Jezioro Modzerowskie

/ 25 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam serdecznie Kolegów i Koleżanki

Jezioro Modzerowskie  to nowy punkt mojego wyjazdu wakacyjnego i stad moje pytanie:

-kto zarządza jeziorem skoro leży ono na granicy woj.Kujawsko-pomorskiego i Wielkopolskiego.
-gdzie wnosić opłaty za wedkowanie na tym jeziorze?
-czy w tym jeziorze mozna cos złapać(bez weneryki)
-moze ma ktos informacje o bazie noclegowej nad tym jeziorem.

pzdr Łukasz
lpilarski


<div style="width: 370px; text-align: center"><a href="http://mapa.targeo.pl/MODZERÓW,mapa_11271958" title="Mapa Polski Targeo"><img src="http://img.targeo.pl/i/cache/mapshot/10/06/20/MODZEROW_11271958.png" alt="Mapa Polski Targeo" border="0"/></a><br />Powered by <a href="http://www.targeo.pl" title="Targeo">Targeo&reg;</a> | <a href="http://www.automapa.pl" title="AutoMapa">AutoMapa&reg;</a></div> (2010/06/20 19:28)

bartbefore


Siemka, wychowałem się nad tym jeziorem i znam je bardzo dobrze. Mimo że już jest po wakacjach postaram się podzielić wiedzą na temat tego łowiska, może komuś posłuży to na przyszłość.
Zacznę od odpowiedzi na twoje pytania:
1. Jeziorem tym zarządza Państwowe Gospodarstwo Rybackie z siedzibą w Szpetalu Górnym koło Włocławka.
2. Najłatwiej jest wykupić pozwolenie tylko na to jezioro, ja zawsze robię to w sklepie wędkarskim w Izbicy Kujawskiej, ok. 5-6km na północ od jeziora  (jeżeli ktokolwiek wybierałby się tam na ryby, należy jechać do Izbicy Kuj. i zapytać ludzi w centrum, aby nakierowali na sklep).
Opłata nie jest droga, zależy też na jaki okres.
3. Ryb jest dużo... Leszcze do 5kg, Liny do 3 kg, Szczupaki do 9 kg, Węgorze do 3kg, Sumy, Sandacze, Płocie i wiele wiele innych..
4. Nad jeziorem są 3 pola namiotowe, 2 z nich są prywatne, strzeżone, ogrodzone... (jedno z nich www.pole-namiotowe.com.pl ) trzecie położone jest w lesie (wg. mnie najlepsza opcja dla wędkarza, zaznaczone na niebiesko na mapie,) za pole namiotowe w lesie opłat dokonuje się w Nadleśnictwie Koło z siedzibą w Gaju (nad tym jeziorem, w okolicach żółtej  kropki na zachodnim brzegu).

Ponad to pozwolę sobie przedstawić najciekawsze miejsca za pomocą mapki:
-żółta kropka, położona jest tam mielizna (niegdyś wyspa) grunt ok 0,5-1m, idealne miejsce do połowu okoni i szczupaków z łódki na spinning.
-obszar niebieski, pole namiotowe w lesie.
-biała linia, drogi dojazdowe do lasu.
-czerwona kropka, najwęższe miejsce jeziora, od brzegu do brzegu jest ok. 50 metrów, wg mnie jedna z najlepszych miejscówek na tym akwenie, podobno jest tam bardzo głęboko ok.12m, wraz z zatoką obok.
-różowy obszar, jakby się przyjrzeć widać tam wyspę, super miejsce do połowy okoni, szczupaków i sandaczy, grunt tam wynosi ok. 1-1,5m
-zielony obszar, płytka część ale za to bardzo łowna.

Najlepiej i najspokojniej jest w leśnej części, mało ludzi, piękne otoczenie i grube ryby co najważniejsze :) Miejsce warte polecenia.
Jedyny minus to obecność "lokalnych" kłusowników, nie dużo ale zawsze są ;/ (2010/08/27 02:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

radoo


Panie Kolego byłem nad tym jeziorkiem całkiem niedawno.
Spędziłem tam trzy dni,więc jakieś spostrzeżenia wyniosłem, po pierwsze-Jezioro jest bardzo ładne,dojazd ok,parking leśny do samej lini brzegowej.Po drugie- rybostan niestety składa się w większości z drobnicy, o dużego leszcza bardzo trudno,węgorz jest ale bardzo go mało.Sporo za to jest szczupaka i sandacza. Przydała by się łudka,ale z brzegu na trupka miałem brania.Podsumowując, choć lata świetności to jezioro ma już za sobą warto pojechać. Za trzy dni wędkowania 25zł w ciszy i spokoju.

(2011/06/28 20:17)

mariusz2657


Kolego radoo. Mam pytanie, czy był pan  nad j.długim w jego północnej części.Ja byłem tam parę lat temu,był tam camping+bar oraz molo w budowie.Co od tego czasu się zmieniło.Kiedyś miałem namiary na ten camping/ jedna przyczepa + w+ pole namiotowe/.
                                                                                            pozdrawiam (2011/06/28 22:18)

radoo


Na J.Długim jest zbudowane molo ale ja z niego nie korzystałem wolałem pozostać na parkingu leśnym, bardzo urocze miejsce. (2011/06/29 18:11)

endzi63


z tego co wiem, jest tam przy wjeździe do lasu po prawej stronie bar piwny sezonowy!!!!!!!!!!!! (2011/06/29 18:42)

cacek


Jeździłem na to jezioro dobrych kilka lat. Ostatni raz byłem byłem tam z 10 lat temu. Wspomnienia mam bardzo miłe. Pod zaznaczonym polem namiotowym jest taka jakby mała zatoczka. To byłe świetne miejsce na wieczorne okonie. Pamiętam że śmialiśmy się ze szwagrem że można według ich regularnej aktywności ustawiać zegarki. Węgorze raczej sznurówki. Dominowała drobnica. Szkoda że nie opisano bezodpływowej prawej części. Trzeba się tam dostać na pieszo przez las. W zasadzie miejscowi łowili tylko tam. Tam też ze szwagrem wyciągaliśmy największe leszcze, okonie i węgorze. Trafił się też sandacz.
Mam pytanie czy można łowić tam w nocy? Był bowiem okres kiedy było to zabronione. Czy latem w nocy na zaznaczonym polu odbywają się głośne imprezy? (2012/03/20 13:44)

ocbkaczyMam pytanie czy można łowić tam w nocy? Był bowiem okres kiedy było to zabronione. Czy latem w nocy na zaznaczonym polu odbywają się głośne imprezy?


Tak,jest możliwość wedkowania w nocy po uprzednim wpłaceniu "dopłaty do zezwolenia" w wysokości 25zł na okres całoroczny.Co do imprez w każdy weekend od nocy świętojańskiej(pierwszy dzien lata,chucznie przyjmowany na plazy w brodowie) plus imprezy w lesie ;)jednak jezeli chodzi o spokoj to nie ma jak na "Psarach" okolice sadu sliwkowego i dla wtajemniczonych koło pana Stefana;)Pozdrawiam. (2012/04/05 12:21)

endzi63


za sadem strasznie porośnięte, ze dwie trzy miejscówki, kiedyś piękne miejsca, od sadu aż do Stefana zarośnięte, brak przejścia nad wodą, 30 lat temu dojeżdżałem tam syrenką , teraz od sadu do Stefana zero miejscówek a przejście tylko  górą, to samo od starej rybakówki w kierunku lasu wszystko porośnięte, zero miejscówek, teraz każdy nad wodę samochodem, nie ma się co dziwić, coraz więcej sprzętu, wszyscy przerzucili się na drugą stronę gdzie możliwy dojazd samochodem, do wakacji można powędkować, później pełno namiotów i zero dostępu do wody w okresie lipiec sierpień, ostatnio byłem tam dwa tygodnie temu , w lesie był jeszcze lód, pola tak zaorane , że nie wiadomo jak dość do wody, ja osobiście jak jestem w Brdowie, wolę powędkować na j.Brodowskim, ewentualnie siedem kilometrów dalej nad jeziorem prywatnym Korzecznik.
POZDROWIENIA (2012/04/05 13:22)

ocbkaczy


, teraz od sadu do Stefana zero miejscówek a przejście tylko  górą, to samo od starej rybakówki w kierunku lasu wszystko porośnięte, zero miejscówek, teraz każdy nad wodę samochodem, nie ma się co dziwić


Panie Andrzeju
Wczoraj byłem powedkować obok rybakówki i ku mojemu zdziwieniu wszystkie krzaki do prawie cyplu są wykarczowane! szook i niedowierzanie zniszczono kilka naprawde Ciekawych oczek(prawdopodobnie beda stawiane pomosty badz robiona bedzie plaża) a przy samej rybakowce jest uszykowany grunt prawdopodobnie pod budowe domku. Co ciekawe ponoc maja wiecej tam czyscic. A mimo ze jeszcze sezon nie ruszył pełna parą mieliśmy zaszczyt zostac wylegitymowani przez 2 strażników , którzy podplyneli do nas łódką. Po milej rozmowie odplyneli szukać kłusowników :)Co do odcinka od sadu do cyplu nie jest tak zle aczkolwiek trzeba wziaść ze sobą sierp by "lekko" przyciać oczka a jest ich ok5 w niezlym stanie(mimo to jade wyciac z kolega 2-3 oczka przy samych krzakach). (2012/04/07 09:05)

ocbkaczy


za sadem strasznie porośnięte, ze dwie trzy miejscówki, kiedyś piękne miejsca, od sadu aż do Stefana zarośnięte, brak przejścia nad wodą, 30 lat temu dojeżdżałem tam syrenką , teraz od sadu do Stefana zero miejscówek a przejście tylko  górą, to samo od starej rybakówki w kierunku lasu wszystko porośnięte, zero miejscówek, teraz każdy nad wodę samochodem, nie ma się co dziwić, coraz więcej sprzętu, wszyscy przerzucili się na drugą stronę gdzie możliwy dojazd samochodem, do wakacji można powędkować, później pełno namiotów i zero dostępu do wody w okresie lipiec sierpień, ostatnio byłem tam dwa tygodnie temu , w lesie był jeszcze lód, pola tak zaorane , że nie wiadomo jak dość do wody, ja osobiście jak jestem w Brdowie, wolę powędkować na j.Brodowskim, ewentualnie siedem kilometrów dalej nad jeziorem prywatnym Korzecznik.
POZDROWIENIA
(2012/04/07 09:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

endzi63


zdjęcie zrobione z cypelka, tak z teściem nazywamy to miejsce, dawno w tym miejscu nie byłem, a kiedyś z 20 lat temu spędzaliśmy tam nocki na węgorza, a po lewej stronie pięknie brały leszcze, ostatnio łowiłem między Pogorzelskim a Brzezińskim na przeciw zabudowań zmarłej sołtysowej, byłem tam dwa tygodnie temu , po kilku latach niebytu, ledwo znalazłem swoje miejscówki, będzie trzeba wziąć sprzęt i ponownie wykarczować.
POZDROWIENIA  (2012/04/07 09:45)

skaczmar1


Witam Koledzy , jak teraz wygląda sytuacja z rybką na tym jeziorze? Z, której strony warto siedzieć z  zachodniej czy wschodniej?

pzdr sk

(2013/01/06 13:00)

Ulep16


Orientuje się ktoś ile kosztuje karta i na jaki czas ona jest .Z góry dziękuje . (2013/05/04 08:48)

użytkownik36310


Witam! Jak w tym roku prezentuje się sytuacja na jeziorze? Jak wygląda sama okolica, nie ukrywam że pytam pod kątem zakupu działki, dlatego proszę o obszerne wypowiedzi ;) (2013/06/07 16:30)

krzysztofkawalec


witam kolegów wędkarzy , jakie koszty są za łowienie na jeziorze modzerowskim ? (2014/07/16 12:22)

toma14100


Opłaty za amatorski połów ryb w jeziorach Gospodarstwa Rybackiego Włocławek Spółka z o.o.
w 2015r.

 

I

Wszystkie jeziora udostępnione w łowiskach za dwie wędki zwykłe:

1. z brzegu – lodu od 01.01. do 31.12.2015r.
2. z łodzi od 01.05. do 31.10. (z brzegu i lodu jw.)
(Jezioro sandaczowe od 01.06. do 31.10.2015r.)

(Jezioro: Kaczawka, Kromszewice, Chodecz, Lubieniec z łodzi od 01.01. do 31.12)

200,00 zł
250,00 zł

II

Łowisko na dwie wędki zwykłe:

1. z brzegu – lodu od 01.01. do 31.12.2015r.
2. z łodzi od 01.05. do 31.10. (z brzegu i lodu jw.)
(Jezioro sandaczowe od 01.06. do 31.10.2015r.)

(Jezioro: Kaczawka, Kromszewice, Chodecz, Lubieniec z łodzi od 01.01. do 31.12)

110,00 zł
140,00 zł

III

Łowisko okres wiosenno–letni:

1. z brzegu od 01.04. do 31.10.
2. z łodzi od 01.05. do 31.10. (z brzegu jw.)
(Jezioro sandaczowe od 01.06. do 31.10.2015r.)

(Jezioro: Kaczawka, Kromszewice, Chodecz, Lubieniec z łodzi od 01.01. do 31.12)

100,00 zł
130,00 zł

IV

Łowisko okres zimowy

od 01.11 do 31.03. z lodu lub brzegu dwie wędki zwykłe

60,00 zł

V

Krótkoterminowe na jezioro gospodarstwa udostępnione do wędkowania jak w łowiskach 1–12 za dwie wędki zwykłe lub spining :


1.

1 miesiąc (30 dni) z brzegu

1 miesiąc (30 dni) z brzegu i łodzi

dopłata do amatorskiego połowu ryb w nocy z brzegu


50,00 zł

65,00 zł

10,00 zł

2.

2 tygodnie (14 dni) z brzegu

2 tygodnie (14 dni) z brzegu i łodzi

dopłata do amatorskiego połowu ryb w nocy z brzegu


40,00 zł

50,00 zł

10,00 zł

3.

1 tydzień (7 dni) z brzegu

1 tydzień (7 dni) z brzegu i łodzi

dopłata do amatorskiego połowu ryb w nocy z brzegu


35,00 zł

45,00 zł

10,00 zł

4.

3 dni z brzegu (lodu)

3 dni z brzegu i łodzi

dopłata do amatorskiego połowu ryb w nocy z brzegu


25,00 zł

35,00 zł

10,00 zł

5.

1 dzień z brzegu (lodu)

1 dzień z brzegu i łodzi

dopłata do amatorskiego połowu ryb w nocy z brzegu*

15,00 zł

20,00 zł

10,00 złVI

Łowiska specjalne dwie wędki zwykłe:

1.

Jez. Sumin z brzegu w okresie od 01.04. do 31.10. 2015r.

a) krótkoterminowe jak w pkt. V


100,00 zł

2.

Jez. Lenie Wielkie z brzegu w okresie od 01.01. do 31.12.2015r.

z łodzi od 01.05 do 30.10.2015r.

a) krótkoterminowe jak w pkt. V


60,00 zł

80,00 zł

3.

Jez. Konotopie z brzegu w okresie od 01.01. do 31.12.2015r.

z łodzi od 01.05 do 30.10.2015r.

a) krótkoterminowe jak w pkt. V


60,00 zł

80,00 zł

4.

Jez. Chalno z brzegu w okresie od 01.01. do 31.12.2015r.

z łodzi od 01.05 do 30.10.2015r.

a) krótkoterminowe jak w pkt. V


60,00 zł

80,00 zł

5.

Jez. Tupadły – brzeg, łódź, spining w sezonie od 01.05 do 30.10. za 1 dzień


35,00 zł

6.

Pozostałe jeziora:

a) brzeg od 01.04. do 31.10.

b) łódź od 01.05 do 31.10. brzeg jw. (Jezioro sandaczowe od 01.06. do 31.10.2015r.)

c) krótkoterminowe jak w pkt. V100,00 zł

130,00 zł

7.

Jezioro Jeżewiec z brzegu

a) 1 dzień

b) 2 dni

c) 3 dni


60,00 zł

90,00 zł

125,00 złVII

Dopłaty na spining w okresie od 01.05. do 31.10.:

1. Do pozwoleń na łowiska (pkt. I-III i VI pkt. 1-4 i 7)
(Jezioro sandaczowe od 01.06. do 31.10.2015r.)

25,00 zł

VIII

Dopłaty za wędkowanie w nocy z brzegu:

1. Do pozwoleń na łowiska (pkt. I-III i VI pkt. 1-4 i 7)

25,00 zł

IX

Ceny zezwoleń na amatorski połów ryb w łowiskach wymienionych w pkt. I, II, III, IV ppkt. 7 po 1 sierpnia obniża się o 50 %.

X

Dla młodzieży uczącej się i studentów do 24 roku życia ulga w wysokości 50 % za pozwolenia wymienione w pkt. I, II, III. Podstawą uznania ulgi jest legitymacja szkolna lub studencka.

 

* Pozwolenie jednodniowe z dopłatą nocną jest ważne godzinę przed wschodem słońca w dniu ważności pozwolenia do godziny po wschodzie słońca dnia następnego.
Informacje telefon (054) 237-10-74 w godz. 700 - 1500 w dni robocze.

(2015/04/21 19:21)

toma14100


A tu jeszcze spis jezior nalezacych do gospodarstwa http://www.gosrybwloclawek.pl/ 

Czy jest ktos kto w tej okolicy orientuje sie o działkach z linia brzegową lub w pierwszym pasie od brzegu ???

(2015/04/21 19:23)

endzi63


Jezioro ponad 200h a nie ma miejsca do zwodowania łódki. Objechałem całe jezioro do okoła i nie znalazłem żadnego miejsca gdzie bym swobodnie dojechał nad wodę  samochodem i zwodował łódkę. Włocławek sprzedaje zezwolenia na połów z łodzi a nie potrafi wskazać miejsca gdzie można slipować łódź. Pisałem do nich trzykrotnie i zero odpowiedzi.Może ktoś z kolegów zna takie miejsce, byłbym wdzięczny.POZDRAWIAM (2015/06/15 10:45)

ania1


Witam wszystkich na forum.Bardzo chcielibyśmy z mężem wybrać nad to jezioro na dwa tygodnie w lipcu  z własna przyczepą kempingowa, gdzie byśmy mogli się  zatrzymać .Zależny nam być jak najbliżej wody za przyzwoita cenę.Mąż wędkuję. Za pomoc z góry dziękuje Podaje maila anna-muzyka 2@wp.pl (2015/06/20 20:58)

krychu8666


Witam koledzy wędkarze powiedzccie mi jak jest teraz z rybą na jeziorze dlugim. Przeprowadziłem się do izbicy kujawskiej i to jest teraz mój najbliższy akwen do wędkowania (2018/02/21 09:07)

Jakubek1108


Witam koledzy wędkarze powiedzccie mi jak jest teraz z rybą na jeziorze dlugim. Przeprowadziłem się do izbicy kujawskiej i to jest teraz mój najbliższy akwen do wędkowania
Krychu byłem ostatnio się przejechać obejrzeć wodę znaki życia są ale miejsc do wędkowania jak na lekarstwo Jakcos napisz pw to wymienimy się fb czy coś to się pogada
(2018/04/02 11:07)

Jakubek1108


Witam koledzy wędkarze powiedzccie mi jak jest teraz z rybą na jeziorze dlugim. Przeprowadziłem się do izbicy kujawskiej i to jest teraz mój najbliższy akwen do wędkowania
Krychu byłem ostatnio się przejechać obejrzeć wodę znaki życia są ale miejsc do wędkowania jak na lekarstwo Jakcos napisz pw to wymienimy się fb czy coś to się pogadaÂ
Â
Byłem wczoraj 2 wędki z gruntu biały robak, pinka, kolorowy, kuku, nawet nie puklo
(2018/04/08 17:09)

lisek102


Witam mam pytanie o wskazówki dojazdu na ten parking leśny bo byłem nad jeziorem ale trafiłem tylko na pole namiotowe.Jeżeli mogę prosić o jakieś wskazówki to będe bardzo wdzięczny.Pozdrawiam. (2019/06/02 13:25)