Zaloguj się do konta

Jezioro Niegocin- połowię tam na spining?

utworzono: 2011/06/01 21:44
klopsik52

Witam. Wie może ktoś czy da sie coś złapać na jeziorze Niegocin na psining??. Na co sie nastawiać tam. Okoń  czy też może bardziej szczupak?? [2011-06-01 21:44]

Artur z Ketrzyna

Jest o zbiornik należący do PGR Ryb Giżycko. Z drapieżnych ryb możesz tam złowić szczupaki, okonie i sandacze oraz węgorza. Tak więc na spining możesz sobie tam nieźle połowić, tyle że jest to duży zbiornik, a z brzegu nie ma za dużo miejsc gdzie można pospiningować. Doradzam wędkowanie z łodzi jest tam sporo podwodnych górek i spadków które warto obłowić. Ponieważ woda tam nie jest zbyt przezroczysta przyda ci się echosonda do namierzenia takich miejscówek, coć i przy nabrzeżnych szuwarach też coś można ładnego upolować.
Oczywiście radzę opłacić zezwolenie, bo nawet często kontrolują. W ciągu ostatniego tygodnia kilku takich złapali i poszły wnioski do prokuratury (widziałem jak nieśli pęczki wędek i bucz nawet ości)
[2011-06-02 10:34]

Artur z Ketrzyna

mapka głębokościowa. J Niegocin.
[2011-06-02 10:38]

pawelz

Porady wielkiej Ci nie udziele, ale opowiem pewna ciekawostke o Niegocinie jaka mi sie trafila.
Bylem tam tylko jeden raz na wakacjach. Lowilem na spinning. Jako ze z brzgu byla totalna kicha, postanowilem wypozyczyc lodke z kumplem i szwagrem. Nie mielismy pojecia gdzie plynac. Wyplynelismy na chybil trafil jakies 200m od brzegu. Stanelismy przy jakichs wystajacych roslinach.
Byl srodek dnia. Przez 3 godziny nalowilismy we dwoch z 60 okoni plus trafily sie plotki i leszczyki.
Pisze we dwoch, bo z kumplem lowilismy na paprocha. W tym samym czasie szwagier na "normalny" spinning nie zlowil nic.
Dodam ze miejscowosc w ktorej bylem to chyba Wilkasy i bylo to jakies 5 lat temu.
[2011-06-02 10:41]

Artur z Ketrzyna

Mapka batymetryczna - J. Niegocin.
Dałem Ci takie dwie mapki bo lepszych nie posiadam. Na jednej masz zarysy dna na drugiej głębokości. Jak razem połączysz to względną orientacje powinieneś mieć.
Ps. W ośrodku AZS Wilkasy możesz wynająć domek lub pokój, jak też i jachty i łódki wędkarskie. Tam w tawernie "Wabądz" są organizowane dyskoteki w sezonie praktycznie co noc.
[2011-06-02 10:46]