Zaloguj się do konta

Jezioro Powidzkie lub Dominickie

utworzono: 2010/07/12 12:32
pabik

witam wszystkich wybieram się za kilka dni na mały urlop do Powidza lub Boszkowa i proszę o jakieś info na temat rybek na tych jeziorach jak się do nich dobrać
z góry dzięki za pomoc
[2010-07-12 12:32]

lizak

POWIDZKIE:Pod koniec czerwca 2010 gospodarstwo rybackie ''Rybmar'' wydające zezwolenia na wędkowanie ogłosiło upadłość i gospodarowanie jeziorem przejął kto inny.Aby uzyskać informację o koncie na które trzeba wpłacić opłatę za wędkowanie trzeba pytać sołtysa prowadzącego naukę jazdy konnej.W powidzkim od 03 do 10.07.10 brały wzdręgi,ukleje,okonie i płotki,a liny odbywały tarło. [2010-07-12 21:17]

pabik

a może wiesz kolego lizak jak wygląda sprawa ze szczupakiem na powidzkim?
[2010-07-13 10:01]

lizak

Podobno kiepsko.Kłusownicy łapią nielegalnie duże tarlaki i jest coraz mniej narybku.W poprzednich latach widywałem dużo małych szczupaczków, a w tym roku tylko jednego. Polecam wyprawę na okonie.Garbusy siedzą pod łodziami.

[2010-07-13 11:19]

alx77r

Byłem  na Powidzkim w 2009, trolling, spining przez tydzień intensywnego obławiania 1 szczupak 60 cm. Szanowny Kolego to jest basen a nie jezioro, szkoda twojego czasu.
[2010-08-11 07:25]

zwir73

Z rybami jak zwykle nie ma jednej recepty ale ciekawsza sprawa z tym RYBMAREM co pisze LIZAK jesli to prawda to dotyczy jeszcze jezior

Powidz Duży

Powidz Mały

Kosewskie (Naprusewskie)

Budzisławskie

Jeśli ma ktoś sprawdzone informacje to poprosze.

p.s.

Miałem okazje wypoczywać nad jezorem Budzisławskim w lipcu tego roku - miejscowa plotka

że rybacy tak odławiali że aż zabrono im pozwolenia.

Ciekawe czy znajdzie sie "ambitny"(odłowi resztki) rybak i przejmie te jeziora czy PZW zaopiekuje  się tymi jeziorami .

[2010-08-11 10:53]