Jeziora Skulsk i Skulskie

/ 6 odpowiedzi

Poszukuję informacji na temat wędkowania w jeziorze Skulskim. Dotychczas łowiłem w jeziorze Skulska Wieś ale chciałbym również dowiedzieć się co nieco o jez. Skulskim. Do kogo należy i jak wygląda sprawa dostępu do wody oraz rybostan. Z góry dziękuję za informacje.
 

glizdziarz


I nikt nic nie wie o tym jeziorze?? (2010/02/09 19:18)

scooter


hej kolego postaram sie cos dowiedziec  bo tam w okolicach mieszka muj dobry kolega dam pozniej znac jak  sie czegos dowiem ok? a jak wygladaly polowy na j.skulsk -wies? (2010/02/14 00:06)

glizdziarz


Dzięki za odzew. Na razie mi się nie spieszy.   Co do Skulskiej wsi to króluje duża ukleja :). Ostatnio byłem w w połowie sierpnia przy nieciekawej pogodzie to brała płoć 20-25 cm, krąp i sporadycznie leszcz. W nocy leszcz i krąp oraz czasem na pęczek białych niewymiarowe sumy, takie do 40 cm. Okoń sporadycznie. Wyjazd był na wariata i przy zmiennej pogodzie. A i najważniejsze. Zapomnij o smużącej zanęcie. Sprowadzi ukleję nawet na grunt 5m. No chyba, że do koszyczka. Pod spławi tradycyjna czyli kukurydz, przenica, pęczak lub makaron. Za dnia na robaka nie połowisz na spławik bo "szlachetna" (ukleja) łapie w locie. (2010/02/14 10:29)

zbniew


Gospodarzem wody jest Gospodarstwo rybackie Gosławice tak samo jak jezior Skulska Wieś,Czartowo,Ślesin,Mikorzyn,Pątnów,Wąsosze.Pozwolenie wykupisz w Gosławicach,możesz popytać w Skulsku,kiedyś zajmował się tym jakiś pan,ale teraz nie mam pojęcia czy pozwoleniami ktoś się zajmuje.Co do rybostanu to nie mam pojęcia jak sprawa wygląda,łowię na jez.Ostrowskim a od tego roku przerzucam się na wody w okolicy Wilczyna. (2010/02/18 17:34)

tinka


Pozwolenia na jeziora Skulsk i Skulska Wieś oraz pozostałe dziewięć jezior Obszaru Gospodarstwa Gosławice można nabyć od połowy marca u skarbnika Koła PZW w Skulsku (odbiór osobisty), w siedzibie gospodarstwa w Gosławicach lub w biurze ZO PZW w Koninie na ul. Wyspiańskiego 1, tel. 063 242 28 53 (możliwość wpłacenia pieniędzy na na konto i odbiór pozwolenia pocztą). Podaję ceny poszczególnych zezwoleń za rok 2009:

- 2 wędki zwykłe zbrzegu:  -1 jezioro 115,-  / obszar gospodarstwa 155,-

- spinning z brzegu i z łodzi lub 2 wędki zwykłe z łodzi: -1 jezioro 180,-  /  obszar gosp. 230,-

- II Rejon (jeziora: Czartowo, Skulsk, Skulska Wieś [Paniejewo], Ślesin, Lubstów) 2wędki zwykłe 135,-   /   spinning z brzegu i łodzi lub 2 wędki zwykłe z łodzi 200,-.

W tym roku ceny będą wyższe o 15-20,- jak

O rybostan najlepiej pytać miejscowych.

 

(2010/02/19 21:11)

glizdziarz


Dzięki za odpowiedź.   W tym roku zamierzam latem połowić w jeziorze Skulskim. Zobaczymy co wyjdzie. (2010/02/20 19:49)