Jezioro Żywieckie na ryby

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich . zna ktoś może zasady na jakich można łowić ryby w Jeziorze Żywieckim ???. Kiedyś Jezioro należało do okręgu PZW Bielsko-Biała a teraz podobno się wiele zmieniło. pozdrawiam Andrzej1a
u?ytkownik4668


Witam. Widzę że kolega od niedawna na wedkuje.pl Nie zdążył jeszcze kolega zamieścić swojego zdjęcia. Zawsze to milej wiedzieć z kim się "klika". Otóż szanowny kolego, ja mam taką zasadę że informacji szukam u źródeł. Informacja na forum może być obarczona zamierzonym lub niezamierzonym błędem. Sam kolega jest tego przykładem, kiedy w innej swej wypowiedzi na forum wedkuje.pl twierdzi że zbiornik żywiecki należy do PZW Katowice. Cytuję: ......."Witam wszystkich. Proszę mi powiedzieć gdzie członek Waszego koła może łowić bez dodatkowych opłat. Skoro Wisła jest prywatna. A inne rzeki i jezioro Żywieckie należy do okręgu Katowice. Andrzej1a" ........ Nie wiem jakie kolega ma doświadczenia z internetem (jakoś się koledze udało tu dostać) ale jest taka jedna z wielu, przeglądarka - "Google" za pomocą której, można się prawie wszystkiego dowiedzieć przy odrobinie dobrych chęci. Informacji o przepisach, zarządzeniach, regulaminach itd szukam na stronach tych którzy, je wydają. Potem w razie kontroli podczas wędkowania głupio będzie powiedzieć że "koledzy na forum mi powiedzieli ............." Na forum natomiast miło i celowo jest wymieniać poglądy, opinie, doświadczenia. Dla wygody kolegi podaję niżej adres internetowy, nazywany linkiem, do stron forum bielskiego PZW. Na nich znajdzie kolega sporo opinii o warunkach wędkowania na Żywieckim i Międzybrodziu. Niestety kiepskich, przez bardzo dużą presję wędkarską i permanentnie organizowane zawody w każdy weekend. Dochodzi do tego że w jeden dzień zawody organizuje jednocześnie kilka "kół". Rodzi to co weekendowe konflikty między "sportowcami" a zwykłymi wędkarzami. http://pzwbielsko.pl/forum/ Informacje przepisach i zarządzeniach oczywiście na stronie głównej. Pozdro (2009/06/25 08:48)

M@rek


Kolego, bardzo wiele informacji znajduje się na stronach PZW Bielsko Biała. Ja osobiście nie polecam. W ostatnich tygodniach poziom wody w jeziorze Żywieckim bardzo spadł, co powoduje słabe brania ryb. Duża presja wędkarzy zniechęca do wędkowania i nie gwarantuje spokoju. A do tego miejscowi wędkarze ( "mięsiarze" ) mieszkający w pobliżu jeziora z powodzeniem czyszczą wodę z okazów. a mieszkam 3 km od jeziora i czasami wędkuję na Żywieckim, i przykro patrzyć jak jezioro "umiera". Jest zaniedbane przez władze, słabo zorganizowane wędkarsko i wciąż są na nim organizowane zawody, które blokują łowiska. (2009/06/25 20:00)