Zaloguj się do konta

Jezioro Sławskie - nowy regulamin

utworzono: 2014/02/09 09:23
arekrmag

WITAM .. JESTEM BARDZO CIEKAWY CO KOLEDZY WĘDKARZE SĄDZĄ O NOWYM REGULAMINIE NA JEZIORZE SŁAWSKIM ..

  1. Służby wymienione w §3 pkt1 mają również prawo do przeprowadzania kontroli siatek na ryby oraz sprzętu wędkarskiego.


§4

Za posiadanie ryb:
 

  • niezgodnie złowionych z regulaminem
  • skłusowanych
  • nie posiadających wymaganego wymiaru ochronnego
  • poza ustalonym okresem ochronnym
  • poza ustalona ilością


Gospodarstwo Rybackie Sława Sp. Z o.o. ustala wartość w wysokości 200 zł (dwieście złoty) za każdą sztukę , w przypadku przekroczenia górnych limitów wymiaru ochronnego ustala się dodatkowo kwotę w wysokości 200zł za każdy przekroczony centymetr..

 


[2014-02-09 09:23]

arekrmag

  1. Podstawą do uprawiania amatorskiego połowu ryb stanowią przepisy zawarte w Regulaminie P.Z.W. za wyjątkiem:

 

  • płoć – wymiar ochronny 15 cm oraz 20szt/dobę
  • okoń – wymiar ochronny 20cm – 15 szt/dobę
  • sandacz – od 50cm  - 85cm 2szt/dobę
  • szczupak – od 50cm – 90cm 2szt/dobę
[2014-02-09 09:26]

aldente

Ja osobiście nie mam nic przeciwko wymiarom ochronnym gornym i dolnym! Moim "regulaminem" jest umiar i zdrowy rozsądek! Zastanawiam się również, po co komuś 20 ploci dziennie? Chyba, ze na zupę rybną? Owszem, okonia lubię zjesc. Jednak 4 okonie na dobry obiadek wystarcza dla dwóch doroslych osob. Jesli mamy przyjemnośc z lowienia, to lepiej sobie zlowic okonka  następnym razem i miec te świadomośc, ze czeka nas znów wyprawa na ryby i nowa przygoda!
Ponieważ nie lowię  czesto w Polsce, więc mam również pytanie: Czy to gospodarstwo rybackie prowadzi tam odlowy sieciowe, a jesli tak, to czy z sieci wypuszczają ryby, które nie spelniają wymogów regulaminu?
[2014-02-09 11:12]

WITAM .. JESTEM BARDZO CIEKAWY CO KOLEDZY WĘDKARZE SĄDZĄ O NOWYM REGULAMINIE NA JEZIORZE SŁAWSKIM ..

  1. Służby wymienione w §3 pkt1 mają również prawo do przeprowadzania kontroli siatek na ryby oraz sprzętu wędkarskiego.


§4

Za posiadanie ryb:
 

  • niezgodnie złowionych z regulaminem
  • skłusowanych
  • nie posiadających wymaganego wymiaru ochronnego
  • poza ustalonym okresem ochronnym
  • poza ustalona ilością


Gospodarstwo Rybackie Sława Sp. Z o.o. ustala wartość w wysokości 200 zł (dwieście złoty) za każdą sztukę , w przypadku przekroczenia górnych limitów wymiaru ochronnego ustala się dodatkowo kwotę w wysokości 200zł za każdy przekroczony centymetr..

 



O panie ile ja bym dał żeby na moim łowisku był taki regulamin.


[2014-02-09 11:18]

arekrmag

właśnie sam jestem ciekaw czy tak restrykcyjnie przestrzegają limitów ,czy to bardziej chodzi o to zeby jak najwięcej ryby zostało dla nich ,..  zachęcam do dalszych wypowiedzi ....
[2014-02-09 13:33]

KkLuki

Mi to kompletnie nie przeszkadza i nawet jak by kara była ostrzejsza to jestem za :)

Tylko powiem szczerze że z kontrolą się jeszcze nie spotkałem, co prawda wędkuje tam dopiero tak sumiennie 3 sezony ale sam fakt :P
[2014-02-09 14:32]

cycu20

Wprowadzone zmiany miałyby tam sens istnienia gdyby nie były tam przeprowadzane odłowy sieciowe przez tamtejsze gospodarstwo rybackie.

W takim przypadku to są tylko zaostrzenia w stosunku do wędkarzy, pomijając już fakt że koszt zezwolenia wzrósł za wędkowanie na wodach gospodarstwa rybackiego Sława.
[2014-02-09 15:09]

KkLuki

Ale też dużo zarybiają :)
[2014-02-09 15:16]

arekrmag

Metoda połowu

 

Jedno jezioro lub rzeki

 

Cały

obwód

Sezon

-50%

1 dzień

3 dni

 

7 dni

 

14 dni

Sezon

- 50%

 

2 wędki zwykłe z brzegu

Całą dobę

od 1 kwietnia do 30 listopada

 

150,00

75,00

25,00

35,00

50,00

70,00

200,00

100,00

 

2 wędki lub spinning

z brzegu lub łodzi całą dobę

od 15 maja do 15 listopada

 

250,00

200,00

 

35,00

 

50,00

70,00

120,00

300,00

250,00

 

 

 

UWAGA !!!!

 

Ulga w wysokości 50% - WYŁĄCZNIE Z BRZEGU  - przysługuje młodzieży

do 16 roku życia i osobom po 65 roku życia.

 

Wędkowanie dozwolone jest całą dobę :

- z brzegu od 01.04 do 30.11

- z łodzi     od 15.05 do 15.11

 

Doba liczy się od wschodu słońca do wschodu dnia następnego.


[2014-02-09 21:18]

arekrmag

coś tam zarybiają , lecz w moim odczuciu 250 z łodzi   150 z brzegu to  za wysoka opłata , rozumiem limity na sandacza , szczupaka ,węgorza to rozumiem , ale limity na płotkę  tego nie rozumie na leszcza brak limitu,brak wymiaru a na wszędobylska płotkę limit 20szt..  Tego nie pojmuje proszę o dalsze komentarze   
http://gospodarstworybackie.slawa.pl/index.php/aktualnosci

no chyba ze płacimy za reklemę sławskiego jeziora (filmy z tvnu z Olinem G)

wpuszczają narybek węgorza  i inny narybek a robiąlimit na okonia który będzie skutecznie ten narybek wyjadał ........ jeszcze raz proszę o komentarze


[2014-02-09 21:30]

arekrmag

odnośnie odławiania sieciami to niedalej jak wczoraj rozmawiałem podczas wspólnego moczenia kija ze starym wędkarzem i powiedział mi ze  4 lata temu w Zatoce Juzefowskiej  dzierżawca zrobił zaciąg w który wpadło 2,7 tony ryb i wywozili je  przez 3 dni   czy to jest ok?
[2014-02-09 21:36]

KkLuki

Nie wiem czy to jest dobrze, wiem że mi to nie przeszkadza.
Dlaczego? bo jest to Gospodarstwo Rybackie i kupując tam zezwolenie do wędkowania godzę się z regulaminem :) i tyle jak komuś się to nie podoba to po prostu tam nie wędkuje  :p

[2014-02-10 10:00]

zenfr

Nie wiem czy to jest dobrze, wiem że mi to nie przeszkadza.
Dlaczego? bo jest to Gospodarstwo Rybackie i kupując tam zezwolenie do wędkowania godzę się z regulaminem :) i tyle jak komuś się to nie podoba to po prostu tam nie wędkuje  :p





Panowie wędkarze .Proszę przeczytac Ustawę o rybactwie sródlądowym i prawo wodne,.Jeżeli chodzi o jakies kary ustanowione przez właściciela gospodarstwa to się gosciu troszkę zagalopował,bo jest warzniejszy od sejmu i prezydenta.Karać mandatami można tylko za  wykroczenia ustawowe,a nie czyjeś  widzimisię.poczytajcie Rybanaga blogspot com Rozporządzenie min rolnictwa ws wymiarów i okresów ochronnych ryb.Wrota okoliczności wedkarszkich(prawo prawnie).Zobaczycie jaki jest bałagan w przepisach.Można wędkowac tylko posiadając kartę wedkarską ,bo nie wszystkie wody należą do PZW i PGRyb.PZW za wykroczenia przeciw RAPR może ukarać wędkarza przed sądem koleżenskim.Nieznajomosć prawa czasami kosztuje.........!!!!!!
[2014-02-15 02:15]

arekrmag

witam czyli reasumując dzierżawca Jeziora Sławskiego wprowadza przepisy niebędące w zgodzie z prawem ? a jak to sie ma do regulaminu PZW? co w przypadku kontroli i przekroczenia limitu lub wymiaru?
[2014-02-18 20:55]

Lujski

skoro to nie jest zbiornik pzw tylko rybaków to przepisy pzw tam nie obowiazuja, obowiazuja natomiast przepisy RAPR, gdzie te i te przepisy sa prawie takie same - przy kontroli i przekroczeniu limitów, wymiarów itd. sprawa trafia na policje i bulisz - z tego co wiem to wlasciciele jak pryzlapia kogos na lowieniu bez zezwolenia czy innym przewinieniu dzwonia wlasnie po panow policjanotw
[2014-02-19 06:32]

arekrmag

Okręgi PZW są uprawnionymi do rybactwa w obwodach rybackich na wodach płynących państwowych tzn. zarybiają i łowią na narzędzia i urządzenia połowowe. Okręgi są więc rybakami łowiącymi dla zarobku bo mają takie umowy z dyrektorami RZGW. Wędkarstwo jest prawem, każdego z kartą wędkarską, do powszechnego korzystania z wód publicznych wg przepisów państwowych i bez pośrednictwa PZW. Na wodach publicznych nie obowiązuje członkostwo w PZW, opłacanie składek i stosowanie się do jakiegoś Regulaminu ZG PZW. Każdy może być ukarany jeżeli popełnił czyn określony w ustawie. Regulamin nie jest ustawą.             Ustawa o rybactwie śródlądowym artykułem 7 ustęp 2a upoważnia każdego uprawnionego do rybactwa w tym i okręgi PZW do określania w poszczególnych obwodach rybackich dodatkowych warunków amatorskiego połowu ryb a dotyczących w szczególności: wymiarów gospodarczych ryb, limitów połowu, czasu, miejsca, techniki połowu, ustalenia maksymalnej dobowej liczby wędkujących i prowadzenia rejestru. Tylko te dodatkowe warunki powinny być wpisane do zezwolenia na dany obwód rybacki. Niespełnianie takich warunków, innych przepisów ustawy i rozporządzenia to podstawy do kary. Obwody ciągną się wzdłuż linii brzegu (wody poza linią brzegu nie należą do obwodu).             Gospodarstwo Rybackie Sława Sp. z o.o. w Sławie postanowiło w swoim regulaminie, że wędkarz zapłaci 200 (dwieście) zł za każdą sztukę ponad wymiar ochronny i po 200 (dwieście) zł za każdy przekroczony centymetr powyżej górnego wymiaru ochronnego. Gospodarstwo chyba nie ma pojęcia, że zajmuje się rybactwem w obwodach rybackich na wodach Skarbu Państwa i musi stosować się do przepisów państwowych.  Uwaga   Z mojej wiedzy wynika, że umowy o użytkowanie poszczególnych obwodów  uzyskały okręgi PZW. Czyżby Gospodarstwo miało umowę z Dyrektorem RZGW? Gospodarstwo to niczym Sejm, sąd, policja i strażnicy ustala reguły i kary. Parodia. Gospodarstwo to upoważniło, wbrew przepisom państwowym, straż miejską do kontroli wędkujących na wodach państwowych.  Czyżby Gospodarstwo tworzyło państwo policyjne? Wędkarze wymiary ochronne ustalone przez Gospodarstwo nie są wymiarami gospodarczymi z ustawy. Nie są więc czynem zabronionym przez ustawę.  W przypadku mandatów odwołujcie się do sądów. Każdy funkcjonariusz wystawiający mandat za przepisy Regulaminu ZG PZW i Gospodarstwa w Sławie przekracza swoje uprawnienie. Kodeks przewiduje za to 3 lata. Wędkarze z kartą wędkarską przypomnijcie „Gospodarstwu w Sławie” kim jest i co może.
Proponuję skargi do prokuratury i do Rzecznika Praw Obywatelskich.(Z BLOGU RYBANGA) PS.DZIĘKUJĘ BARDZO SERDECZNIE ZA NAŚWIETLENIE TEMATU
[2014-02-21 21:20]

sobi1

Jakby ktoś chciał to mam te filmiki z Olinem na Sławskim. [2014-07-15 09:26]