Jezioro Stolarskie Starogard Gd.-Wasze opinie.

/ 12 odpowiedzi
witam od kilku dni jezdze na jezioro Stolarskie w Starogardzie Gd.
Brania sa slabe na grunt bialy robak kukurydza na sprezyne.
jedna ploc i tyle i sporadyczne lekkie brania
czy to za wczesnie na leszcza?
czy moze na cos innego lowic ?
na splawik wogole nie braly;/
u?ytkownik10466

Całe życie mieszkam w Starogardzie a takiego jeziora nie znam,ba,nawet pierwszy raz spotykam się z tą nazwą...Napisz coś więcej o tej wodzie,może nazwę przekręciłeś:) (2011/05/15 10:53)

diakon88

no to w nowej wsi :) stary las to jezioro stolarskie :) (2011/05/15 16:44)

u?ytkownik10466

Aaaaa...Staroleskie :)) W sprawie braku brań proponuję zmienić miejscówkę,jak znam życie pewnie okupujesz brzeg przy drodze bądż ten od strony plaży i parkingu.Białoryb jakby nie było ciągnie jeszcze na płycizny szukając nieco cieplejszej wody,żarcia,i miejsca na barabara czego z uwagi na dużą głębokość i przejrzystość wody nie uświadczysz na standardowym letnim łowisku.Ja swoje kroki skierowałbym wpierw ku zatoczce po lewej stronie plaży (parking) ,w sumie ten cały kawałek brzegu aż do kolejnego kąpieliska powinien być dobrym wyborem.Sporo mulistego dna,ciemniejsza woda,roślinność,mniejsza głębokość itd...-tam powinny być teraz rybiszony,spróbuj też połowić nieco cieniej,odchudż zestawy,nęć oszczędniej,na hak jakieś fajne mięsko załóż np.larwę chruścika...I nie ma ch...ja we wsi,muszą skapitulować:)) (2011/05/15 18:33)

diakon88

ja przewaznie lowie jak wjezdzasz to w prawo sie idzie w ten las... a mowisz od strony parkingu hmhm:PD notam widze ze siedza ludzie na tamtej stronie ;] zobaczymy
;D a jaka tam ryba jest ogolnie ? bo dopiero zaczynam tam (2011/05/15 21:25)

u?ytkownik10466

Praktycznie każda,jednak jest to łowisko technicznie trudne,z marszu i bez dobrej znajomości wody nie połowisz...Wytrwałych wyznawców nieraz już obdarzała medalowymi karpiami,amurami,szczupakami czy okoniami po ponad 2 kg....tak więc na początek nie jest to dobra woda na zabawę z wędką,można się niepotrzebnie zrazić po entym dniu bez kontaktu z rybą.Prostsze,łatwiejsze wody to j.Kochanka (Kopane) i Płaczewo,w nich zawsze się coś połowi a jeśli dysponujesz jakąś łajbą czy spodniobutami to na pierwszej wodzie z marszu można połowić wzdręg po 0,5 kg do bólu...Wystarczy tylko się przedostać na bagna,za pierwszy pas trzcin widoczny z ulicy,gdy drapieżce mają mnie gdzieś to koję smutki tymi krasnopiórami kusząc je ultra lekkim spinem,jeszcze mnie nie zawiodły. (2011/05/16 07:43)

diakon88

no bedzie trzeba sprobowac :) bo na starym lesie 5 dni i jedna płoć tylko... hmmm lódki nie posiadam wiec tylko z brzegu bedzie trzeba gdzies pojechac . (2011/05/16 15:13)

diakon88

to jezioro kochanka to to na wylocie z stg na malbork po lewej stronie ? (2011/05/16 15:15)

u?ytkownik10466

Tak,to po lewej w kierunku Tczew-Malbork.Tam się chyba nie da nie połowić,jak rybiszony ruszą na całego to o miejscówkę trudno.Chłopaki łowią tam duże ilości lina,karasia,japońca,szczupaka,karachy po 1-1,5 kg nikogo tu nie dziwią podobnie zresztą jak trzask żyłki po przegranym pojedynku z linem.Chlubą tej wody są szczupaki,nie dość że dużo ,to jeszcze padają czasem byki po 10-12 kg,tam ustanowiłem swój życiowy rekordzik 17,6kg cętkowanego szczęścia:)) Teraz są już coprawda nieco przetrzebione ale i tak co jakiś czas zakręci któryś łódką:)) Gwarancję sukcesu daje zbudowanie sobie stanowiska na niedostępnych dla ogółu bagnach-jakiś lichy pomościk czy cuś,rozległe płycizny tętnią tam życiem,w prześwietlonej wodzie widuję olbrzymie złote karasie i liniska . (2011/05/16 16:38)

diakon88

to mi tam ochoty narobiles teraz:D lina mialem raz w zyciu :P hehe wiem ze siedzi ich duzo od strony domkow :P nie wiem czy samochodem tam wjade;/ trzebaby sie wybrac:D (2011/05/16 18:50)

u?ytkownik10466

Nie wiem o jakie domki ci chodzi,pewnie mowa o ogródkach działkowych...dojazd tam jest dobry i jest gdzie zaparkować a teraz dodatkowo z uwagi na bardzo niski stan wody pojawiło się więcej ciekawych miejscówek.Przy normalnym stanie nie wszędzie wtulisz kija . (2011/05/16 21:04)

diakon88

no to bedzie trzeba sie tam wybrac:D (2011/05/18 19:27)

diakon88

mozesz mi dokoladnie napisac od jakiej strony tam wjechac?\

samochodem

slyszalem ze od strony ul zielonej jakos mozna

dzieki za info :)

(2011/05/19 07:53)