Zaloguj się do konta

Jezioro Powidzkie opinie

utworzono: 2011/03/01 22:24
GRZENIO75

Witam koledzy.Czy któryś z Was był i wędkował w ostatnim czasie nad jeziorem powidzkim w Wielkopolsce?Zobaczyłem zdjęcia u "wujka Google"i wątpliwości co do wyjazdu na Kaszuby powróciły.Na zdjęciach wygląda bajecznie.Wędkarski raj.Woda kryształ,fajne domki,piękne szczupaki, itd...Tylko czy aby tak jest naprawdę???Podzielcie się informacjami bo wierzcie mi, wybór jest trudny.Pozdrawiam...
[2011-03-01 22:24]

Yonek

Byłem kiedyś ale nad jeziorem NIEDZIĘGIEL, mieści się ono zaraz obok powidzkiego, praktycznie są takie same.
Fakt woda jest krystalicznie czysta i ryb wcale nie mało.
Domków dużo i ładnie wyposażone, poza tym jest tam mnóstwo atrakcji poza wędkarskich.
Kolego zresztą poczytaj też o tym jeziorze i miejscowości Skorzęcin :)
Pozdrawiam i naprawdę polecam to miejsce, w Polsce nie ma chyba lepszego :)
[2011-03-02 20:37]

GRZENIO75

Byłem kiedyś ale nad jeziorem NIEDZIĘGIEL, mieści się ono zaraz obok powidzkiego, praktycznie są takie same.
Fakt woda jest krystalicznie czysta i ryb wcale nie mało.
Domków dużo i ładnie wyposażone, poza tym jest tam mnóstwo atrakcji poza wędkarskich.
Kolego zresztą poczytaj też o tym jeziorze i miejscowości Skorzęcin :)
Pozdrawiam i naprawdę polecam to miejsce, w Polsce nie ma chyba lepszego :)

Dzięki kolego.To dobre wieści,ale gdybyś jeszcze napisał o jakich mówimy rybkach.Nie ukrywam że drób mnie raczej nie interesuje.Chyba że na przynętę.Chodzi mi głównie o karpiki,szczupaki,sandacza i przede wszystkim mój główny cel tego sezonu-jaśnie wielmożny hrabia węgorz.Czy jest tam aż tak dobrze???Pozdrawiam... [2011-03-04 07:37]

pfiszer

Witam Panowie.

Mam nad Jeziorem Niedzięgiel działeczkę (Wylatkowo)i wędkuję tam dosyć często w w akacje.
Łowię z łódki (bo mało miejsc z brzegu).

Jeżeli chodzi o ryby to raczej drobnica dla zabawy, na innych forach piszą, że jezioro jest "przetrzepane" przez rybaków ale widziałem również, wędkarzy łowiących większe sztuki (mnij więcej w połowie długości jeziora).
Słyszałem o leszczach, linach i fajnych okoniach.


[2011-03-04 17:19]

borys75

tak już pisałem nurkowałem na Powidzu i również łowiłem. wtedy gospodarstwo rybackie zarządzało zbiornikiem. z brzegu tylko drobnica , miejscowi łowili tylko z łódki
[2011-03-04 22:04]

GRZENIO75

tak już pisałem nurkowałem na Powidzu i również łowiłem. wtedy gospodarstwo rybackie zarządzało zbiornikiem. z brzegu tylko drobnica , miejscowi łowili tylko z łódki

NIE WIERZĘ!!!!!!!!!!!DARUŚ??????????????? [2011-03-05 14:47]

kaspad

Witam. Mieszkam od niedawna we Wylatkowie,nad jeziorem Niedzięgiel. W roku 2010 dużo czasu poświęciłem na wędkowanie z brzegu.I jakoś nie narzekam że sama drobnica. Trafiały się dni że wyciągałem po parę sztuk linów.Nie wspomnę że bardzo duże krąpie i leszcze,były na porządku dziennym. Rekord zrobiłem ,gdy złowiłem przez 3 godz 8szt linów. Tak więc na ta wode nie mam co narzekać. [2011-03-05 21:20]

wajo

Jezioro Powidzkie jest jeziorem o bardzo czystej wodzie. Dookoła można natrafić na piękne, piaszczyste łachy, gdzie można dopaść sandała. Jednak jest to jezioro nieco przetrzebione. Mimo to można złowić tam ładne okazy zarówno białej ryby jak drapieżnika. Byłem tam tylko raz, ale wspominam dobrze. Jedno co mnie tam denerwowało to te prawie 40 przystani co kilka metrów na całym obwodzie. Natomiast miejsce turystycznie doskonałe. [2011-03-06 11:11]

Bartek81

Witam!!! również tam byłem i niezłe okonie połowiłem. Moim zdaniem warto tam jechać, woda przeźroczysta i ryb dla każdego starczy. Bazy noclegowe rozwinięte, praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie, moim zdaniem warto tam pojechać.
[2011-03-06 16:07]

pfiszer

Witam.
A możesz coś więcej o tym łowieniu napisać??
W jakich godzinach?
Itp. informacje

[2011-03-07 12:45]

GRZENIO75

Witam.
A możesz coś więcej o tym łowieniu napisać??
W jakich godzinach?
Itp. informacje


Paweł jaja sobie robisz???!!!OD 13-TEJ.....Jak za komuny................... [2011-03-07 13:36]

pfiszer

Chodzi mi o pory dnia i takie tam.

Potrzebuje to sobie usystematyzować, bo tez kilka linków złowiłem ale żadnej reguły nie mogę dopasować więc może jak zlepimy informacje to coś wyjdzie fajnego.
A może kolega kaspar zdradzi więcej szczegółów zdradzi.
[2011-03-07 13:40]

GRZENIO75

Chodzi mi o pory dnia i takie tam.

Potrzebuje to sobie usystematyzować, bo tez kilka linków złowiłem ale żadnej reguły nie mogę dopasować więc może jak zlepimy informacje to coś wyjdzie fajnego.
A może kolega kaspar zdradzi więcej szczegółów zdradzi.

No o wieczory mi chodzi i nocki.Konkretnie jadę do miejsca o nazwie Ostrowo.To między jeziorami powidzkim dużym a małym na cyplu.Nie wiem jak tam głęboko... [2011-03-07 21:24]

borys75

głęboko jest nawet do 40 m
[2011-03-08 18:28]

GRZENIO75

głęboko jest nawet do 40 m

Stary dzisiaj się dowiedziałem że obydwa powidzkie i jeszcze jakieś dwa sąsiednie jeziora od trzech miesięcy objęte całkowitym zakazem wędkowania!!!Jakieś sprawy nowego dzierżawcy.Ma się w marcu wszystko wyjaśnić.Sądy i biurokracja.Tylko co zrobię jak się nie wyjaśni!?I CO Z WSZYSTKIMI KTÓRZY TAM ZAKLEPALI DOMKI???!!!Ja pi........ę.Pozdrawiam.
[2011-03-08 20:47]

pfiszer

A nie wiesz czy Niedzięgiel też?
[2011-03-09 08:44]

borys75

Myślę że nie zrobią takiej głupoty, i na okres urlopowy będzie sprawa wyjaśniona, jeżeli nie to naprawdę nikt na tym nie zyska tylko straci. [2011-03-09 08:46]

GRZENIO75

A nie wiesz czy Niedzięgiel też?

Przykro mi.Powidzkie duże i małe,anastazewo,niedzięgiel,kosewskie i budzisławskie.Dzwoniłem dziś do Poznania.Rozmówczyni twierdzi że do końca marca sprawa się rozstrzygnie.Miejmy nadzieję...  [2011-03-09 09:05]

pfiszer

To znaczy że zmienia się dzierżawca?
Może ryb dopuści.
A gdzie dzwoniłeś może ja tez pomęczę?
[2011-03-09 09:41]

GRZENIO75

To znaczy że zmienia się dzierżawca?
Może ryb dopuści.
A gdzie dzwoniłeś może ja tez pomęczę?

RYB MA PODOBNO DOPUŚCIĆ ZA 750 TYS ZŁ...Dzwoniłem do PZW w Koninie i do "bogów"ds.rybołóstwa w Poznaniu.Kazali pytać pod koniec marca. [2011-03-09 11:57]

pfiszer

No to pojechali konkretnie.
[2011-03-10 08:20]

MłodyWronki

Z tego co mi wiadomo to 640 tyś dali na zarybienia z czego 400 w węgorza. Wygrała jakaś spółka z Międzychodu. Zezwolenia na pewno będą.
[2011-03-10 22:20]

MARYSIA 02

WITAJ....JEZIORO POWIDZKIE ŁOWIŁAM TAM NIE JEDEN RAZ....ALE CZY ONO JEST TAKIE FAJNE...MAM DO TEGO ZASTRZEŻENIA PONIEWAŻ KIEDYŚ TAM BYŁY RYBY FAKTYCZNIE...ALE TERAZ JEST CORAZ GORZEJ....MALO ZARYBIANE.....JUŻ NIE TAKIE CZYSTE JAK BYLO KIEDYŚ...WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE...NIE POJEDZIESZ NIE PRZEKONASZ SIE DUŻO LEPSZE JEST JEZIORO W PRZYBRODZINIE...KAWALEK DALEJ OD POWIDZA....POZDRAWIAM.....MARYSIA [2011-03-10 23:07]

kaspad

WITAJ....JEZIORO POWIDZKIE ŁOWIŁAM TAM NIE JEDEN RAZ....ALE CZY ONO JEST TAKIE FAJNE...MAM DO TEGO ZASTRZEŻENIA PONIEWAŻ KIEDYŚ TAM BYŁY RYBY FAKTYCZNIE...ALE TERAZ JEST CORAZ GORZEJ....MALO ZARYBIANE.....JUŻ NIE TAKIE CZYSTE JAK BYLO KIEDYŚ...WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE...NIE POJEDZIESZ NIE PRZEKONASZ SIE DUŻO LEPSZE JEST JEZIORO W PRZYBRODZINIE...KAWALEK DALEJ OD POWIDZA....POZDRAWIAM.....MARYSIA


[2011-03-11 05:38]

kaspad

Witaj Marysia, Jak popatrzysz na mapę to zobaczysz że Przybrodzin leży właśnie nad jeziorem Powidzkim,chyba że chodzi Ci o inną miejscowość. Przybrodzin jest 2,5km od Powidza w stronę miejscowości Ostrowo,które również znajduje się nad tym samym jeziorem. A tak na marginesie to jezioro Powidzkie jest największym obszarowo jeziorem w Wielkopolsce.Znam te tereny ,bo od 4lat mieszkam nad jeziorem Niedzięgiel w Wylatkowie. Do jeziora mam 200m. Pozdrawiam. [2011-03-11 05:49]

GRZENIO75

Z tego co mi wiadomo to 640 tyś dali na zarybienia z czego 400 w węgorza. Wygrała jakaś spółka z Międzychodu. Zezwolenia na pewno będą.

Cześć Patryk.Chyba ci nie muszę mówić jak dobre wieści przesyłasz kolego!!!Pozdrawiam... [2011-03-12 12:42]