ jest to zbiornik retencyjny, co przeszkadza w zasiadkach stacjonarnych.   (2011/08/12 11:34)

Majster 81


Warto dodać ,że miejscówek z brzegu praktycznie nie ma . Co do tego zbiornika i odcinka górskiego połów na muchę , gumy czy blachy ---haki bezzadziorowe. (2011/08/12 17:05)

Majster 81


No i jeszcze jedno opłata jedno dniowa w kwocie 30zł-------------lekka przesada. (2011/08/12 17:13)

papltr


Ja jestem w kole solina to za 30 zł mogę być 40 razy na wodach górskich w ciągu roku. A gdy to wyczerpię to za każdy kolejny pojedynczy dzień będę płacił 30zł. To troche dziwne ale co zrobić... (2011/08/13 11:23)

Majster 81


Tak jest to BARDZO DZIWNE lecz prawdziwe. (2011/08/13 13:28)