Jezioro Lubasz kto zna to łowisko?

/ 4 odpowiedzi
Drodzy koledzy wędkarze mam do was małe pytanie. Czy zna ktoś takie łowisko PZW a w sensie jezioro Lubasz w województwie wielkopolskim leżące po między miejscowością Lubasz aż do wsi Prusinowo. Niektórzy określają też łowiska te w Prusinowie jako ,, Sławienko " . Pytanie moje dotyczy tego czy tam po za uklejami i plotkami mierzącymi 10cm idzie złowić jakąś inna rybe hehe. Nie chodzi Mi już o niewiadomo jakie stwory ale chociaż płotki 20cm?? ;p Ponieważ zawsze gdy zarzucę zestaw do wody czy z gruntu czy obojętnie jak to odrazu dosłownie po 3-5 sekundach mam branie:) i zawsze to jest mała plotka albo ukleja:) nawet na kuku biorą te małe szproty. mozna sie z nimi fajnie pobawić ale też bym chciał połowić coś wiekszego ;p jeżdżę tam dopiero od niedawna i prosił bym was o jakąś radę co zrobić aby złowić coś większego :) o ile ktoś zna to łowisko i tam łowi :) dziękuje z góry :)
Bill


Dotychczas to jezioro było pod "opieką" gospodarstwa rybackiego Pana Dubkiewicza. Wędkarze mówią, że na jego wodach była taka gospodarka, że same szproty zostały ;p (2011/07/09 19:25)

kogucik27051994


no tak :) mają rację tak samo w jeziorze Biała tak samo było ale teraz niby jest zarybione ale z tego co widzę to po za ukleją i płotką to nic więcej nie chce chyba brać:) (2011/07/09 19:38)

sebaskin14


są jeszcze karpiki ale takie małe bo czasem sie zaczepi.lin jest naprawdę ładny...nawet 2 kg się zdarzają,wystarczy podnęcić regularnie.ja nęcę parzoną kuku.nie raz widac ładne spławy ale nie wiadomo co to...pare razy pas około 10 m. aż sie gotował jakby butelki z wodą poodkrecał ale nie wiem czy to amur czy stado leszczy.lesie tez sie ostatnio mi trafiły takie około 40 cm. (2011/07/09 20:00)

lubaskirybak


Lubaskie jeziorko należy do PZW ale powiem tak ..pzw za wolno przejęło jebo szanowny pan Roman Dubkiewicz kiedy to dzierżawił ten piękny akwen powybierał że tak powiem wszystkie grube ryby , podobno na ''bęben wyławiał'' i sprzedawał je.ludzie mówią że zimą widzieli jak wywoził ryby zapełnionymi sieciami !! więc tak to jest z naszym jeziorkiem ;//
hmm a co do rybek to polecam łowić węgorze :)) naprawde duże sztuki idzie złowić ;)ostatnio widziałem jak jakiś facet w siateczce miał około 3kg'wego : ) po zmierzeniu miał dokładnie 1,2m .. nie radze chodzić na szczupaki z tego względu że bardzo malutko ich jest i to ja chciałbym je wyławiać a nie wy :P (wszystko za sprawą szanownego P. Romana :) )a po za tym od uklei i płotek roi się łohhoohoh :) ostatnio ładnego karaska złowiłem,leszcze- znam miejsce gdzie biorą też jak głupie .. powiem tyle że okoni jest cała masa koło pomostu ;) aa i bym zapomniał amury też biorą :) a co do rekordowego szczupaka to slyszalem że pan Andrzej Izydor złowił 3kg !!! podobno ktoś tam złowił też tołpyge ,i brzane więc z tym to rózżnie mam nadzieje ze pomoglem :) (2011/07/31 13:47)