Zaloguj się do konta

Jezioro Niesłysz- pole namiotowe i wędkowanie.

utworzono: 2011/06/25 17:57
luki11111

Nadszedł czas wakacji :) wymyslilem sobie J. niesłysz na wyprawe pod namiot rekreacyjno wedkarską:) tzn troche wedkowania troche plywania z wzgledu ze nigdy nie bylem nad tym jeziorkiem:) czy ktos moglby ppolecic jakies pole namiotowe? albo czy są tam miesca gdzie mozna na dziko rozbic namiot w takim miejscu aby połapać ale i poplywac?:) wdzieczny bede za informacje:) [2011-06-25 17:57]

KrisMekar

Byłem nad tym jeziorem dwa lata temu w Niesulicach w ośrodku "Kormoran". Piękne jeziorko z wieloma zatoczkami. Można przyjechać z namiotem. Ośrodek fajny, zaplecze gastronomiczne też. Ja wędkowałem tylko z pomostu, a celem były tylko Liny. Trzy dni potrzebowałem by je wyczaić. Jezioro w tym miejscu głębokie mocno zarośnięte więc trzeba w dzień zlokalizować miejscówki bez roślin. Liny brały przed świtem, jak już robiło się widno można było się zwijać. W sumie dwie godzinki wędkowania i trzy cztery sztuki w siatce. Ładne bo w granicach 40-50cm. W ciągu dnia kompletnie z brzegu nic nie brało. Tylko małe płotki. Nocek nie zarywałem, bo jak powiedziałem woda mocno porośnięta i gruntowe metody mogły by nie zdawać egzaminu. 

Tok sobie maże wpaść tam z pontonem bo jest co poopływać ze spinem. Z brzegu ciężko dobrać się do wody.

 

[2011-06-25 21:00]

luki11111

no wlasnie chodziło mi o wędkowanie z brzegu bardziej:) do tego jakas cicha miejscowka z jakims dostępem do wody aby poplywac bo to mialby byc wypad pod namiot ze znajomymi + troche wedkowania...i chodzi o to aby nie byl to jakis osrodek, pensjonat itp najlepiej jakies pole namiotowe a super by bylo jak by wogole jakas dzika plaza nie wielka bez tlumow... noo i niesulice same w sobie to chyba nie bardzo bo tam cale wojewodztwo sie zjezdza myslalem jeli juz to o tej 2 wiosce nad tym jeziorem [2011-06-25 21:36]

domino1982

a wiecie gdzie mozna pozwolenie kupic [2011-06-25 22:18]

luki11111

to tam wymagane pozwolenie jest??? [2011-06-25 22:20]

KrisMekar

No to Ci nie pomogę. Może jakieś lokalne grupy dyskusyjne odwiedź, prędzej się dowiesz o takich miejscach. Co do tego ośrodka to faktycznie oblegany, a w weekendy to już masakra. A tamte inne wioski jak odwiedzałem to faktycznie, mniej oblegane. Ja tam tylko raz byłem i w sumie tylko mały kawałeczek wody poznałem, właśnie od Niesulic. A, i jeszcze jedna istotna informacja. W Niesulicach u sołtysa robi się dopłatę do karty na tę wodę. W tedy co byłem to wychodziło coś około 35 zł za 10 dni.  [2011-06-25 22:22]

luki11111

mnie interesuje raczej wyjazd na weekend na dziko bez osrodkow pensjonatow i dzikich baletow w wykonaniu pol wojewodztwa:) ja chce jechac wypic piwo w spokoju i pomoczyc kija i tyle a co do oplaty to ciekaw byl bym ile to kosztuje na weekend:) czekam na nowe info:) moze ktos mnie oswieci:) [2011-06-25 22:48]

Znam na tym jeziorze każdą trzcinkę. Pytaj o co chcesz, a teraz odpowiem Ci na tamte pytania. Dzikie pole namiotowe znajdziesz na tzw. "Plaży Borowskiej", półdzikie w Krzaczkowie, a takie u gospodarzy to w Niesulicach i Przełazach. Miejscówek z kładkami i pomostami jest bardzo dużo. Proponuję Ci spacerek wokół jeziora i przekonanie się, albo łódką od wody wokół jeziora. Na głębszych partiach jeziora są piękne okonie po ponad 2 kilo, na podwodnych łąkach płocie, liny i piękne leszcze. Szczupak jest ogromny i jest go sporo. Dużo krasnopiór, uklei, wegorza i innych. Jedyne jezioro w okolicy z sieją i sielawą. Dyskoteki i sklepy w Przełazach i Niesulicach. W nocy łowić nie wolno, jest to woda specjalna GR. Zezwolenie kupisz u rybaka w Niesulicach, u pana Sobuckiego (w domu obok dyskoteki "Stodoła"). [2011-06-26 12:14]

kuba559

witam
ja polecam ci pole namiotowe w krzaczkowie tanio i milo jeżdżę tam praktycznie co rok na 7 o 10 dni jest swietnie czyściutka woda mili ludzie a ceny za namiot to ok 4 zł za dzien  i 4 za osobe ale mozna od wlasciciela wypozyczyc przyczepe za n126 jakies 25 30 zł
[2011-06-26 17:07]

czika100

zgadzam sie z kolegami w stu procentach piekne jeziorko z bardzo dużą ilością lina i okonia o imponujących rozmiarach ja łowie co roku od strony niesulic ale najlepsze efekty mialem z łodzi o świcie na miejscach pozbawionych roślin 
[2011-06-26 18:01]

domino1982

mastiff w przelazach mozna kupic pozwolenie bo musze dokupic chyba  mam zrobiona na pzw zielona gora orietujesz sie [2011-06-26 19:48]

KrisMekar

witam

ja polecam ci pole namiotowe w krzaczkowie tanio i milo jeżdżę tam praktycznie co rok na 7 o 10 dni jest swietnie czyściutka woda mili ludzie a ceny za namiot to ok 4 zł za dzien  i 4 za osobe ale mozna od wlasciciela wypozyczyc przyczepe za n126 jakies 25 30 zł





Masz tam może jakies namiary telefoniczne? Chętnie bym skorzystał :-) I jeszcze jedno. Skąd ten Krzaczków? Nie Krzeczków? [2011-06-26 19:58]

Krzeczków, zgadza się, moja literówka. [2011-06-26 20:08]

mastiff w przelazach mozna kupic pozwolenie bo musze dokupic chyba  mam zrobiona na pzw zielona gora orietujesz sie 






Nie. Tylko w Świebodzinie, Zielonej Górze, a najbliżej w Niesulicach u Sobuckiego.

[2011-06-26 20:09]

luki11111

pytanie do kuba559 czy te pole namiotowe w  Krzeczków to jakies spokojne miejsce? daleko do wody? i czy mozna gdzies tam połapac? no i chodzi mi o jakas wskazowke o jakies miejsca dzikie gdzie idzie namiot rozbic wejsc do wody i zarzucic wedke:) podpowie ktos cos:) [2011-06-26 21:15]

pytanie do kuba559 czy te pole namiotowe w 
Krzeczków to jakies spokojne miejsce? daleko do wody? i czy mozna gdzies tam połapac? no i chodzi mi o jakas wskazowke o jakies miejsca dzikie gdzie idzie namiot rozbic wejsc do wody i zarzucic wedke:) podpowie ktos cos:)




Praktycznie przy samej wodzie. Jest plaża, są kładki na ryby. A czy spokojnie? No jak wszędzie na takich polach namiotowych. Sporo młodzieży, zero nadzoru, policji itp. Plaża i kąpielisko są na pewno. Ryby też połowisz.

[2011-06-26 21:48]

luki11111

no narobiliscie ochoty na to jeziorko:) mam nadzieje ze uda mi sie tam polowic:) najlepiej w dzikim i spokojnym miejscu:D [2011-06-26 22:20]

Weź maskę do nurkowania. Takiej czystości wody nie spotyka się często. [2011-06-26 22:29]

luki11111

hehe noo to wezmę maskę i nawet nie będe sie bał urzywać woblerów:D będe miał pretkekst aby ponurkować troche jak sie zaczepi :D [2011-06-27 14:53]