Jezioro Żarnowieckie -gdzie szukać dużego szczupak

/ 6 odpowiedzi
Witam serdecznie, Panowie, wybieram się na ryby z kumplem na tydzień nad jezioro Żarnowieckie... powiem krótko: mam zamiar złowić szczupaka życia. Czy znacie to łowisko? Wiem że jest to akwen prywatny i należy wykupić dodatkowe pozwolenie na łowienie z łodzi. Ale do rzeczy, jakie tam jest dno? jakie przynęty ze sobą zabrać? Jak jest z głębokością na jeziorze, gdzie najlepiej szukać dużego szczupaka? A jak wygląda sytuacja z populacją tej pięknej ryby na tym jeziorze? Wybaczcie mi że to są same pytania ale jadę tam pierwszy raz, nigdy tam nie byłem. O właśnie, jeszcze jedno, czytając różne komentarze o tym łowisku dowiedziałem się że pracuje tam jakiś przewodnik, można dostać numer telefonu do gościa [prywatną wiadomością]?
Z góry dziękuje Wam za pomoc. O wynikach połowu na pewno poinformuje, będę miał sporo czasu żeby się rozejrzeć bo wyprawa jest stricte wędkarska. 
szyna


hej , jak bedziesz wynajmowal tam lódz to plynie z toba gosc ktory wszystko ci o tym jeziorze powie :) mieszkam w okolicy ale jeszcze tam nie lowilem . tyle co wiem to lowia tam metoda trolingowa . wiem ze sa tu tacy co juz zlowili tam rybki zycia moze cos wiecej ci powiedza :)
(2010/09/15 20:20)

Blitz


Hm... a gdzie można tą łódź wynająć tam? Można o jakiś namiar na nich prosić? Generalnie mam łódź własną i dlatego chce się zorientować jak to wyjdzie cenowo bo jak się odezwie tutaj jakiś ekspert od tego łowiska to nie potrzebny mi przewodnik ani jego łódka. Z tego co mówisz wnioskuję że nie ma tam żadnej "strefy ciszy" uff... trochę mi ulżyło bo ostatnio wioseł mam już dosyć :)  (2010/09/16 07:47)

MrCrasny


Jeżeli rozmawiamy o jeziorze  Żarnowieckim na północy kraju w pow. Wejherowskim to pierwsze słyszę żeby było prywatne. Przez to jezioro przepływa rzeka i nie ma opcji żeby było prywatne. Owszem, jest spółka rybacka u której wykupuje się pozwolenie, ale oni tylko dzierżawią.Jeżeli chodzi o szczupaka z łódki to po pierwsze echosonda, po drugie silnik- najlepiej spalinowy.Najgłębsze miejsca- u ujścia kanału technicznego do elektrowni oraz przy dawnej niedoszłej elektrowni jądrowej- brzeg jest obłożony metalowymi larcenami.Wędkowałem tam w zeszłym roku właśnie od strony elektrowni jądrowej metodą gruntową. Łapały się piękne płocie 35-40 cm i leszcze. Mniejsze płotki też się łapały i wiele z nich nosiło ślady szczupaczych zębów.  (2010/09/17 15:38)

szyna


lodzie wypozyczasz w czymanowie tyle co sie orietuje . ale mozna miec tez swoja lodke (2010/09/17 19:42)

Blitz


Dzięki panowie za informacje, z tego co wiem łódke ma kumpel tam prywatną, silnik zabieram swój prywatny spalinowy więc jest ok. Kurde martwią mnie ceny na tym łowisku :/ z tego co wiem zmienił się dzierżawca tego akwenu i narzucił takie ceny... ehh... za trolling 37,50pln za dzień, i to jedna osoba. Granda w biały dzień :/ (2010/09/17 21:47)

bodzios51


Witam.Dodam jeszcze,ze obecnym wlascicielem tego jeziora jest gmina Gniewino.Zarybiaja aby bybo atrakcyjne dla wedkarzy.Oczywiscie trolling na tym jeziorze jest bardzo drogi.Maksymalna glebokosc ok.18m,plaskie dno.Ceniac spokoj,plywam na elektryku ale tu bezpieczniej jest na spalinowce.Doradze jeszcze,ze jezioro to jest duze i dla swego dobra zanim sie wyplynie,nalezy sie zapoznac z prognoza pogody.Pozdro dla Wszystkich. (2012/03/13 13:21)