Jezioro Tarnowskie Duże - duże ryby.

/ 3 odpowiedzi

Witam.
Potrzebował bym małych rad i pomocy w łowieniu dużych ryb. Jestem amatorem i dopiero zaczynam przygodę z wędkowaniem. Dwa tygodnie temu wybrałem się na jezioro Tarnowskie duże, gmina Sława woj. Lubuskim. Słyszałem ze jest to bardzo rybne jezioro zwłaszcza w leszcze. Jezioro nawet wystąpiło w programie TVN "jak to jest złowione" http://player.pl/programy-online/jak-to-jest-zlowione-odcinki,1021/odcinek-7,S03E07,23130.html .
Łowiłem na ten sam sposób co on. Jedna wędka miała żyłkę 0.22 mm / haczyk nr 10 / koszyk  20g, druga wędka na ruchomą szczytówkę wyrzut 100g/żyłka 0.25 mm / haczyk nr 12 / koszyk 30-40g.
Zanętę użyłem to samą co on:  4op. białych robaków, 2op. pinki, 1 sł. Pszenicy gotowanej. 2 sł. kukurydzy wędkarskiej, 2 op. czerwonych robaków nr 2, Zanęta dragon magnum leszcz 2,5 kg. Na haczyku białe robaki lub czerwone lub kukurydza.
Brania były sporadyczne, haczyk często był oskubany a po zacięciu albo nic nie było albo drobnica. Złowiłem wtedy 3 leszczyki co może miały max 25 cm z ogonem.
W ostatnią sobotę jeszcze raz się wybrałem na te jezioro. Wzbogaciłem swoją wiedzę na temat leszcza i rozrabiania zanęty. Tym razem zainwestowałem trochę więcej w zanętę. Zanętę dobierał mi sprzedawca w wędkarskim wiec nie wiem czy nie wciskał mi ściemy co do dodatków do zanęty.
Co dokładnie kupiłem.  Zanęta Lorpio Magnetic Bream 2kg. , Lorpio Grand prix Bream Yellow 1kg. , Lorpio Melasa (atraktor) 250 ml. Jaxon Premium dodatek zanętowy coco-belge 200g. , Jaxon Premium dodatek zanętowy pieczywo Fluo czerwone 1/3 op. (136g.) , Lorpio extra plus klej super mocny do zanęt 175 g. , glinka 700 g. 1 duże op. pinki i białego robaka. Zanętę rozrobiłem prawidłowo zgodnie z filmikiem ze strony leszcz.pl (sklepu wędkarskiego gdzie nabyłem zanętę). Tym razem jedna wędka miała haczyk nr 10 a druga z ruchomą szczytówką haczyk nr 6. Na haczyku od5-6 białych robaków i czasem czerwony. Często miałem brania na tylko puste. Złowiłem 11 leszczy wielkości do 25 cm. 1 plotkę ok 15 cm i drobnice. Więcej złowionych ryb było na mniejszy haczyk.
Bardzo proszę o pomoc co mam zrobić aby łowić 1 kg leszcze lub takie co na koleś na filmiku z TVN. Co robiłem złe, czy może szczytówka była za delikatna i informowała minie nie potrzebnie o braniu drobnicy. Czy zanęta była zła ? Czy może zbyt dużą ilość miejsc wyrzucałem koszyk zamiast skupić się na dwóch wybranych,czy może złe miejsce na jeziorze. Mój pomost był na innym końcu jeziora niż kolesia z filmu(południowo-zachodnia cześć jeziora) gdzie kręciło się dużo wędkarzy na łódkach ze spiningiem.


A jeszcze jedno pytanie, Czy łódka przepływająca koło miejsca zarzucenia płoszy ryby ?


Z góry dziękuje za pomoc.

kristof1666


Jak na początek to i tak dobrze, że udało sie cokolwiek złowić.
Jak wejdzie drobnica w zanętę to ciężko połowić duże ryby.
Raczej rzucaj w jedno miejsce.
Nęcisz kulami czy tylko do koszyczka.
Proponuje rozdzielić zanętę i dać więcej gliny do zanęty przeznaczonej na kule 1:1 lub 2:1. (2014/10/14 11:44)

e-mail


Kilka kul rzucałem ale nie dolatywały do miejsca gdzie rzucałem koszyk i rozwalały się w locie, wiec można powiedzieć ze nęciłem tylko koszykiem.  Łowić powinienem blisko brzegu czy daleko ? (2014/10/14 19:23)

kristof1666


o tej porze roku nie odległość ma znaczenie ale głębokość, ryby schodzą na głębszą wodę
optymalnie byłoby łowić tam gdzie dasz rade dorzucić zanętę (2014/10/15 14:31)


Sklep wedkuje.pl

Carp Spirit Magnum XLR