Jezioro Steklin woj. kujawsko-pomorskie

/ 13 odpowiedzi
Witam, mam pytanie mianowicie, czy może któryś z was odwiedzał/odwiedza te jezioro. Byłem na nim 3x, w tamtym roku, za każym razem brań miałem mnóstwo, tyle że były to same płocie i ukleje. Jest tego tam dużo, nawet kolega jak ze spinningiem biegał to okonków łowił co nie miara. Problem w tym wszystkim polega na tym że nic oprócz właśnie tych wyżej wymienionych ryb nie udało się złowić, mimo że na stronie GRW piszę iż w jeziorze występują Leszcze, Liny, Szczupaki, Węgorze oprócz tych wyżej wymienionych ryb które udało się złowić. Jeżeli ktoś mogł by pomóc i dać dobrą rade, informacje na temat tego jezioro bym był wdzięczny. Chce dodać że łowiłem na tym jeziorze na feederka i spławik.

http://gospryb.republika.pl/jeziora/Jez_steklin_36.html

Pozdrawiam!
luxxxis

Szteklin-to jedna z lepszych wód szczupakowych,potężne sielawowce okupują każdą górkę,ostatnimi czasy rybostan wzbogacił się o sandała.Są lechony,niedobitki wegorza,okonie....Spora woda,bez łajby ani rusz jeśli chodzi o drapieżniki,białoryb ogarniają z brzegu,"grube zanęty" takie same przynęty,selektywnie. (2016/03/09 21:02)

no1form

Dzięki za odpowiedź Ci bardzo, ale czy możesz napisać coś bliżej na temat leszków, jak wygląda ich tam populacja, czy są szanse na to żeby w ciepłe dni lata pokusić się o wyjmowanie okazów, spinningistą nie jestem, jeżdzę nad wodę z dużym priorytetem na relaks, i odpoczynek. Więc chodzenie z miejscówki na miejścówke nie przemawia do mnie za bardzo. Na tym jeziorze zresztą zauważyłem że  przy łowieniu na spławik jak płocie wpłyną w zanęte to przez 20 minut nie można oderwać ręki z wędki bo trzeba co chwile je zacinać, potem następuje przerwa na około godzine, i tak w koło macieju. Lecz tak jak pisałem nic oprócz nich nie udało mi sie przyłowić, co wydaje się dziwne ponieważ 3/4 , metry od brzegu zaczyna się czasami taka głębia że głowa mała, a leszcza ni widu ni słychu, niestety. Na feederka jak łowiłem to zero odzewu mimo zmieniania przynęt. Być może jest to wina źle dobrej miejscówki, i złego poszukiwania oewgo leszka. Te 3 razy jak jeździłem to zawsze od strony południowej jeziora, w środkowej jego części byłem. Może inaczej jest na północnej czy wschodniej. Acz kolwiek na wschodnią jakos nie można sie dostać bo ktoś ma tam teren prywatny i tak ładnie droga jest zagrodzona taką taśemką, a głebokości sa tam o wiele niższe niz na pozostałej jego części, jak patrzyłem, na mape barometryczną jego. (2016/03/09 21:16)

luxxxis

Bazą danych odnośnie j.szteklin i białorybu jest sklep wędkarski "u basi" w c.h.kupiec w stag.Kobitka tam całe życie łowi,mieszka tam w lecie,jak będziesz w stg to wpadnij do tego wedkarskiego,po godzinie od ilości info łeb cię rozboli:) taka gadatliwa....:) Jak masz auto to możesz czmychnąc na j.kochanka,liny i karachy ci zbrzydną,woda pzw. (2016/03/10 17:14)

no1form

Luxxxis, wydaje mi się że nie zrozumieliśmy ponieważ Ty piszesz na temat jeziora chyba Szteklin w woj. Pomorskim obok Starogardu Gdanskiego, a mi chodzi o jezioro Steklin, w woj. Kuj-Pom, nie daleko Torunia około 40km. (2016/03/10 17:34)

pajek0

Witam wszystkich kolegów po kiju ,ale piszę pierwszy raz na tym forum. Kolega "luxxis " na 100% pomylił łowiska.Kolego "no1form" GRW na swojej stronie pisze prawde, bo takie gatunki ryb tam występują tylko weż tam człowieku coś porządnego złów! Toć to stunia ! Piszesz,że próbowałeś łowić po stonie południowej (  to ta strona od DK 10? tak?) ."Płocie" o kórych piszesz,to te w przedziale 12-15 cm ? Prawda? Ale cóż próbować trzeba napewno można złowić płoć która ma ze 35cm, ukleję 20 cm i ponad, leszcza 2-3 kg i ponad ,lina nie udało mi się tam jeszcze złowić, ale okonia 40cm jak najbardziej ( na spławik).Kolego jeżeli można wiedzieć to jaki masz nr. łowiska ? (2016/03/10 20:56)

no1form

No też mi się tak wydawało, że kolega pomylił szczególnie po 3 poście. Próbowałem łowić tam jak zjeżdżasz z DK 10 na światłach w lewo (jeśli jedziemy z Torunia) no i chyba 2 zjazd w pole po takich 2 górkach bardzo stromych sie zjeżdza. Z płociami masz racje bo takie najczęściej się łowiło ale zdarzyło się kilka około 30 cm ale to rzadkość, człowiek aż się dziwił jak na kiju coś cieżko chodziło, a po chwili wyłaniała sie płoć. Od znajmojego słyszałem właśnie że jest Leszcz i to całkiem ładny, tylko właśnie problem polega na tym że  nic konkretnego już nie dopowiedział na jego temat, więc tak na prawde jest to żadna informacja. Mam łowisko nr 6. To piszesz że ogólnie szkoda zachodu z tym jeziorkiem, i trzeba sobie szukać czegoś innego? Szkoda bo te łowisko odpowiadało mi bo nie ma tam żadnej plaży i wogole cisza spokój w miare, a w lato wiadomo jak irytuje wedkarza plaża która nawet jest po drugiej stronie jeziora, i na dodatek ma wypożyczalnie łodek, kajaków, rowerów. I owe rowery i ine przepływaja dosyć często nie daleko nas.. (2016/03/10 23:12)

pajek0

Było wykupić 12. Tam też masz J.Steklin, J.Kijaszkowo na którym prędzej coś fajnego dorwiesz a i gatunk ryb bardziej urozmaicony.(karp,karaś, sum,) (2016/03/11 07:27)

no1form

No nic trudno, teraz to za pozno juz :). Szkoda mi tego jeziora, wogole w tej naszej Polsce jest troche porąbane to że istnieje jeszcze cos takiego jak jakieś gospodarstwo wodne. Jedna instytucja powinna miec wszystkie jeziora i tyle, tak samo z rzekami. No ewentualnie po za kilkoma wyjątkami jak ktoś ma np. jezioro prywatne, ale bez przesady. To pozostaje mi tylko chodzić na Wisełke, albo na Chamże jeździć, ale Chamża też jakos do mnie nie przemawa za bardzo, mimo że jest to takie male oczko w głowie zaraz po Wiśle w naszym okręgu. (2016/03/11 18:57)

pajek0

A inne jeziora Moszczone,Lubinek tam też ponoć jest fajna ryba. Te jeziora są całkiem nie daleko od Steklińskiego trzeba tylko jechać i próbować. (2016/03/11 19:52)

no1form

Właśnie tylko jest te 'pomnoć'. Podejrzewa że te ponoć jest takie samo jak u mnie znajomy ze Steklinem mówił że są okazy heh :). Zobaczymy na chwile obecną przy naszej aurze na jakiś wypadzik jeszcze nie czas, raz byłem zmarzłem, jedną płoć aż złowiłem, ale co kijem pomachałem to moje. Najwcześniej w kwietniu się gdzieś rozejrze to zobacze. Dzięki za pomoc pozdrawiam i życze połamania kija! (2016/03/11 23:15)

luxxxis

Fakt...Mówiłem o j.Szteklin,pomyłka,uznałem że to błąd pisowni... (2016/03/12 15:56)

no1form

Zdarza się :). Wkońcu jesteśmy tylko ludźmi. (2016/03/12 17:40)