Jezioro Wicko proszę o info o tym łowisku.

/ 9 odpowiedzi
Potrzebuje informacji na temat jeziora wicko jakie ryby tam występują na co biorą o jakiej porze.
Z góry dziękuję.
jamesbond

podłączam sie do tematu. czy ktoś jest w stanie cos o tym powiedzieć? CZy to prawda, ze tam nie trzeba mieć karty wedkarskiej tylko zezwolenie bo to prywatny zbiornik (chyba 60 zł/tydzień) z tego co słyszałem. Naprawdę nikt tam nie był? (2011/07/05 18:27)

endzi63

zgadza jest to zbiornik prywatny , czy potrzebna karta wędkarska tego nie wiem ,jak wykupywałem jednodniowe zezwolenie nikt mnie o to nie pytał, co do jeziorka to jest bardzo płytkie , przy niskim stanie wody można ponoć przejść na drugą stronę , zezwolenia wykupuje się w wsi Łącko ,przy kanale świdnik ,jest tam taki budynek z garażem , obok przy kanale są łódki do wynajęcia , żeby co złapać trzeba daleko od brzegu wypłynąć łódką, z brzegu nie ma praktycznie miejscówek, na wodzie tej prowadzona jest hodowla sandacza i tylko to można złapać ,albo ukryte w trzcinach wzdręgi i płoteczki,  ja łowiłem na kanale klasztornia przy ujściu do jeziorka , przy takiej kładce 4 do 6 m głębokości, brały niewielkie wzdręgi.
To co opisuje miało miejsce parę lat temu i oczywiście od tamtego czasu mogło się wiele zmienić.
POZDROWIENIA (2011/07/05 18:48)

jamesbond

aha... kurcze a chciałem za okoniem lub szczupłym poganiać. Dzięki za info.Jak ktoś coś wie to nich piszedzięki z góryJames (2011/07/05 18:56)

jamesbond

hop i do góry z tematem!
odświeżam bo potrzebuje informacji co tam pływa. Gdzieś wyczytałem, że teraz z rybami tam dupa. Pytanie gdzie mogę połowić w tamtych rejonach? Czy na tym "kanale" da się dorwać szczupłego? z góry dzięki za info.

edytka:Podobno zarybiali węgorzem i sandaczem w tym roku....  (2011/07/09 15:06)

jamesbond

nikt nie był? w tym roku lub poprzednim? a gdzie niedaleko mogę łowić??? (2011/07/09 15:48)

Peterek

Dno i wodorosty. Właściciel "eksploatuje intensywnie". Byłem służbowo - poligon. Szkoda zachodu. (2013/08/07 16:29)

Peterek

Lepiej już na kanałku - Jarosławiec. Najlepsze wyniki , jak jest "cofka" z Bałtyku. (2013/08/07 16:32)

majorbat

Jest tragedia, w roku 2012 łowiłem piękne okonie. Trafiały sie sandacze, wędkarzy na łodziach było przeważnie kilku i to zawsze mniej więcej te same osoby. Natomiast teraz w sezonie 2013, można cały dzień spędzić i nic nie złowić. Mowie tu o spinningu. Właściciel mocno przegina pałę. Sieci są nieoznakowane, bez bojek tylko jakieś butelki po olejach. Nie ma bata by pływając z miejsca na miejsce nie wpieprzyć się silnikiem w sieć. Istny slalom gigant. Dodatkowo od stycznia tego roku zamknął z łodzi wschodnią stronę jeziora tj. Królewo. i zezwala wędkować z łodzi dopiero od 1 lipca, a nie jak wcześniej od 1 maja. Swój regulamin kończy słowami:
VIII.
Jeżeli Wędkarzowi nie odpowiadają zapisy i postanowienia niniejszego Regulaminu i nie zamierza się im podporządkowywać może zmienić łowisko.
No cóż, pozostaje tylko wszystkich takich gospodarzy obwodów rybackich mierzyć jedną miarą, nic się nie zmieniło, a po mimo zapewnień, że po zmianie dzierżawcy będzie lepiej to wyszło jak zawsze.

Pozdrawiam serdecznie, były wędkarz (2013/08/24 11:52)

ghen

Przestrzegam wszystkich tych, którzy planują łowić na tym jeziorze. WYBIJCIE TO SOBIE GUMOWYM MŁOTKIEM Z GŁOWY. Jezioro bardzo płytkie, zarośnięte, zaniedbane i przetrzebione z ryby. Widać sieci i co wieczór wracających z odłowów. Brak miejsc do łapania z brzegu! Po prostu nie ma miejscówek i tyle. Można łowić z pomostu ukleje, leszczyki i płoteczki po 10 cm. Czasem trafi się karaś, ale bardzo rzadko. Z gruntu cisza, czasem powiesi się jakiś maleńki leszczyk. Osoba odpowiedzialna za akwen nie odbiera telefonów i nie odpowiada na maile. Staraliśmy się łowić od strony Jezierzan, totalna katastrofa. Nawet miejscowi mówią, że nie ma sensu. Ryba odłowiona, a to co zostało, poszło w kierunku środka jeziora. Można się tam wybrać co prawda łódką, ale raczej jak kto ma prywatną, bo koszt wypożyczenia łódki z silnikiem to ok 25 zł/h. Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. To był pierwszy i na pewno ostatni raz, kiedy łowiłem na tym jeziorze. (2014/08/11 07:59)