Jezioro Skrzyneckie ok. Gostynina

/ 11 odpowiedzi
Więc tak chce się dowiedzieć czy jest dobry dostęp do wody jakie gatunki ryb przeważają i jakie są głębokości tego jeziora. Spejcalnie założyłem ten temat ponieważ chcę się coś dowiedziec o nim przed zawodami spininngowymi . Na co nalepiej łowić jeżeli chodzi  o przynęty? Ogólnie proszę o informacje szczególnie jeżeli chodzi o drapieżniki i spining . pozdrawiam.
gagisj

Łowiłem spiningiem tam wielokrotnie, polecam kopytka, jest sporo okonia około 30cm., czasem uderzy szczupły ale raczej mały do 50cm. Dno jest bardzo urozmaicone, dość głęboko, nawet do 7m., dojście praktycznie wokół całego jeziora z brzegu. Ja łowiłem z łódki, więc to całkiem inna bajka. Polecam zatoczki oraz blat po stronie pomostu przy ośrodku dawnego Fresko. Pozdrawiam i życzę sukcesów. (2010/04/24 14:55)

MATIG

Ok dzięki tylko jeszcze jedno mam pytanie właśnie o grube okonie bo raz tam byłem wszedłem na pomościk a pod nim całe stado wypłnęło taki od 20 w góre a żadny skurczysyn nawet puknąć nie chciał.. Jeszcze jak z roślinnością jest ona uboga czy dość spora bo chce się dobrze przygotować jak będzie potrzebna plecionka to także kupię tylko musze wiedzieć czy się po prostu przyda.. pozdro. (2010/04/24 17:29)

gagisj

Zielska jest do bólu, ale teraz powinno być w miarę spokojnie, wiadomo przecież wiosna. Plecionki nie polecam, żyłka główna 0,16- 0,18 i oczywiście dobrze wyregulowany kołowrotek. Radzę zaopatrzyć się w całą gamę przynęt, miałem przypadki że na wahadłówkę szczupakową uderzał okoń. Ja korzystam z kija o cw. 3-15 gr. Pamietaj by zacinać bardzo delikatnie, okoń ma miękką buzię. Pozdrawiam. (2010/04/24 19:51)

MATIG

Ok dzięki wielkie co do kijka to mam Team Dragona 2.75 m , 7-21 g to spokojnie wystarczy i na okonia i na szczupaka ;]. Co do żyłki mam 0.16 nawiniętą i takiej używam i na okonia i na szczupłego w zupełności wystarcza jak dobrej formy to świat i ludzie xd dzięki wielkie jeszcze raz. pozdrawiam (2010/04/24 20:21)

kidus1

W tym roku na skrzynkach bardzo ladne szczupaki okolo 3 i 4 kilogramow po stronie zachodniej i przy największej głębi jeziora (10m )mila niespodzianka...przyneta - 6 calowe kopyto relaxa (srebrne z czarnym grzbietem) . (2013/10/23 15:20)

Steaveo

Witam, chciałbym odsmażyć starego kotleta i zaczerpnąć aktualnych informacji na temat jeziora Skrzyneckiego.

Jest to dla mnie szczególne jezioro ponieważ tam zaczynałem przygode z wędkowaniem, zacinałem jako dzieciak pierwsze płocie, liny czy garbuski a nawet jednego karpika na spławik. W tej chwili co jakiś czas odwiedzam wode ale wyłącznie ze spinningiem, z różnymi wynikami.
Rybostan te kilka ładnych lat temu był bardzo dobry, nie było problemu z wyjęciem ładnej ryby, w tej chwili wszystkie jeziora w mojej okolicy są dużo uboższe w ryby i wymagają więcej cierpliwości.
W tym roku planuje kilka wypraw nad jezioro z feederem zamiast spinningu, troche bardziej stacjonarnie.. Tu moje pytanie czy ktoś, coś aktualnego na temat tego jeziora może powiedzieć? Na temat rybostanu, gdzie warto się z feederkiem ustawić?
Na jesieni zeszłego roku latając za szczupłym po stronie tego dzikiego brzegu bez plaż widziałem (a raczej bardziej słyszałem cmokanie) żerujące w okolicach powalonego drzewa karpie czy też liny. Czy jest sens sie tam jeszcze na te ryby zasadzać ?

Proszę o wypowiedz kolegów znających jezioro ponieważ w internecie brak aktualnych informacji. (2016/03/13 20:55)

jadamczyk86

Witam,
wędkuję na tym jeziorze od 3ech lat, głównie spininguję ale często zasadzam się z teściem na węgorze z różnymi wynikami:)
Z tego co wiem na temat rybostanu:
-występują duże karpie(w 2015 złapano i wypuszczono sztukę ważącą 17 kg)
-bardzo dużo wzdręg, takich do 20 cm
-liny do 1 kg wagi potrafią się trafić i to "pod nogami"
-węgorze metrowe nie są rzadkością ale obowiązkowo daleki wyrzut trupka, albo wywózka
-okonie 20 cm + tylko w toni i z łódki, z brzegu kiepścizna
-szczupaki do 50 cm( potrafiłem złapać dwa dziennie) powyżej 50 cm stanowią rzadkość i głównie są łapane na żywca
Ogólnie jezioro ładne, czysta, przejrzysta woda, tylko od diabła roślinności dennej.
Pozdrawiam
Jakub (2016/03/15 14:31)

Steaveo

Witam kolege.

Dzieki za informacje bo o coś świeżego na temat skrzynek w internecie bardzo ciężko ;) Fajnie że jeszcze można tam połowić , już sie nie moge doczekać kwietnia żeby słońce troche ogrzało płycizny. 
Dno rzeczywiście jest mocno porośnięte, często tam na blaszce czy twisterze wyciągałem kępy ziela dlatego sie zastanawiam czy ten plan z feederem sie powiedzie. Może wiesz który brzeg byłby pod tą metodę najlepszy? Upatrzyłem sobie trochę tą zatoczkę po prawej stronie patrząc z plaży w  strone jeziora ale jeszcze jej nie gruntowałem ani nie sprawdzałem dna... Może w wolny dzień pojadę polatać za garbusem i przy okazji sprawdzę co pod taflą piszczy :)
  (2016/03/15 19:33)

jadamczyk86

Do federka to raczej polecam dwa stanowiska:
-Tzw. cypel - przy zwalonym drzewie - najgłębsze chyba miejsce w jeziorze skrzyneckim, znajduje się "naprzeciwko" największych pomostów, czy też mola, po długości w połowie jeziora(brzeg bodajże zachodni), myślę że najmniej zielska w całym jeziorze w tym miejscu jest
-miejsce ok 300 m w prawo od plaży ( warto zaznaczyć, że nad tym jeziorem są 2 plaże ) po bodajże  południowej stronie jeziora przy trzcinowisku nad lasem, płytko po prawej stronie i na pewno roślinność ale rzucjąc na wprost jest spadek na oko na jakieś 3,5m i mniej zielska. 
Ja się wybieram na majówkę za szczupakiem polatać, postawiłem sobie za punkt honoru wyjąć coś sensownego z tego jeziora na spining, do tej pory bez skutku...
Pozdrawiam Kolegów o kiju
PS.
W sprawie tej zatoczki o której wspominasz, nie wiem jak z federkiem, ale widziałem tam często jednego z miejscowych  łapiącego mnóstwo wzdręg, na pewno na spławik ale wydaje mi się że też na cięzko miał drugą wędkę ustawioną. po jego pobycie mnóstwo rybich głów zawsze na brzegu zostawało.
Niewiele więcej mogę powiedzieć (2016/03/16 10:35)

Steaveo

Fajnie kolego, dziekuje za informacje. Reszte już sam nad wodą obadam :)
Połamania :) (2016/03/16 17:29)

jadamczyk86

Połamania również. Napisz proszę jakie wyniki i czy widac może czy zebaty grasuje, sezon od maja, wiadomo, ale ciekawe czy tam klusownicy coś zostawili w wodzie na ten sezon.
Pozdrawiam. (2016/03/17 17:42)