Zaloguj się do konta

Jezioro Wilanowskie - łowi ktoś tam?

utworzono: 2008/12/17 21:27
Szalona

Jak w temacie - poszukuję informacji na temat jeziora Wilanowskiego. Czy warto się tam wybrać, w jakim miejscu najlepiej uganiać się za drapieżnikami, jakie jest dno i głębokość. Z góry dziękuję za pomoc [2008-12-17 21:27]

conti

Witam, Ja tam w tym roku byłem częstym gościem głównie łowiąc z gruntu, ale i ze spinningiem byłem kilka razy. Polecam jeziorko po stronie pałacu wilanowskiego. Jeśli chodzi o drugą stronę to niestety tam posesje maja bezpośredni dostęp do wody a co za tym idzie i do ryb które niekoniecznie łowią jak wędkarze. Dwa miejsca są godne polecenia (jeśli chodzi o spinning) sam początek za wyspą od ulicy Vogla oraz na końcu jeziorka przy rozwidleniu wody - tam można spotkać drapieżnika. Niestety oprócz okoni i jednego sandacza nic więcej tam nie złowiłem. [2008-12-18 09:50]

conti

...a jeśli chodzi o dno to częściowi porośnięte i muliste. Jeziorko jest dosyć płytkie i wątpię aby w najgłębszym miejscu miało 2 m. Średnio ok 1,5 m [2008-12-18 09:52]

łysy wąż

Cześć. Parę lat temu dość często tam wędkowałem. Wyniki raczej marne - trochę okoni i kilka ledwo wymiarowych szczupaczków. Dno przy brzegach raczej muliste, nie polecam brodzenia w spodniobutach. Za szerokim pasem grążeli jest nawet głęboko - niestety poza zasięgiem rzutu. Sprawdziłem wpław :-) Jako że nigdy tak naprawdę nie połowiłem, przeniosłem się na jeziorko Powsinkowskie, a z czasem na pobliską Wisłę. Z wiarygodnego źródła wiem, że na Powsinkowskim można wypracować ładną rybkę - w tym roku padł zębaty 95cm, w zeszłym sezonie sandacz 8kg i okoń 42cm. Niestety nie mam informacji jak z dużymi rybami na Wilanowskim. Wiem tylko, że są olbrzymie karpie, ale to chyba nie za bardzo Cię interesuje? :-) [2008-12-20 08:27]

JakubUrsynow

Witam
Bywam tam od niedawna to podbijam temat może ktoś coś dopiszę. Na samym Wilanowskim nie łowiłem w zasadzie, na Powsinkowskim owszem ale tylko drobnica wieszała się na haczyk. Od stałych bywalców wiem, że w obu akwenach można liczyć na lina ( widziałem zdjęcia na telefonach, naprawdę ładne ryby ) leszcza, karasia i wszędobylska płoć. Z drapieżników to Okonia podobno dużo i dużo go wyciągają spod lodu. Szczupak bardziej na Powsinkowskim albo w odchodzącym od Wilanowskiego kanałku lecz to wszystko to zasłyszane i niepotwierdzone informacje. [2009-11-16 20:27]