Zaloguj się do konta

Jezioro Niedzięgiel (Skorzęcin)

utworzono: 2013/06/01 16:36
bekon22

Mam takie pytanie. Czy na jeziorze Niedzięgiel (skorzęcin ) można łowić. to jest prywatne czy podlega pod PZW Poznań. ? [2013-06-01 16:36]

wujoarek

Opłata w sklepie na terenie ośrodka. Z brzegu 15 zł, z łódki 25 zł / dzień. Zezwolenie na Niedzięgiel/ Białe / Ostrowite  [2013-06-01 18:07]

Apex predator

Tak ja wujarek napisał plus musisz mieć karte wędkarską. [2013-06-01 19:18]

grisza-78

Sorry, że się wcinam, ale jak czytam nazwę tego waszego jeziora i pomyślę, że słowo " Niedzięgiel" lub "Skorzęcin" miałby wypowiedzieć jakiś Niemiec, to zaraz mi się przypomina " Jak rozpętałem...." z Frankiem Dolasem. Pozdro ;)
[2013-06-01 21:39]

DaciGno

Dopiszę jeszcze, że na jeziorze Niedzięgiel nie ma co się ustawiać na nic więcej niż okonia. Rybak kilka razy dziennie "tłucze" siatami i ciezko cokolwiek innego złowić... Od 3 lat spędzam w Skorzęcinie całe wakacje i spotkanie okonia 30-40cm to nic nowego :) Ze szczupakiem nie jest już tak kolorowo bo przez te 3 lata wymiarowe szczupaki mógłbym wyliczyć na palcach obu rąk (dominuje szczupak ok 30cm...). Pozdrawiam [2013-06-24 22:18]

roobcio

Majówkę spędzam w Skorzęcinie. Gdzie lepiej nastawiać się na rybę? Na Białym czy Niedzięgiel? Wszelkie info na temat tych akwenów mile widziane bo czasu na znalezienie sensownej miejscówki i zasięgnięcie na miejscu języka będzie niewiele, z góry dzięki.
[2014-04-27 11:38]

roobcio

Ponawiam prośbę o informacje bo majówka tuż tuż...
[2014-04-28 13:15]

Sith

Cześć Roobcio, minął prawie rok od Twojego posta, nikt nie odpowiedział. W tym roku ja się wybieram do Skorzęcina na wypady weekendowe, czy mógłbyś napisać jakie wrażenia z ubiegłorocznej "majówki"?
[2015-01-23 17:21]

roobcio

Wrażenia pozytywne. Ryb nie połapałem bo po pierwsze: było gwałtowne załamanie pogody 1 maja i temperatura z 25 stopni spadła do zaledwie 5. Parę płotek złowiliśmy pierwszego dnia i tyle. Poza tym drugiego i trzeciego dnia "grillowaliśmy" już na całego :-D Skończyło się na pogubionych spławikach, urwanej rączce od skrzyneczki i szpula od kołowrotka gdzieś zginęła... :-(Od strony Skorzęcina w j. Niedzięgiel wchodzi cypel i jest tam sporo fajnych stanowisk, pomostów. Napotkani wędkarze twierdzili, że w jeziorze jest sporo karpia i lina i jest systematycznie zarybiane, ale twierdzili, że nic nie bierze właśnie przez gwałtowne załamanie pogody. Coś w tym chyba jest, bo byliśmy dwa razy kontrolowani. Ogólnie jezioro sprawia fajne wrażenie. [2015-01-23 22:52]

hajrowicz

witam 
jak jest z pozwoleniem ??
wystarczy te wykupione w osrodku  czy potrzebuje tez karte pzw ??
dziekuje za odp 
pozdrawiam

[2016-01-23 11:06]

adrian-roszkowski

Wybieram sie w tym roku w sierpniu na 8 dni i mam kilka pytan odnosnie tych zbiornik.
Tak jak kolega wyzej napisal jak wyglada sprawa pozwolenia.
Raczej nastawiam sie na spining (Szczupak Okoń może sandacz jeżeli wogole tam sa ;))
I na ktorym jeziorku lepiej wybrac sie na takie polowanie jak pisalem wyzej ;) [2016-03-13 16:13]

orlik90

Aktualnie chciałem podsumować Jezioro Niedzięgiel oraz Jezioro Białe. Woda jest naprawdę czysta, jednak jeżeli ktoś jedzie z myślą o wędkowaniu to strata pieniędzy i czasu. Ryby jest brak, nie widać ruchów na wodzie jak i również w wodzie brak życia. Jedynie co można zaoobeserwować to szkielety raków... NIE POLECAM! [2017-05-02 21:03]