Jezioro Powidzkie w ok. Przybrodzina

/ 3 odpowiedzi
Witam.Od paru lat jeżdżę na urlop do Przybrodzina ,w tym roku mam zamiar tam powędkować.Może ktoś podpowie na jaka rybę można się tam nastawić i czy lepiej spławik czy z gruntu i gdzie można opłacić i jakie ceny??Pozdrawiam i dziękuje za pomoc 
lasvegas

Cześć,Domniemam, że w tytuł wkradł się babol i chodzi Ci o jez.Powidzkie. Ceny są wysokie (nawet bardzo) a opłacić możesz w kilku miejscach http://www.barrakuda-powidz.eu/pozwolenia.html Na Powidzkim wędkuję od 3 lat (w części północnej, od Ostrowa) zarówno z brzegu jak i z łodzi. Grunt to raczej odpuściłbym sobie. Jeżeli z brzegu, to znajdź pomost w spokojnym miejscu i po dwu, trzy- dniowym nęceniu możesz liczyć na lina lub ładną płoć jako przyłów. Podczas majowo- czerwcowego szczupakowania widziałem liny 3-4 kg  wychodzące na tarło z głębokiej wody na płycizny wysepek! Jeżeli z łodzi, to warto skupić się na podnóżach (8-10m) tychże wysp czy podwodnych górek- ładne płocie praktycznie bankowe a może i w końcu komuś ten tłusty lin usiądzie na haczyku ;). W słoneczny dzień warto podnęcić pod trzciną, jak trafisz to wzdręgi 20- 30 cm. Sporo pływałem z kumplami za okoniem- słabo to wygląda (być może to kwestia krystalicznie czystej wody?). Szczupak (mój największy 99 cm) prędzej, ale przeważnie 40-60 cm.Pozdrawiam :) (2015/02/21 02:47)

gajosvip

Dzięki za odpowiedz i cenne rady może uda się na spotkać nad woda w lipcu Pozdrawiam (2015/02/23 06:04)

lasvegas

Nie ma sprawy. A co do lipca- kto wie?Pozdrawiam i połamania kija :) (2015/02/23 19:22)