Jezioro Ostrzyckie na ryby

/ 5 odpowiedzi
Ja łowię tylko na jeziorze Ostrzyckim.Pięc lat temu było tutaj dużo ryb i to spore okazy,Lapaliśmy z mężem przez sezon po 30 węgorzy.Były bardzo duże leszcze,szczupaki itp,, Co roku jest gorzej.Przybyło więcej wędkarzy,ale najborszą zmorą jest rybak.Stawia sieci i pupy.W tym roku miałam tylko 2 węgorze ,no i parę leszczy i linów,wzdręgi.Za parę lat chyba tylko będziemy moczyc kije,hihihi  .Pozdrawiam i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego 2012 Roku!!!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

michaelo86


Nie ma się co dziwić. Jezioro dzierżawi spółka Radbur, która w regulaminie ma zaznaczone, że mogą ciągnąć sieciami w celu odsprzedaży ryb... (2012/01/01 14:33)

minus


Nie ma się co dziwić. Jezioro dzierżawi spółka Radbur, która w regulaminie ma zaznaczone, że mogą ciągnąć sieciami w celu odsprzedaży ryb...

a najciekawsze jest to że zabraniają łowienia w nocy bo boją się że wędkarze ściągną im pupy lub sieci

pamiętam dobre czasy (lata 80 i 90) kiedy na jeziorach Raduńskich i Ostrzyckim pływały piękne ryby

to se ne wrati (2012/01/06 22:00)

gruby12345


jeziora nalezace do pana czapiewskiego to wielki bezrybne wody na kaszubach polecam jeziora w okolicach kielpina mezowa grabowa tylko tam mozna liczyc na jakiegos duzego leszcza szczupaka czy wegorza i jezioro pana gorskiego godne polecenia ale niewiem czy daje pozwolenie itp pozdrawiam (2012/01/21 16:51)

Irek2


Witam.

Na Ostrzyckim łowiłem naście - lat. Od kilku lat już nie łowię. Mogę podzielić się kilkoma miejscówkami. Duży pomost w Ostrzycach - płocie do 30 cm na waniliową kukurydzę (latem). Wiosną na kukurydzę nie chciały brać. Z tego pomostu też można było złowić leszcza, ale blisko od pomostu. Płocie dosyć daleko - waglery. Sprawdzały się również baty 6-8m.

Duży pomost w Ostrzycach - przeciwległy brzeg na lewo na skos. Łódką pod trzcinki - leszcze i płocie na gruncie ok 5 m.

Plaża "U Stolema" - przeciwległy brzeg jeziora, mocny spad na 5-7 metrów - podleszczaki i leszczyki z łódki wypożyczonej właśnie "U Stolema".

Krzeszna - mały, zarośnięty cypelek z fundamentami po jakimś ośrodku - można próbować na grunt przy rozwalonym pomoście, na grunt pomiędzy małymi pomościkami na prawo od dużego, rozwalonego pomostu (lub w tym samym miejscu również na spławik).

Coś się tam łapało również z pomostu w ośrodku energetyków.

Tak na marginsie, ok rok temu będąc na rynku na Przymorzu zobaczyłem na stoisku małe szczupaczki, tak ok 40-50 cm. Zapytałem się Pani z jakiego jeziora ... Zadzwoniłem na Policję, Starży Miejskiej - oni czymś takim się nie zajmują.

Pozdrawiam

(2012/06/26 12:20)

Jarex


Witam Panowie!

Czy był któryś z kolegów ostatnio na Tym Jeziorze.
Pozdrawiam (2012/06/26 12:55)