Jezioro Resko Przymorskie-na co się nastawić?

/ 6 odpowiedzi
Witam,czy ktoś kiedyś łowił na tym zbiorniku? Każde info mile widziane :) Nie wiem na co się nastawić, a będę tam łowił w wakacje :)
haja


Ja łowiłem. To bardzo płytkie jezioro. Od strony Dźwirzyna i Mrzeżyna nie ma porządnego łowiska z brzegu. Możesz spróbować ale z drugiej strony jeziora w miejscowości Rogozina lub Świerszczewo. Tam najlepiej łowić w nocy na klasyczną gruntówkę leszcze i węgorze. Pozostaje jeszcze łowienie z łodzi. Można też w kanale łączącym jezioro z morzem. Na porządną rybę możesz się jednak nie doczekać. Albą biorą małe fląderki czy płotki, albo weźmie już taka,że ci pójdzie w liny kutrów i inny stalowy badziew którego est sporo w kanale -mojemu znajomemu się to przytrafiło. (2012/06/26 19:01)

u?ytkownik124693


Na kanałach łączących jeziora z morzem łowią niemal wyłącznie pseudo -wędkarze ( tj. pozyskiwacze mięsa ) . Dzieje się tak z uwagi na łatwość z jaką można wytropić przepływające ryby , zaś one same - nie mają  aż tak dużego pola manewru  jak w jeziorze czy morzu... Ponadto warto też zauważyć ,że łowione w kanale ryby - to bardzo często  gatunki odbywające rozród i w związku z tym zachowujące się nieco inaczej niż zazwyczaj . Za przykład mogą  tutaj posłużyć leszcze  z Kanału Jamneńskiego . Kiedy duże samce , oblepione wysypką tarłową - niespokojnie kręcą się w wodach  , stosunkowo płytkiego kanału  - na brzegu wyrasta las podłej jakości wędek i równie  marnych ich właścicieli  - czatujących na kilogramy mięsa łowionego łatwym kosztem . Szczęśliwie , leszcz z wysypką tarłową - należy akurat do tych ryb , które nie smakują najlepiej ,ale nie przeszkadza to jednak zupełnie - wspomnianym amatorom łatwo łowionej ryby - w pozyskiwaniu żeru . Są jak  "muchy robacznice " - obsiadające wodę i chcący do cna  pochłonąć jej zasoby .
Dużo ciekawszym , bo zasługującym na uwagę WĘDKARZA , nie KŁUSOWNIKA Z WĘDKĄ - są jeziora : tak więc , w przypadku Kanału Jamneńskiego będzie to jezioro Jamno , zaś w przypadku kanału w Resku - jezioro Resko .
W tym ostatnim przypadku ( w Resku ) , ciekawym miejscem powinna być też  rzeka Rega , wpadająca do tego zbiornika.
 Na tym jeziorze w roku 1963 - Tadeusz Szkaradek ustanowił rekord Polski  w połowie płoci - ( 2,20 kg , 53cm ). Z przykrością jednak rzec należy ,że owa płoć  -  bez cienia wątpliwości , była dużym jaziem . (2012/06/26 19:42)

haja


No to sobie pojedź w sezonie wakacyjnym i spróbuj złowić choć jedną większą rybę na kanale Resko. Może w sezonie wiosennym jest tak jak piszesz,ale kolega pyta o sezon wakacyjny. Większość wędkarzy chce sobie wtedy powędkować a nie nałowić rybiego mięcha. Jak chce rybę do jedzenia to jedzie do rybaków i kupuje sobie ile i jakie chce za niewielkie pieniądze. (2012/06/26 19:52)

dawidwol


Dziękuję bardzo :) Ktoś wie coś jeszcze o tym zbiorniku? (2012/06/29 22:16)

wojtek161919


jezioro jest spore ale bardzo płytkie i w dodatku okropnie zarośnięte więc najlepsza będzie łódka w jeziorze jest sporo sandacza ale w większości są to małe sztuki  (2012/06/29 23:07)

krzysztof-pl


Jezioro Resko Przymorskie, to było do niedawna świetne łowisko (do czerwca 2015 r.).  Obecnie dzierżawca zrobił sobie tam jedno wielkie siatowisko po horyzont (widziałem osobiście) i tonami łowi szczupaki, sandacze, okonie, etc. (z relacji wielu miejscowych). A pamiętać trzeba, że to jezioro połaczone z morzem i rzekami, jak Błotnica (PZW :/ ), gdzie wchodzi troć, łosoś i węgorz. Niby objęte programem Natura 2000. Szkoda mi leszczy, w maju wpłyną z morza na rozród. (2016/04/26 19:45)