Zaloguj się do konta

Jezioro Tuczno k. Poznania

utworzono: 2012/05/21 13:18
szczep85

Witam,
planuję się wybrać na jezioro tuczno koła PZW Łożyska.Plan jest taki aby spędzić tam cały dzień i chciałbym zasięgnąć jakiś porad dotyczących tego łowiska.
Jaką zanętę , przynęta czy na spławik czy z gruntu..........itp.

Nie chodzi mi o łowienie jakiś super okazów chce po prostu spędzić miło czas na rybach ale żeby się nie zanudzić brakiem brań :-)

Pozdrawiam
szczep85


[2012-05-21 13:18]

cycu98

Czesc wiesz moze czy te jezioro jest prywatne czy PZW
[2012-05-21 14:53]

szczep85

Jezioro jest koła PZW Łożyska aby wędkować na nim należy wykupić pozwolenie :
od świtu do zmierzchu 20zł
cała doba 26zł

Potrzebna karta wędkarska lecz nie musi być opłacona.
[2012-05-21 15:03]

wasiela7

Jeśli masz opłacone składki okręgowe na wody nizinne to pąłcisz tylko 10zł

Wlatujesz na parking przy stanicy, jak buda jest zamknięta to wrzucasz kartę do skrzyki na drzwiach [pod warunkiem że jest sezon i masz pewność że ktoś tam jest]  i idziesz na stanowisko, potem jak się chłopaki obudzą to idziesz i płacisz :)

Ja tam jeżdże co jakiś czas, posiedzieć i się zrelaksować. Można tam dostać Karpia, karasia, leszczyka, krąpika, płoć, to te z najczęściej łowionych. Głównie to z gruntu ludzie łowią choć spławikowcy też się zdarzają, ja zwykle łowię na koszyczek na federa a na hak zakładam albo białego, czerwonego, kuku. W niedzielę wybieramy się tam na wędkowanie rodzinne, bo przełożyli zawody na następny tydzień :)

 

[2012-08-02 19:03]

miecz-gaz

Jest tam potężny sum i trzeba go dorwać . Koło radzi sobie jak może bardzo częstym zarabianiem. Może znajdzie się kilku śmiałków by się przyczaić na bestię. Sam mam ochotę aż mnie łapy parzą. Pozdrawiam. [2017-06-29 00:21]

piotr 0206

Łowiłem tom wielokrotnie ale bez rewelacji.To nie znaczy że odradzam.Powodzenia. [2017-07-18 19:36]

dendrobena

Też łowiłam ale bez wielkich sukcesów .Przeważała drobnica i czasem trafił się srebrny karaś. [2017-07-27 05:45]