Jezioro Osłonińsko górskie

/ 26 odpowiedzi
Witam. Od 15 do 21 lipca wybieram sie na tygodniowa zasiadke na jezioro osloninsko-górskie w woj wielkopolskim o powierzchni 206 hektarow. To bedzie pierwsza taka moja wyprawa i nie licze na rewelacje. Znalazlem miejscowke na odludziu zbudowalem tam kladke doplywowa glebokosc lowiska to 1,5 m dno rowne lekko zamulone. Karpie sa tam napewno liny karasie takze. Chcialem zakupic 20kg pelletu coppensa lecz narazie go brak na allegro. Czy ktos uzywal tego http://allegro.pl/listing/listing.php?string=pellet+20kg ? Bylby wygodniejszy poniewaz ma juz dziurki. Mam zamiar necic obszar z 20-30m przed kladka szerokosci powiedzmy 5x5m czy to wystarczy? Ile na taki obszar pelletu sypac na dzien? Czy sam pellet wystarczy czy musze dodac cos jeszcze? Ile dni necic? I czy lepiej robic to wieczorem czy rano? Prosze takze o jakies dodatkowe porady ktore z pewnoscia by mi sie przydaly. Z gory dziekuje za zainteresowanie sie moim tematem. Pozdrawiam
patryk200


Z mojego doświadczenia wynika że najlepiej jest nęcić rano jak i wieczorem małymi ilościami. Do pelletu dorzuciłbym kukurydzy i zanęty halibut dynamit baits trochę droga ale efekty gwarantowane. (2013/06/24 22:13)

haja


Tygodniowa zasiadka - marzenie..... (2013/06/24 22:30)

haymaker88


Nie mam innego pomysłu na urlop :) zalozmy ze mam zamiar necic 4 dni nastepnie 5 dnia mam dac jeden dzien przerwy czy sypnac ale mniej? Jezeli zakupie zanete to sypac ja tylko z poczatku zeby zrobic tak zwanego szumu czy do konca necenia? Przeczytalem wiele tematow na wielu stronach ale nie znalazlem odpowiedzi na wszystkie moje pytania dlatego napisalem tutaj. (2013/06/25 07:07)

u?ytkownik139534


Witam. Od 15 do 21 lipca wybieram sie na tygodniowa zasiadke na jezioro osloninsko-górskie w woj wielkopolskim o powierzchni 206 hektarow. To bedzie pierwsza taka moja wyprawa i nie licze na rewelacje. Znalazlem miejscowke na odludziu zbudowalem tam kladke doplywowa glebokosc lowiska to 1,5 m dno rowne lekko zamulone. Karpie sa tam napewno liny karasie takze. Chcialem zakupic 20kg pelletu coppensa lecz narazie go brak na allegro. Czy ktos uzywal tego http://allegro.pl/listing/listing.php?string=pellet+20kg ? Bylby wygodniejszy poniewaz ma juz dziurki. Mam zamiar necic obszar z 20-30m przed kladka szerokosci powiedzmy 5x5m czy to wystarczy? Ile na taki obszar pelletu sypac na dzien? Czy sam pellet wystarczy czy musze dodac cos jeszcze? Ile dni necic? I czy lepiej robic to wieczorem czy rano? Prosze takze o jakies dodatkowe porady ktore z pewnoscia by mi sie przydaly. Z gory dziekuje za zainteresowanie sie moim tematem. Pozdrawiam

na każdej wodzie ryba żeruje inaczej , przyjeżdżasz nęcisz od razu , możesz donęcać w ciągu doby , różne są teorie co do nęcenia , ale nie ma złotej i jedynej trafnej , ciągle coś się zmienia. Jaką metodą łowisz ??? to jest najważniejsze ?
Jak podnęcisz i posiedzisz z zestawami w wodzie przez kilka dni zauważysz kiedy ryba wchodzi w łowisko , są pewne godzinki w ciagu doby kiedy ryba żeruje intensywnie a są godziny kiedy przestaje żerować, dlatego tak ważna jest znajomość łowiska i jak poznasz dokładnie wodę na której zamierzasz łowić to ryba będzie jadła Ci z ręki mówiąc w cudzysłowie  (2013/06/25 08:23)

haymaker88


Ogolnie lowie i na grunt i na splawik i spinninguje zalezy kiedy na co mam ochote :) Na te wyprawe wybieram sie oczywiscie z gruntowkami. Na tym lowisku karasie liny i ostatnie 2 karpiki ktore mi poszly przy samej kladce biora teraz rano miedzy 5 a 8 i wieczorem miedzy 17 a 20 w innych godzinach wiekszej ryby nie zlapalem chyba ze sa dni chlodniejsze wtedy sa male roznice. Bylo to na kladce na ktorej lowilem wczesniej ale ludzie widzieli ze lowie ryby i teraz wogole nie moge sie na nia dostac ;/ Dlatego mam lodz i zrobilem sobie swoja gdzie mam nadzieje nikt nie bedzie mi przeszkadzac. A co do pytania z neceniem myslalem ze necac kilka dni o stalej porze ucze ryby danego pokarmu i godziny i ze nagne ich normalne godziny zerowania. Bynajmniej z tematow ktore wyczytalem wynika ze mozna tego dokonac. (2013/06/25 11:07)

u?ytkownik139534


teorie co do nęcenia to sprawa indywidualna każdego wędkarza , ja nęcę w jednym miejscu do południa mam brania od rana do wieczora czasami z mniejszym czasem z większym natężeniem . Najwięcej ryb złowiłem akurat około południa w nocy natomiast zero od kilku lat ryba nie bierze ani z wody ani blisko pomostu 
Pozdr (2013/06/25 11:18)

haymaker88


No dobrze to w sumie i tak nie jest tak wazne bo bede tam caly czas i wedki beda ciagle w wodzie. A mozesz mi powiedziec ile pelletu sypac jednorazowo? Tak jak mowilem chce zrobic maly dywan 5x5m czy 2-3kg pelletu i powiedzmy 2 puchy kukurydzy starcza na raz? (2013/06/25 11:27)

flu83


Znam to jezioro, moi rodzice mają tam domek letniskowy. Łapiesz na jeziorze Osłonińskim czy Górskim?
Ja łapie na takiej zatoczce na Osłonińskim, głebokość 1,5m dużo zielska sporo lilii wodnej.
Łapie na spławik obok lilii na kukurydzę, co ciekawe grunt max 80 cm. Rok temu wieczorem drapnąłem 4 karasie, złote i srebrne każdy powyżej 1kg, największy 1,5 kg.
Lin też się od czasu do czasu zdarzy ale rzadziej.
Najlepsze brania są jednak rano od połowy maja do połowy czerwca, potem we wrześniu.
Karpia tam nigdy nie złapałem, ale z opowieści słyszałem, że są całkiem spore nawet po 10kg. (2013/06/25 11:45)

haymaker88


Ja lapalem na olejnickim i gorskim teraz przestawie sie na gorskie poniewaz jest tam mniej wedkarzy dojezdzam od strony lak nie ma tam za duzo miejsc a jak sa kladki to pozamykane. Sa karpie ale nie wszedzie na gorskim kolo wyspy jest ich sporo i wlasnie przy lini trzcinowej od strony lak. W tym roku facet wycholowal tam 12kg karpia ale on ma 3 swoje miejsca i lowi tam codziennie. Karasi w tym roku zlapalem 5 sztuk od 1,2kg do 1,5kg slabo inne lata bylo duzo wiecej :) Ale sezon wciaz trwa. Lapales od maja do polowy czerwca pozniej zaczyna sie sezon i brania ustaja tak samo dzieje sie w olejnicy gdzie jest awf. Non stop kajaki rowery wodne i motorowki. Dlatego zrobilem sobie miejscowke gdzie ludzi nie ma :) (2013/06/25 11:55)

u?ytkownik139534


No dobrze to w sumie i tak nie jest tak wazne bo bede tam caly czas i wedki beda ciagle w wodzie. A mozesz mi powiedziec ile pelletu sypac jednorazowo? Tak jak mowilem chce zrobic maly dywan 5x5m czy 2-3kg pelletu i powiedzmy 2 puchy kukurydzy starcza na raz?

tylko nie kukurydzą z puszki ;-))))))))))) kup worek po 60 zł /50kg kukurydzy ugotuj , jest wątek obok jak gotować i tym syp , bez pelletów itp wynalazków szkoda pieniędzy no chyba że masz ich dużo to nakupuj sobie pelletu i syp tyle tylko że wyników nie oczekuje lepszych aniżeli bez tego ,,, (2013/06/25 12:02)

u?ytkownik139534


Lapales od maja do polowy czerwca pozniej zaczyna sie sezon i brania ustaja tak samo dzieje sie w olejnicy gdzie jest awf.

też to potwierdzam na swoich wodach ale czy to wina hałasu na wodzie ??? czasami przez lipiec sierpień zero brań... (2013/06/25 12:05)

flu83


Mi sie wydaje, że to nie kwestia sezonu a temperatury.
Ryby najlepiej biorą tak maj-czerwiec. Następnie temperatura mocno wzrasta także nocami
i wtedy jedyną dobrą porą jest 3-8 rano moim zdaniem. Woda kwitnie itp. myślę, że to nie sprzyja dobremu żerowaniu ryb.

Potem właśnie zauważam, że od września już jest lepiej. Najgorszym moim zdaniem jest sierpień.
A np szczupak moim zdaniem najlepiej żeruje koniec maja - początek czerwca. (2013/06/25 12:13)

flu83


A co do jeziora Olejnickiego to tam też czasami łapałem os strony lasu przy przepływie jest tam sporo miejscówek dość mocno okupowanych. Ale rezultatów dobrych nie miałem (łapałem tam na grunt).

Na pewno jest to jezioro głębsze od Osłonińskiego, a o tych miejscówkach od strony łąk słyszałem trochę dobrego, ale nie wiem jak tam dojechać.
Generalnie w tym sezonie na tych jeziorach jeszcze nie wędkowałem. (2013/06/25 12:15)

u?ytkownik139534


Mi sie wydaje, że to nie kwestia sezonu a temperatury.
Ryby najlepiej biorą tak maj-czerwiec. Następnie temperatura mocno wzrasta także nocami
i wtedy jedyną dobrą porą jest 3-8 rano moim zdaniem. Woda kwitnie itp. myślę, że to nie sprzyja dobremu żerowaniu ryb.

Potem właśnie zauważam, że od września już jest lepiej. Najgorszym moim zdaniem jest sierpień.
A np szczupak moim zdaniem najlepiej żeruje koniec maja - początek czerwca.

no też to zauważyłem dokładnie to samo coś w tym jest ...  (2013/06/25 12:27)

u?ytkownik139534


Mi sie wydaje, że to nie kwestia sezonu a temperatury.
Ryby najlepiej biorą tak maj-czerwiec. Następnie temperatura mocno wzrasta także nocami
i wtedy jedyną dobrą porą jest 3-8 rano moim zdaniem. Woda kwitnie itp. myślę, że to nie sprzyja dobremu żerowaniu ryb.

Potem właśnie zauważam, że od września już jest lepiej. Najgorszym moim zdaniem jest sierpień.
A np szczupak moim zdaniem najlepiej żeruje koniec maja - początek czerwca.

no też to zauważyłem dokładnie to samo coś w tym jest ... 


i tyczy to nie jednej wody tylko i jeziora i rzeki 
tyle tylko co dziwne że tak jak kiedyś ryba żerowała w nocy na tych wodach teraz i w nocki nie chce brać to jest dziwne , choć dawno nie byłem na nocce ... (2013/06/25 12:28)

haymaker88


W sumie do halasu ryba tez sie przyzwyczai i goraczki tez nie sa dobre na brania chodzi mi o te wieksze rybki drobnice lapie caly czas :) Od strony lak jak dojechac? W wiosce gorsko masz rozjazd drog jadac do miastka odbijasz w lewo jest to jedyny zakret w lewo polna droga caly czas prosto zjedziesz na dol i prosze masz jezioro :) Nie chce drobnicy zadnej lowic i chcialem sypac sam pellet ale pisza ze cos dodac :) Z gotowaniem kukurydzy to same problemy poza tym na miejscu nie bede mial gdzie gotowac a bez lodowki sie zepsuje :) (2013/06/25 12:37)

u?ytkownik139534


W sumie do halasu ryba tez sie przyzwyczai i goraczki tez nie sa dobre na brania chodzi mi o te wieksze rybki drobnice lapie caly czas :) Od strony lak jak dojechac? W wiosce gorsko masz rozjazd drog jadac do miastka odbijasz w lewo jest to jedyny zakret w lewo polna droga caly czas prosto zjedziesz na dol i prosze masz jezioro :) Nie chce drobnicy zadnej lowic i chcialem sypac sam pellet ale pisza ze cos dodac :) Z gotowaniem kukurydzy to same problemy poza tym na miejscu nie bede mial gdzie gotowac a bez lodowki sie zepsuje :)

kuchenki nie masz??? kup sobie z jednym palnikiem , kukurydzę namoczysz co skróci jej czas gotowania znacznie, potem wystarczy w garnku zagotować i tyle dojdzie w godzinę dwie. Moczysz zawsze kilkanaście godzin . Kukurydzę z puszki to drobiazg wyjada w mig i jak chcesz utrzyamać rybe w łówisku to musisz sypnąć twardej kuku (2013/06/25 12:51)

u?ytkownik139534


W sumie do halasu ryba tez sie przyzwyczai i goraczki tez nie sa dobre na brania chodzi mi o te wieksze rybki drobnice lapie caly czas :) Od strony lak jak dojechac? W wiosce gorsko masz rozjazd drog jadac do miastka odbijasz w lewo jest to jedyny zakret w lewo polna droga caly czas prosto zjedziesz na dol i prosze masz jezioro :) Nie chce drobnicy zadnej lowic i chcialem sypac sam pellet ale pisza ze cos dodac :) Z gotowaniem kukurydzy to same problemy poza tym na miejscu nie bede mial gdzie gotowac a bez lodowki sie zepsuje :)

kuchenki nie masz??? kup sobie z jednym palnikiem , kukurydzę namoczysz co skróci jej czas gotowania znacznie, potem wystarczy w garnku zagotować i tyle dojdzie w godzinę dwie. Moczysz zawsze kilkanaście godzin . Kukurydzę z puszki to drobiazg wyjada w mig i jak chcesz utrzyamać rybe w łówisku to musisz sypnąć twardej kuku



radzę pomęczyć się z gotowaniem a efekty będa na bank lepsze aniżeli z kuku z puszki gdzie musiałbyś z 3-5 puszek na raz sypnąć żeby rybę utrzymac a chcesz łowić kilka dni więc zastanów się (2013/06/25 12:53)

haymaker88


Gotowalem taka kukurydze moczylem 24 godziny gotowalem 2. Ziarna niektore popekaly niektore nie ale nie byla ona miekka dalo sie nabic na hak ale nie byla miekka czy tak ma wygladac ugotowana kukurydza? Czy gotowac ja tak dlugo az bedzie miekka (2013/06/25 13:15)

u?ytkownik139534


Gotowalem taka kukurydze moczylem 24 godziny gotowalem 2. Ziarna niektore popekaly niektore nie ale nie byla ona miekka dalo sie nabic na hak ale nie byla miekka czy tak ma wygladac ugotowana kukurydza? Czy gotowac ja tak dlugo az bedzie miekka

proponowałbym ci zastosować metodę włosową , nawet przy łowieniu na spławik. Na włos zakładasz kilka ziaren możesz dodatkowo piankę która podniesie lekko przynętę na włosie . 
Gotuj do momentu aż ziarna zaczną pękać lepiej troche niedogotowac aniżeli rozgotować sam musisz wiedzieć jak jest dobrze tego się w wirtualu nie da pokazać ani wyjaśnić
albo łów na haku na tą z puszki też tak może być liczy się zanęta że będzie gotowana kuku (2013/06/25 13:22)

haymaker88


Ok dzieki ci wielki widze ze zainteresowales sie tym tematem a jednoczesnie chcesz mi pomoc :) Sama taka kukurydza wystarczy? Ile sypac? Dawac jakies aromaty dipy czy boostery? Czy naturalna moze byc? (2013/06/25 13:25)

flu83


O tej gotowanej kukurydzy dużo dobrego słyszałem. Niestety nie miałem nigdy czasu i chęci na przygotowanie takiej ilości.
Czasami kupuję taką gotową kukurydzę w sklepach wędkarskich, z dodatkami różnymi, jakieś słoneczniki, konopie. Tylko to jest mega drogie taka paczka z 0,5kg kosztuje chyba z 20 PLN.
Raz takie dwie wsypałem i wyciągnąłem 3 jeziorowe leszcze po 1,5kg gdzie na tym jeziorze rzadko kiedy ktoś łapie leszcza pod 1k. Wrzuciłem też kilka kulek sypkiej zanęty.
Prawda jest jednak taka,  że jeżeli chcesz dobrze połowić musisz dużo zanęcić. Jedynie lin zauważyłem nie lubi karmy szczególnie sypanej - wystarczy trochę kukurydzy z puszki.

Jak jedziesz na zasiadkę i ma to być miły urlop z nastawieniem na karpie i karasie to kup taki worek peletu, koszt około 80 zł do tego kup te kukurydze paczkowane dodaj do tego i na pewno będziesz miał efekty. A na przynętę albo taka duża kukurydza ze słoika w wędkarskim albo kulki proteinowe.

Aż mi się spodobał taki zestaw, muszę też się udać na taką zasiadkę :D
Jak znajdę gdzieś linka w internecie do tej kukurydzy to podeślę. (2013/06/25 14:46)

haymaker88


A pellet na wlos nie mozna zalozyc? :) Chodzi o to ze wiecznie jezdzilem na wczasy nad jeziorko ale pelno ludzi w domkach duzo halasu szumu tym razem postanowilem zrobic taki oto wypad na rybki :) Zona do tesciow z czego bedzie zadowolona ja na rybach heh :) (2013/06/25 14:58)

flu83


No pewnie można ale będzie się rozpuszczał. Weź kup sobie trochę kulek, ja na kulki jeszcze nigdy nie łapałem muszę spróbować się wybrać na karpie może właśnie będzie to jez. Górskie.
Tylko zastanawiam się co robić jak 2 wędki wyrzucone na kulki to czym się zająć :)
Może lepiej zrobić, że jedna na kulkę druga na spławik.

Mam wydzierżawione 3 jeziora na północy wielkopolski od miesiąca i na pewno zarybię trochę karpia a co niech rośnie :) (2013/06/25 15:50)

haymaker88


No jak nie lubisz czekac i bawic sie z drobnica to czemu nie :) Ja nie nawidze jak mi plocie biora krapie czy leszczyki ;/ Nie jadam ryb nie smakuja mi i jak0 mam lapac to cos z czego bede mial pamiatke na fotce :) Powiedzcie mi czy jak sam ugotuje kuku to czy moge ja poporcjowac i zamrozic? (2013/06/26 09:28)