Zaloguj się do konta

Jezioro Zyzdrój Mały

utworzono: 2012/01/30 17:22
tayo2

Witam brać wędkarską
chciałbym się podzielić wiedzą  i doświadczeniem na temat jeziora Zyzdrój Mały około 2 km od miejscowości Spychowo.
Spędziłem tam 2 tygodnie lipca zeszłego roku. Zacząłem oczywiście od zasięgnięcia informacji w internecie. I jakie było moje zdumienie , że tak mało informacji na temat tego jeziora.
Trafiłem na opis jedne gościa , który chyba był amatorem i to przez duże A. W opisie podawał , że te jezioro to lodowisko  i oprócz małej płotki i okonka to tam nic nie ma , nawet podał z którego pomostu łowił.
Zaręczam wam ,że to były brednie gdyż łowiąc z tego samego pomostu miałem niezłe wyniki w postaci linów ,którego jest tam dużo i to o masie od 0.5 kg do 2.5 , leszcza może nie okazy  , ale od 0,30 do 1,5 kg. Do tego płoć do 30 cm i węgorze , co do szczupaka to nie było wielkich sensacji bo to i nie sezon na niego , ale zdarzały się sztuki po 70 cm, tylko trzeba mieć trochę pojęcia na temat wędkowania ,ryba sama nie przyjdzie.
Przynętę stanowiła kukurydza i czerwony robak.
Mogę zaręczyć , że ryba tam jest, gdyż to jest pierwsze jezioro na Mazurach na którym połowiłem rybek do woli.
Jedynie minusem jest fakt , że nad tym jeziorem jest mało baz noclegowych.
Ja byłem w ośrodku , który nazywa się (OŚRODEK NA CYPLU) po wpisaniu w Gooogle tej nazwy wyświetli się info. na temat tego ośrodka. Warunki nie za specjalne ponieważ ośrodek pamięta czasy komuny , ale wędkarzowi to nie powinno przeszkadzać.Opłata za 2 tygodnie wędkowania z brzegu i łódki to 90 zł.możliwość wynajęcia łódki w ośrodku.
Wybrałem się tam ponownie w połowie września na szczupaka. Nie było tak źle w ciągu 3 godz. pływania mieliśmy złowionych 16 szczupaków z tego 4 sztuki powyżej 70 cm.
Nie twierdzę , że takie efekty są na co dzień, bo to zależy od wielu czynników, jak ryba nie żeruje to choć byś jej (D) miodem smarował to nie będzie brać.
Życzę połamania kija [2012-01-30 17:22]

Może ktoś jeszcze podzieli się opinią na temat tego łowiska?  Faktycznie w necie za wiele nie ma w temacie. [2013-04-18 19:12]

Misiek22

Łowił ktoś tam ? Zna łowisko .Jest sens jechać tam ok. 500km w jedną strone. Cel to szczupak , sandacz , lin ew. wielki leszcz.
[2013-12-07 14:45]

Faktycznie zbyt dużo miejsca nie ma.  Ja korzystam z jezioro.com.pl  pod tym adresem znajdują się opisy i zdjęcia z jezior i okolic.
Ps. Co zaś się tyczy recenzji wędkarskich zawsze traktuje je z dużą nieufnością . Są ludzie którzy celowo wprowadzają w błąd w ,,zazdrości " o ,,swoje " łowisko. Ja w obawie przed tkzw. chamstwem po prostu ,,moich " miejscówek nie zdradzam.
Julian.
[2013-12-07 18:18]

Miałem tam w tym roku zawody spinningowe rozgrywane z łódek. Dużo jest krótkich szczupaków w przedziale25-45cm. O wymiar jest trudno,w czasie zawodów padł tylko jeden. Sporo jest ładnego okonia. Kwaterę mieliśmy w ośrodku'' Na cyplu"'. Miejsce jest super ale warunki w ośrodku są spartańskie.

[2013-12-08 09:21]