Zaloguj się do konta

Jezioro w Pamiątkowie.

utworzono: 2014/05/04 21:40
pomocny

Witam kolegów . Byłem dzisiaj nad jeziorem Pamiątkowo, chciałbym połowić w tym sezonie na tym zbiorniku troche grubej ryby , zapolować na karpia lub amura, doradzcie mi na co łowić jaką przynęte zastosować ,czym karmić , zaznaczam ze wybrałem jedno stanowisko na tej wodzie i będe sukcesywnie je odwiedzał.Miejscowi mówią ze trzeba karmić grubo i systematycznie i karpie i amury przypłyną.Co wy na to? Pomóżcie , mozektoś ma doświadczenie z tą wodą .Z góry dziękuje. [2014-05-04 21:40]

kopie1

Kolego wabiąc karpie i amury podkarmiamy głównie kukurydzą droższy warjant to kulki proteinowe i pelet . Ale kukurydza to niezawodna zanęta na karpia
[2014-05-05 10:38]

pomocny

Dzieki za podpowiedż , ufam ze masz kolego doświadczenie w temacie kuku i karpia bądż amura , ale pragne zaznaczyć ze jest to rodzaj zbiornika dalece odbiegajacego od komercyjnych łowisk wymienionych  tutaj ryb, pytanko , czy Ty byś zaryzykował sypanie samej kukurydzy , czy tez jakiegos dodatku , sprawdzonego zapachu lub cos w tym rodzaju , aby mieć przynajmniej nadzieje ze karpiki i amury przypłyną? 
Kukurydze rozumiem gotować? [2014-05-05 23:20]

stef1986

na pamiątkowie są karpie liny i dużo leszcza ,kukurydza i to gotowana ale nie zupełnie na miękko sam zapach kukurydzy wystarczy ,najważniejsze żebyś znalazł miejsce w którym te karpie przebywają bo jeśli niema ich w miejscu które nęcisz to raczej ich nie zwabisz to nie jest małe łowisko

druga sprawa to czy miejscówka którą będziesz nęcił jak przyjedziesz połowić będzie wolna z brzegu jest tam dużo wędkarzy szczególnie od strony Cerekwicy

[2014-05-05 23:59]

pomocny

Dzięki za podpowiedż koledzy, Amoze ktoś ma jeszcze jakieś doswiadczeniem z tym zbiornikiem? czy raczej rybami ? chętnie poczytam dobrych wspomnień !! A propo karpi .Jest może jakaś woda  w okoliczch Szamotuł gdzie warto było by położyc zestawy?Szczerze pytam ! [2014-05-06 23:51]

pomocny

Dzięki za podpowiedż koledzy, Amoze ktoś ma jeszcze jakieś doswiadczeniem z tym zbiornikiem? czy raczej rybami ? chętnie poczytam dobrych wspomnień !! A propo karpi .Jest może jakaś woda  w okoliczch Szamotuł gdzie warto było by położyc zestawy?Szczerze pytam ! [2014-05-06 23:51]

arturleopold

Witam kogolo i obecnych na forum ja mieszkam 3 km od jeziora pamiatkowskiego jezdzilem tam dobre 10lat z ojcem ale w tamtym roku powiedzialem dosc bo z rok na rok coraz drozej i tu coraz mniej ryb. postanowilem wykupic w Pzw za 230zl na caly rok a ty ceny na rok z kosmosu i pytanie nie bylem tam prawie rok czy sytuacja z rybami sie zmienila?
[2014-08-08 21:25]

kuba321

Witam. powiem tak jestem młodym wędkarzem bo dopiero 15 lat. mam dziadków w cerkwicy i często tam chodzę na ryby. Ryba jest i to dóża tylko trzeba utrafić dzień,pogodę ,ciśnienie a prawie na wszystko wezmą. Jest tam sum największy jaki złapałem to ok 21 kg karpie 8kg (4szt)amury 14kg i 11kg, liny w jeden dzień  4 sztuki takie po 1-1,8kg. mam nadzieję żę pomogłem bo wszystkie posty są stare i nieaktualne... :)życzę połamania ! [2015-02-01 02:35]