Jezioro w Białej

/ 5 odpowiedzi
Witam kolegów. Moje pytanie skierowane jest w stronę łowiska w miejscowości Biała(wielkopolska). Chodzi Mi o jezioro które się tam znajduje. Nie jestem pewien dokładnie jak ono się nazywa, ale Mój wuja powiedział że w przyszłym tygodniu wybierzemy się nad jezioro do ,, Białej " (On tak Je nazywa). Wybieramy się tam pierwszy raz. Jeżdżę z wujem dużo po Polsce na różne łowiska ale najwięcej w wielkopolsce. Więc chciałbym poprosić kolegów wędkarzy o kilka porad na temat tego łowiska. Jaką zanęte tam użyć, jaka się sprawdzi tam najlepiej czy jest tam dużo jakiejś konkretnej ryby na jaką można się nastawić na co najlepiej łowić i gdzie? Dużo nęcić ?? Czy wręcz odwrotnie mało? Proszę o kilka porad i dziękuje bardzo z góry. :)
u?ytkownik130654


Witam.

W wielkopolsce są dwie miejscowości Biała.

Jedna koło Trzcianki i tam jest 

Jezioro Bąblino Biała Pilska

 

Druga koło Wielenia i tam jest

Jezioro  Biała

Jeżeli chodzi o jezioro Biała, które znajduje się w okolicach  Wielenia to jest tam dużo drobnicy jak również i zdażają się duże okazy.

Wody bardzo rozgrabione przez poprzedniego dzierżawce (zresztą sprawy do dzisiaj są w sądzie,

idzie co nieco znaleźć w necie)

Trafiają się sandacze, węgorze, karpie, leszcze itd.

Na obecną chwile można zezwolenia wykupić w RZGW Poznań

Podam stronkę z numerm konta :

http://www.poznan.rzgw.gov.pl/images/stories/rybactwo/komunikaty/Zarz_06_04_12.pdf

 

 

(2012/08/04 18:38)

u?ytkownik107619


no to się wkur....m.  chcąc łowić na tym jeziorze musisz wykupić zezwolenie na stronie rzgw poznań a nie jak podaje "kwiaatek9" na stronie pana D.  (2012/09/06 11:44)

Apoc


http://www.pzw.org.pl/pila/wiadomosci/58006/60/wazne_sprawa_p_dubkiewicza__jeziora_sarcze_dzierzazno_i_duze_lub (2012/09/06 12:03)

Apoc


http://www.poznan.rzgw.gov.pl/images/stories/komunikaty/rczka.pdf (2012/09/06 12:13)