Jezioro Koninskie-Konin?

/ 15 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam.W weekend mam zamiar wybrac sie nad jezioro Konin lub inaczej nazywane Koninskie.Jest to jeziorko polozone w powiacie nowo-tomyskim .Chcialbym sie dowiedziec kto jest gospodarzem tego jeziorka i gdzie wniesc oplaty,w necie niewiele znalazlem na ten temat,poprostu lipa .Wielkie dzieki za kazda udzielona informacje.Pozdrawiam.
Bromar


 Kolego, jest na forum bardzo sympatyczny kolega piotr100574 on pochodzi z tamtych stron i myślę że będzie mógł ci udzielić informacji. Napisz do niego lub poczekaj aż się pojawi na forum.
(2010/08/24 23:43)

u?ytkownik40353


 Kolego, jest na forum bardzo sympatyczny kolega piotr100574 on pochodzi z tamtych stron i myślę że będzie mógł ci udzielić informacji. Napisz do niego lub poczekaj aż się pojawi na forum.

No Kolego Marku ja jestem z Konina ale w Wielkopolsce a nie koło nowego tomyśla ,no ale to nic może Kolega Mastiff będzie coś wiedział on jest z zielonej Góry,teraz daliście mi do myślenia jezioro konińskie ,siedze myślę te cholery znowu jezioro wykopały a mi nikt nie mówi ,już sprzęt chciałem brać i jechać szukać ha ha:)))))))) (2010/08/27 12:12)

mar83


To są dwa Koniny w Polsce ? Nowy Tomyśl to chyba k Poznania leży (2010/08/27 15:08)

u?ytkownik40353


To są dwa Koniny w Polsce ? Nowy Tomyśl to chyba k Poznania leży

no niestety Kolego pewnie jest jeszcze więcej Koninów (2010/08/27 17:02)

Bromar


 Kolego, jest na forum bardzo sympatyczny kolega piotr100574 on pochodzi z tamtych stron i myślę że będzie mógł ci udzielić informacji. Napisz do niego lub poczekaj aż się pojawi na forum.

No Kolego Marku ja jestem z Konina ale w Wielkopolsce a nie koło nowego tomyśla ,no ale to nic może Kolega Mastiff będzie coś wiedział on jest z zielonej Góry,teraz daliście mi do myślenia jezioro konińskie ,siedze myślę te cholery znowu jezioro wykopały a mi nikt nie mówi ,już sprzęt chciałem brać i jechać szukać ha ha:))))))))


 O jasny gwint, chyba coś nie doczytałem, i o mały włos bym Cię przegonił w poszukiwaniu jeziora. Ale jaja, ale jaja :)))


Pozostałych Kolegów przepraszam, mały niefart. (2010/08/27 20:32)

u?ytkownik52227


To są dwa Koniny w Polsce ? Nowy Tomyśl to chyba k Poznania leży


Wlasnie tak,jest jezioro Koninskie i lezy nad wioska Konin. (2010/08/27 23:18)

wujakrzysiu


Witam obydwa koniny są w Wielkopolsce jak się ktoś zastanawia :P
jest to jeziorko z moich okolic właścicielem wody jest jakieś tam gospodarstwo rybackie  zezwolenia kupuje się w wiosce u niejakiego Pana Cześka (jeżeli dobrze pamiętam) który wypisuje nam kartę na jeziorko konin koszt jednorazowy za kartę 1-2 zł zezwolenie na jeden dzień dla osoby dorosłej to ok 15 zł na dwie wędki wędkowanie w nocy koszt x2 zniżka dla dzieci 50%
gdyby ktos miał pytania odnośnie jakiś jeziorek w okolicy proszę pisać postaram się pomóc :) (2010/08/29 12:42)

mar83


Ok ile to rzeczy można dowiedzieć się dzięki obecności na forum Pozdrawiam (2010/08/29 14:09)

u?ytkownik52227


Witam obydwa koniny są w Wielkopolsce jak się ktoś zastanawia :P
jest to jeziorko z moich okolic właścicielem wody jest jakieś tam gospodarstwo rybackie  zezwolenia kupuje się w wiosce u niejakiego Pana Cześka (jeżeli dobrze pamiętam) który wypisuje nam kartę na jeziorko konin koszt jednorazowy za kartę 1-2 zł zezwolenie na jeden dzień dla osoby dorosłej to ok 15 zł na dwie wędki wędkowanie w nocy koszt x2 zniżka dla dzieci 50%
gdyby ktos miał pytania odnośnie jakiś jeziorek w okolicy proszę pisać postaram się pomóc :)

Hej,wlasnie jestem po nocnym wedkowaniu w tym jeziorku,fajne,malownicze.Niestety zezwolen nie wypisuje sie od miesiaca bo dzierzawca zrezygnowal i jeziorko nalezy do RZGW.Dzwonilem do niedalekiego kola nr.024Lwowek i rozmawialem z wedkarzami.Rybek wiele nie zlapalem ale wspomnienia-bezcenne. (2010/08/29 15:04)

Patriik


Masz racje łowię tam co roku bo mam rodzine w Bolewicach, ale co do jeziorka to w tym roku tak jak opisałeś kolego TENGELSOL dzierżawca zrezygnował opłata za wedkowanie wynosi 5zł osoba dwie wędki. Wedkowanie odbywa sie na zasadach PZW. Ogólnie jeziorko jest super występują tam leszcz, lin, płoć, okoń sum, szczupak, węgorz, karp i amur na którego tam co roku się wybieram jak wejda w łowisko to pilnuj wędki sam bym tam stracił kij.


 

(2010/08/29 16:02)

u?ytkownik52227


Masz racje łowię tam co roku bo mam rodzine w Bolewicach, ale co do jeziorka to w tym roku tak jak opisałeś kolego TENGELSOL dzierżawca zrezygnował opłata za wedkowanie wynosi 5zł osoba dwie wędki. Wedkowanie odbywa sie na zasadach PZW. Ogólnie jeziorko jest super występują tam leszcz, lin, płoć, okoń sum, szczupak, węgorz, karp i amur na którego tam co roku się wybieram jak wejda w łowisko to pilnuj wędki sam bym tam stracił kij.


Ale slyszazlem ze troszke ryb sie wydusilo po zimie?w nocy zlapalismy pare leszczykow i troszke okoni,ogolnie to pogoda byla do dupy ale nie zaluje.Ten osrodek nad jeziorem jest opuszczony?nad jeziorem zywej duszy. 

(2010/08/29 20:33)

Patriik


To prawda ryba się wydusiła ale w większości tołpyga czego niezal. Jeśli chodzi o brania to jezioro ma swoje uroki mogę ci powiedzieć testuj różnego rodzaju zanęty bo to odniej wszystko zależy jak trafisz odpowiednią to małych ryb niebędziesz łowił bo niewejdą w łowisko na hak kukurydza jak założysz białego lub dendrobeane odrazu wisi okoń lub leszczyk 20-30cm.

 

(2010/08/30 14:08)

wujakrzysiu


o a tego to nie wiedziałem czytałem tylko że jez. Linie 5km od konina jest od tego roku wodą pzw a wcześniej też była to woda prywatna
wie może ktoś jak tam drapieżnik wygląda (szczupak, sum) żyje coś jeszcze czy już wszystko wykłusowano? (2010/09/05 11:06)

Patriik


Z tego co słyszałem to w liniu są dwa jeziora. Jedno jest na wjezdzie i jest to jezioro tego samego dzierżawcy co zrezygnował z konina więc trzeba wykupić zezwolenie na wędkowanie, drugie jest gdzieś na końcu miejscowości i od tego roku należy pod PZW niestety nigdy tam niebyłem więc niewiem ja z rybą. Wiem tylko że kilka razy organizowano tam zawody więc ryba chyba jest. Na tym pierwszym jeziorze są spore karpy znam wedkarzy którym kije zabrało dowody lub połamano, kilka rybek też sam widziałem. (2010/09/09 23:33)

Mojzi


siemka..
mam takie pytanie odnosnie jeziorka w koninie...
jesli kupie u "Cześka" te zezwolenie a nie posidam jeszcze karty wedkarskiej to czy  ono mi wystarczy i czy mi nic nie grozi??

z góry dzieki za dopowiedz (2013/04/25 18:54)