Jezioro Radodzierz w Borach Tucholskich

/ 8 odpowiedzi

Pytanie  czy ktoś wędkował  na tym  jeziorze  jak  tam  jest  i na co  się można  zasadzić  , wybieram  się tam  na wakacje  jezioro  RADODZIERZ w Borach Tucholskich

djtiramissu


Witam serdecznie. Tak się składa, że mieszkam w pobliżu tegoż pięknego jeziora o które padło pańskie zapytanie. Jezioro jest dość spore, oraz czyste. Bogato rozwinięta jest roślinność wodna, przybrzeżna oraz oczywiście co najważniejsze liczebność oraz gatunkowość ryb. Na chwilę obecną dotarły do mnie sygnały, iż jezioro ma być znów własnością PZW w 100%, gdyż teraz 2/3 jeziora to wody PZW a 1/3 prywatna. Batalia trwa już od kilku lat. Na ile te informacje są prawdziwe tego jeszcze nie wiem. Przechodząc do meritum sprawy, kilka słów o rybach. Występuje tu spora populacja leszcza i dochodzi on do naprawdę sporych rozmiarów. Bardzo ładnie ubarwiona jest również wzdręga (rozmiary również budzą zachwyt). Sporo złowić można uklejek, płoci czy ładnych linów. Atrakcyjne są również piękne, kolorowe okonie oraz szczupaki. Nocą można wybrać się na węgorza. Gatunków ryb zapewne można spotkać więcej, lecz mi niestety nie było dane ich łowić. Z opowieści słyszałem również o sandaczach. Jezioro objęte jest strefą ciszy, jednak znajduje się przy nim kilka ośrodków wypoczynkowych. Ośrodek "Europark" jest w tym roku nieczynny z powodu remontu. Na środku jeziora znajduje się wyspa, która ostatnimi laty zamieszkują kormorany. Pozdrawiam i mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomogłem. Pozdrawiam serdecznie:) (2011/06/15 16:01)

wuzkasz


WITAM krzkwi5 MAM PYTANKO CZY BYŁEŚ W TAMTYM ROKU NAD JEZIOREM RADODZIERZ ?
CZY MOŻESZ MI COŚ POWIEDZIEĆ NA TEMAT TEGO JEZIORA CZY WARTO TAM JECHAĆ CZY SĄ TAM RYBY CZY MOŻNA TAM POŁOWIC I W OGÓLE CZY BYŁEŚ ZADOWOLONY PROSZĘ ODPISZ JAK MOŻESZ MÓJ MEJL TO wuzkasz@wp.pl (2012/02/23 20:33)

kriss150


Witam też tam wędkuje jak czas pozwala najlepiej z łodzi.Od kwietnia można połowic ładne płocie

wzdręgi potem okonie.Latem płoc, okoń,czasami leszczyk kiedyś węgorze się trafiały ostatnio

nie miałem szczescia Ogolnie szału nie ma ale można się pobawić i odpocząc.Nie wiem jak z tą

prywatna częścią w zeszły roku troche polnował i kasował jakiś gość podobno z Kamionki

ale niby nie legalnie to robił a jak jest teraz to nie wiem może ktoś wie coś w tej sprawie

Pozdrawiam

(2012/03/01 23:14)

byk04


Witam, mam kilka pytań odnośnie tego jeziorka. jezioro jest już w całości własnością PZW Bydgoszcz? Czy jak mam wykupione PZW Gdańsk to mogę spokojnie łowić w ramach porozumienia obu okręgów? Czy muszę jeszcze coś wykupić? (2013/05/16 12:21)

byk04


ponawiam pytanie (2013/05/27 16:33)

grisza-78


92 Radodzież, 2/3 jeziora 169,46 Nowe n/W Warlubie


Tak jest w wykazie wód nizinnych OPZW Bydgoszcz. Czyli 2/3 jeziora podlega pod ten okręg, a 1/3 pod okręg gdański. Niestety nie znalazłem nic na temat łowienia na zasadzie porozumienia okręgów. Myślę, że najlepiej będzie jak weźmiesz telefon i zapytasz w okręgu. tel. 52 3233950 (2013/05/30 08:17)

kriss150


Witam jak tam z tym jeziorkiem bo planuje powrót na to łowisko
Jak rybki biodrze coś fajnego nie byłem tam 2 lata
Jak wygląda  kwestia prawna czy jeszcze 1/3 jest prywatną?
Pozdrawim (2017/08/19 00:27)

kriss150


Witam czy juz nikt tam nie jezdzi ?
Pozdrawim (2017/09/02 12:18)