Zaloguj się do konta

Jezioro Soczewka w okolicach Płocka

utworzono: 2009/06/24 13:35
wobek82

Witam. Mam pytanko odnośnie łowienia ryb na splawik na jęziorze soczewka. Nie jest to wielki akwen, ale jak tam zlokalizować rybki? Chodzi mi o to, mniej wiecej ,który brzeg jęziora lepszy na spławik (leszcz, płoć, karp)? Czy wschodni czy zachpdni? Czy może lepiej zasadzić się bliżej stanicy wędkarskiej czy iść w górę jęziora? Proszę o pomoc. pozdrawiam [2009-06-24 13:35]

jurek

Witaj Bartku , sądzę , że najlepsze miejsce będziesz miał po prawej stronie jeziora ---, patrząc od stanicy wędkarskiej ---jest tam las który chroni wodę przed silnymi wiatrami i woda w tym miejscu jest zawsze cieplejsza --- co sprzyja lepszemu żerowaniu ryb , a spotkać tam możesz niemal wszystkie gatunki ryb --- tylko trzeba zanęcać ciężką zanętą , żeby ukleja się nie psociła ...........pozdrawiam i połamania kija ...............P.S ...w tą sobotę są zawody wędkarskie dwóch sekcji ---więc możesz wybrać się po południu lub w niedzielę ..........Jurek. [2009-06-26 11:07]

wobek82

Dzięki Jurku za porady. Nie ma to jak informacje z pierwszej ręki:) Może się trafi leszczyk choć w połowie tak duży jak Twój z poprzedniego roku;) Pozdrawiam. [2009-06-26 12:51]

stancor

o której godzinie w Soczewce zaczynają sie zawody w sobotę i niedziele.pozdrawiam i pilnie czekam na odpowiedz [2009-06-26 14:05]

jerry

Proponuję wstąpić do Stanicy i pogadać z wędkarzami, bo temat jest obszerny by go wyczerpać. Ja osobiście preferuję na spławik brzeg zachodni. Z jednej strony bliżej Stanicy, bo częściej zanęcany. Z drugiej strony dalej, bo tam większy spokój . Można ze stanicy wypożyczyć łódkę i sobie trochę pozwiedzać. Pozdrawiam [2009-07-17 10:57]

tomasitom

Jakie rybki tam biorą?

[2014-02-13 20:22]

pakul1206

Szczupak,boleń, sum,okoń co do białej to nie wiem nie łowiłem. [2014-02-13 20:55]

tomasitom

ok dzieki kolego.
[2014-02-13 21:18]

pakul1206

Koncówka jeziora wygląda bardzo ciekawie pod lina,dość płytka kolo metra-max dużo roślinności,liścii latem bardzo duży obszar jest fajnie porośnięty,Mialem zamiar spróbować w tym roku ale nie wiadomo jak z tymi przetargami więc pewnie nic z tego.Szczupaków tej jesieni złowiliśmy razem z sąsiadem pewnie z 70 szt początkowo spining i duża wachadłówka,póżniej żywiec,raczej też duży.Łowiliśmy tylko w pazdzierniku,rybki tak od 1.3-3.2kg.Bolenie szalały od strony chyba juz byłej jednostki wojskowej praktycznie na całej długości brzegu,tyle moich spostrzeżeń odnośnie tego jeziorka. [2014-02-13 22:04]

tomasitom

Koncówka jeziora wygląda bardzo ciekawie pod lina,dość płytka kolo metra-max dużo roślinności,liścii latem bardzo duży obszar jest fajnie porośnięty,Mialem zamiar spróbować w tym roku ale nie wiadomo jak z tymi przetargami więc pewnie nic z tego.Szczupaków tej jesieni złowiliśmy razem z sąsiadem pewnie z 70 szt początkowo spining i duża wachadłówka,póżniej żywiec,raczej też duży.Łowiliśmy tylko w pazdzierniku,rybki tak od 1.3-3.2kg.Bolenie szalały od strony chyba juz byłej jednostki wojskowej praktycznie na całej długości brzegu,tyle moich spostrzeżeń odnośnie tego jeziorka.




To te jezioro nie należy do okręgu mazowieckiego?

[2014-02-14 19:37]

pakul1206

Ta woda jest w przetargu,jest to obwód rybacki skrwa lewa,rozstrzygnięcie chyba 12 czerwca plus jakis czas na podpisanie umowy czyli wychodzi połowa lipca.A jak narazie wodą zarządza RZGW Warszawa.Zajrzyj na ich strone to będziesz wiedzial o co chodzi. [2014-02-14 20:35]