Jezioro Kunów .

/ 5 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju. Mam pytanie, czy ktoś może wędkował nad jeziorem Kunów w zeszłym sezonie? Planuje w tym roku trochę tam powędkować, tylko nie wiem z której strony jest lepszy dojazd, na jaką rybę można tam liczyć, czy łowić z gruntu czy na spławik i na co proteina,robaki, kuku. Lubię wędkować w nocy, może to coś pomoże. Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc będę bardzo wdzięczny. Z góry dzięki.
Orsi1


Witaj.Jeżeli chodzi o dobre miejscówki na Kunowie to musisz wjechać na jezioro drogą która jest za stacją paliw ( + / - 1200m) i na końcu drogi skręcić najlepiej w prawo. Po lewo jest kilka pomostów jednak dojście jest dość tragiczne (przynajmniej było 2 lata temu. Natomiast po prawo na początku są 2 większe miejscówki, jakby plaże,(większość karpiarzy łowi na tej drugiej) a dalej kilkanaście pomostów. Do chyba 2 trzeba dojść w woderach ( z czego jeden nie jest widoczny (z brzegu zasłaniają go trzciny).Co do ryby To jest tam mnóstwo leszcza, płoci i krąpia. Z tym że jak chce się złowić ładnego leszcza to trzeba stosować kulki/pellety 12-18mm bo leszczy takich jak dłoń jest tam od groma chociaż zwykle łowię takie po 30-35 cm.Występuje tam spora populacja dużego karpia. Największy o jakim mi wiadomo to 17 kg jednak trzeba je ostro nęcić. W sumie jak na każdej dzikiej wodzie.z drapieżników występuje szczupak dość ładny sandacz oraz okoń. Węgorze też się trafiają.Występuje tam również wzdręga oraz lin.Co do metody to połowisz zarówno na grunt jak i na spławik jednak ja preferuję grunt (i na Twoim miejscu tą metodą bym też łowił) a konkretnie method feeder.Co do przynęt to sprawdza się wszystko. Pinki, białe, kukurydza, kulki i pellety ( używam nie większych niż 12 mm zwykle jest to 6 lub 8mm) i wszelkie połączenia. W nocy nie głupim pomysłem jest założenie większej przynęty. Przynajmniej 15cm leszczyki nie biorą.I jeszcze powiem że jeżeli będziesz wybierał się tam na nockę na weekendzie to przyjedź godzinkę wcześniej bo łowisko jest z tych o dużej presji wędkarskiej i najlepiej pochodzić po pomostach i popytać się wędkarzy czy uciekają na noc czy jednak zostają. (2014/02/19 20:51)

Orsi1


zapomniałem dodać że ta droga prowadząca do jeziora jest praktycznie za przystankiem PKS  (2014/02/19 20:54)

MISIEK2004


Dzięki kolego Orsi1. Bardzo mi pomogłeś. W wielkim skrócie wiem co i jak. Powiedz mi jeszcze, czy nocki ogólnie są tam spokojne, czy można się czegoś obawiać, chodzi mi o tubylców bo to oni przeważnie sieją zamęt. (2014/02/25 19:33)

Orsi1


Dzięki kolego Orsi1. Bardzo mi pomogłeś. W wielkim skrócie wiem co i jak. Powiedz mi jeszcze, czy nocki ogólnie są tam spokojne, czy można się czegoś obawiać, chodzi mi o tubylców bo to oni przeważnie sieją zamęt.

Powiem Ci szczerze ze jestem tam 4-5 razy do roku na nocce i jeszcze się nie spotkałem z taką sytuacją że 4 koła do wymiany czy maska do lakiernika... Nawet od nikogo niczego podobnego nie słyszałemJest tam raczej spokojnie... w sumie raz na nocce byłem od strony wsi (bo zwykle siedzę na tych pierwszych miejscówkach co Ci opisałem) i nic się złego nie stało... nie myślę też żeby kiedykolwiek się komuś coś tam stało ale kto wie...Oczywiście zdarzają się przypadki jak się typowe wieśniaki zjadą wielkie pany wypiją 2 piwa i już kozaki co to nie oni jednak jest to raczej rzadkie... no ale cóż poradzić...  (2014/02/25 20:57)

jacoozy


Witam.Moje pytanie dotyczy twardości dna....Chciałbym pospinningować z brzegu w spodniobutach i bardzo proszę o podpowiedź z której strony jezioro ma jak najmniej mółu,od 19 czy raczej od strony wsi???Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi. (2017/11/15 18:27)