Jezioro Rokola (otwock mazowieckie)

/ 10 odpowiedzi
w zezwoleniu na amatorski polow ryb przy nazwie jeziora rokola brak odnosnika dotyczacego zakazu polowu z jednostek plywajacych a z tego co wiem od innych wedkarzy taki zakaz obowiazywal w 2011r pomimo ze w zezwoleniu na 2011 ani 2012 niema o tym mowy.Prosze o pomoc w wyjasnieniu tego problemu moge lapac z pontonu czy nie?
przemo1980

Też coś o tym słyszałem, jak i o zakazie wędkowania w nocy.
Ciekawe jak jest teraz? (2012/01/09 21:42)

irex

Na str.11 Zezwolenia na amatorski połów ryb w punkcie (Ł) masz wyraźnie napisane.Zezwolenie to należy posiadać i przeczytać ze zrozumieniem (2012/01/09 21:55)

przemo1980

Kurde jak nie zapomnę, to sprawdzę. Teraz nie mam tych "papierów" pod ręką... (2012/01/09 22:01)

Bernard45

czytac ze zrozumuieniem to ty sie kolego naucz .Pytam bo w sierpniu ub./roku chcialem sie tam wybrac ale w sklepie wedkarskim powiedziano mi ze z pontonu/lodki nie mozna.W ubieglym roku bylem na zalewie w repczycach w zezwoleniu nie bylo zadnej adnotacji ze nie wolno lapac z ..... po wyplynieciu kilka metrow na wode podjechal gosc w gajerku i powiedzial ze lapac moge ale z brzegu. Dlatego pytam czy to blad w zezwoleniu czy co bo takich akwenow jest sporo . (2012/01/10 16:45)

irex

czytac ze zrozumuieniem to ty sie kolego naucz .Pytam bo w sierpniu ub./roku chcialem sie tam wybrac ale w sklepie wedkarskim powiedziano mi ze z pontonu/lodki nie mozna.W ubieglym roku bylem na zalewie w repczycach w zezwoleniu nie bylo zadnej adnotacji ze nie wolno lapac z ..... po wyplynieciu kilka metrow na wode podjechal gosc w gajerku i powiedzial ze lapac moge ale z brzegu. Dlatego pytam czy to blad w zezwoleniu czy co bo takich akwenow jest sporo .

Nie powinienem nawet tego komentować.Mimo wszystko zapraszam do lektury Zezwolenia na Okręg mazowiecki gdzie na wszystkich wodach jest zakaz łowienia ze środków pływających od 02 01 2012 do 30 04 2012 (2012/01/10 21:43)

Bernard45

ale ty jestes uparty mi chodzi tylkoo o rokole i w maju czerwcu..... sierpniu itd . a ty ciagle to samo (2012/01/10 22:25)

Bernard45

acha na gnojnie a to tez wody mazowieckie narew mozna lowic od 01.06

(2012/01/10 22:55)

otwock1

Drogi kolego!
Przeczytaj jeszcze raz: Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką, które jest ważne od 1 stycznia 2013r. Na stronie: " Zasady wędkowania obowiązujące na wodach Okręgu Mazowieckiego", pkt 2: "Ograniczenia szczególne dotyczące wód Okr.Mazow. podpunkt "m" brzmi:
"Zakaz połowu ryb z jednostek pływających w jeziorze Rokola".
Natomiast nic nie ma na temat połowów nocnych.
Pozdrawiam, Lechu. (2013/04/03 11:54)

tstaros

Nad Rokolą często siedzą karpiarze na kilkudniowych zasiadkach, tak więc łowienie nocne jest możliwe (nie wiem czy legalne, ale na pewno możliwe). A zakaz wędkowanie ze środków pływających jak najbardziej obowiązuje. (2013/04/03 14:27)