Jezioro Wałpusz koło Szczytna

/ 4 odpowiedzi
Na tegoroczną majówke wybieram się z wędką nad jezioro Walpusz koło Szcytna ,byłam na kilku jeziorach w tej okolicy i teraz chcę poznać następne. Czy może ktoś był na tym jeziorze i może opisać jaka jest tam ryba i czy wogóle jest? A konkretnie jadę do Ośrodka wyższej szkoly policyjnej może też coś na temat tego ośrodka .Dziękuję za odpisanie. 
lasvegas

CześćKolega był nad jez.Wałpusz w zeszłe wakacje z tym,że nie w policyjnym tylko ciut bliżej na domkach.Raczej drobnica,raz jakiś 1,5 kg szczupły.Siedział kilka nocek z łodzi i kilka większych rybek,tak twierdził :) ,mu się spięło nad ranem.Woda bardzo ładna jak większość w okolicy z resztą.Wpadłem tam do niego 2 razy jako że pracuję na mazurach.Na policyjnym jest dość długi pomost pod którym siedzą okonki 20-25 cm i to sporo.Przed chwila pisałem innemu koledze,że rozmawiałem o okolicznych wodach z właścicielem sklepu węd. "Perkoz" w Szczytnie i polecał Babant Wielki i Mały http://forum.wedkuje.pl/f,majowka-na-mazurach-okolice-szczytna,621826,0.html#622069 Z resztą kumpel który tam był też jest zalogowany,jak chcesz napisz do niego (Tarok).Na pewno Ci odpisze.Pozdrawiam (2013/03/20 19:11)

magdalena100

Cześć

Dzięki za odpowiedż jak wrócę z majówki to napisze swoje wrażenia .

Z linku który mi podesłałeś napewno skorzystam jak również z podpowiedzi kolegi .

Pozdrawiam

(2013/03/24 14:46)

wasoto

Witam!Na jeziorze Wałpusz w ostatnich latach rybostan się pomniejszył,co ni oznacza,że niema ryby.Dominuje szczupak,lin,wzdręga wszędobylska płotka, okoń no i leszcz jest i węgorz.Nie są to okazy rekordowe nie mniej jednak powędkować można.Nieznajomość jeziora może nastręczać problemy.I tak:przy ośrodku policyjnym jest najgłębsza część jeziora[18m] dlatego polecałbym wędkowanie z łódki.Po prawej stronie jeziora widać wystające pale miejscowi nazywają to miejsce"pancer-grabe"tam można szukać leszcza,płotki,okonia,szczupaka.Patrząc w kierunku wyspy znajduje się górka.Natomiast patrząc z pomostu w kierunku południowo-zachodni jezioro jest o wiele płytsze.Dlatego polecał bym tam wędkować.W zatoce" leśnika"dalej na"ukośnej"aż do ujścia i na "cygana"A propos przy rybaczówce stoi przyczepa campingowa mieszka w niej p.Tomasz na pewno udzieli wszelkich informacji i prawdopodobnie jest możliwość wypożyczenia od Niego łódki.                            Z wędkarskim pozdrowieniem! (2013/04/05 13:50)

magdalena100

Witam!!!Baedzo dziękuję za dość wyczerpującą odpowiedż na moje pytanie napewno skorzystam i może rekordów nie będę biła ,ale po tak długiej zimie to i mała płoteczka bedzie dobra .Pozdrawiam. (2013/04/07 12:32)