Zaloguj się do konta

Jezioro Ślężany-łowienie pod lodem

utworzono: 2011/01/24 21:28
fajnyBeefTown

Cześć,

poszukuję informacji o łowieniu pod lodem na jez. Slężany - najlepszy dojazd, na co łowić (głównie okonie).

Z góry dziękuję

Marek

[2011-01-24 21:28]

Kamik

Ciężko teraz z lodem, było napisać wiadomość. dojazd jest asfaltowy pod same jezioro. Jak bedziesz miał chęć wpaść to napisz , oprowadze cie i pokarze co i jak:) pozdrawiam
[2011-02-14 10:06]

adamoski

też z chęcią na taką wycieczkę bym się załapał:)  [2011-02-14 13:20]

Kamik

Ok:) jeśli chodzi o podlodowego okonia, załączam mapkę. W tym roku była dość duża woda która przelewała się przez łąki więc był problem z łowieniem na drobne przynęty bo był nurt na jeziorze. (zaznaczyłem na niebiesko) Trzeba więc było szukać jakiś zatoczek gdzie nie ciągnie woda. Miejscówki! Nr 1 - dobra miejscówka, woda delikatnie ciągneła, nawet niezłe brania były w poprzednich sezonach ale i w tym okoń się trafił.
Nr 2 - miejscówka odkryta dopiero w tym roku, wcześniej raczej nikt nie próbował tam łowić. Niezłym zaskoczeniem były szczupaki, w tym sezonie sam wyjołem z tego miejsca 3 zębacze, 2 mi poszły z mormychą a jeden się spioł. Nie tylko ja przegrywałem tam walki ze szczupakami. Byłem świadkiem jak znajomy miał takiego kolo 2kg-3kg. Niestety żyłka pękła. Sporo okonia, całkiem dobre brania, wielkość różna. Trafiały się niezłe garbusy, czasami płoć.
Nr 3 - Z rana okoń brał dobrze, całkiem duży. Fajne miejsce na popołudniowe wypady, trochę cierpliwości i super garbus prawie zawsze się trafił. Brania na przemian z Płocią i Krąpiem. Nieraz trafił się Leszcz. Czasami wkurzają Jazgarze...

Miejscówki  zmieniają się z roku na rok, raz tu raz tam:) To zależy od poziomu wody w rzece Bug, ten rok był dość ciężki bo nie szukało się okonia, tylko trzeba było łowić tam gdzie było to możliwe. Jeśli będziecie mieli jakieś jeszcze pytania to piszcie:) Chętnie pomogę. Pozdrawiam
[2011-02-14 23:16]

adamoski

Wielkie dzięki:) jeszcze tylko jedno pytanie:) Ta miejscowość gdzie widac te domki i ul Słoneczną to?? [2011-02-14 23:19]

Kamik

Ślężany:) tą ulicą dojedziesz pod samo jezioro, niestety chwilowo jest duża woda, nie ma lodu i płyną kry. Więc narazie nie połapie:/
[2011-02-15 09:43]

fajnyBeefTown

Panowie, chcę zrobić rekonesans w sobotę, mam nadzieję, że lód będzie OK.
[2011-02-16 20:40]

Kamik

Był ktoś na tym łowisku w ostatnich 2 miesiącach? JAk wyniki?

[2011-06-08 00:11]

fajnyBeefTown

Cześć,

jak w tym roku mają się Ślężany?

Planuję wyprawę w najbliższą sobotę

 

[2012-02-08 20:46]

Wszystko się zgadza opis fajny z Warszawy najlepiej przez Kulików ( od strony Radzymina dziurska jak cholera )   ale jest jedno ale. Koledzy to nie jezioro a starorzecze Bugu.Wybierałem się w ten weekend ale cóż co za oknem sami widzicie.
Julian
[2014-03-16 09:34]

lysywedkowicz

Jak ktoś szukał ulicy Słonecznej wg tego zdjęcia to się naszukał, hehehehe.
To jest ulica Słonecznikowa. Myślę jednak, że po trzech latach to i tak nie ma znaczenia.
Julian, byłeś nad wodą ?
[2014-03-16 11:12]

getka

niestety mylisz się urzędowo jest to ulica słoneczna to haniebny błąd wujka google....  a może ktoś już łowił? Ja wybierałem się dziś nad Bug za piękna wiosenną płocią ale pogoda nie sprzyja może w tygodniu....
[2014-03-16 13:38]

Ulica Słonecznikowa znajduje się dokładnie tam gdzie widnieje na mapie google. W zeszłym roku byłem na jesieni łapałem za ogrodzeniem przed schodkami.  Nic specjalnego nie brało mi  bo pogoda się załamała  przeniosłem się trochę dalej na rzekę. Ale w czasie sezonu zwłaszcza w weekend może być problem z miejscówką  no  i zaparkowaniem samochodu na tej ulicy. Z drugiej strony tak obiektywnie się nie dziwię ,,życzliwym " spojrzeniom właścicieli posesji na tej ulicy.
Miałem się wybrać w tą sobotę albo w niedzielę ale widzicie jak jest.
Julian.
[2014-03-16 13:51]

Aha jeszcze jedno mapa opublikowana na tym blogu tak prawdę mówiąc jest trochę nieczytelna stąd pewnie wątpliwości. Nie widać charakterystycznego pałacu i przystanku pętli autobusów na końcu Ślężańskiej. A tak to odsyłam do Mapy google Polska, Geoportal.gov.pl, albo do wyznaczanie tasy Gorzów. Jak ktoś nie ma problemów z logowaniem się na Wędkuje nie powinien mieć problemów i ze znalezieniem trasy.
Julian
[2014-03-16 14:33]