Zaloguj się do konta

Jezioro Kopań opinie o łowisku

utworzono: 2010/04/16 13:36
GBH

Jezioro Kopań - bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu jakiejś wiedzy nt. tego akwenu - szczególnie wędkarzy łowiących tam na spinning. Los zrzuca mnie tam na przełomie VII - VIII :-) [2010-04-16 13:36]

GBH

Odświeżam temat :-) [2010-04-17 10:51]

kropka122

Jest to jezioro dosyć płytkie z dużą ilością ogromnych głazów na których łatwo uszkodzić łódkę zależy to od poziomu wody wiosną praktycznie głazów nie widać ponieważ woda jest mało przejrzysta na tym jeziorze. Później różnie to bywa. Łódkę można wyporzyczyć na miejscu u pana Roberta który mieszka obok przystani w Kopań. Z brodzeniem też nie ma problemu zależy kto czym dysponuje na chwilę wędkowania i co kto lubi. Ryby jakich można się spodziewać to Sandacz najczęściej około 50-55 cm ale trafiają się okazy widziałem takie około 5 kg osobiście na sandacza wybrałbym jez. Bukowo leży niedaleko, przynęty na Sandacza to białe i perłowe kopyta i większe twistery. Okoń Sztuki do 30 cm dosyć często no i szczupak nie wiem dlaczego ale najlepsze wyniki miałem na 5cio cm żółtego twistera. Warto zastanowić się nad połowem węgorza jezioro jest bardzo zasobne w ten gatunek najlepsze przynęty to ukleja i rosówka. Opłata całoroczna z łodzi wynosiła około70 zł. Życzę połamania. Pozdrawiam.
[2010-04-17 12:49]

GBH

Dzięki za konkretną odpowiedź. Chodzi mi głownei o sandacza i okonia. Zastanawia mnie możliwośc połowu węgorza. Rozumiem, że w grę wchodzi tylko łódka? Pozdrawiam [2010-04-17 22:05]

kropka122

No właśnie że nie swobodnie można brodzić a miejscowi zapytani chętnie odpowiedzą sam miałem przypadek że z brzegu kolega złowił więcej niż my dwaj na łodzi także ta kwestia jest otwarta.
[2010-04-18 21:38]

GBH

Dzięki wielkie za pomoc, spróbuję zatem również brodzenia ze spinningiem. Spodniobuty chyba odpuszczę, w lecie same trampki powinny wystarczyc, byle dno było w miarę twarde... :-) [2010-04-19 13:26]

kropka122

Tak między nami to wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to że południowy brzeg czyli ten od lądu będzie lepszy dla spinningistów tam jest więcej kamieni na dnie.
[2010-04-20 21:37]

GBH

Super, dzięki wielkie za podpowiedź :-) [2010-04-21 09:19]

rafi73

Jezioro godne uwagi, w sezonie letnim nie jest tłoczno jak na sąsiednim Bukowie. Rybostan tak jak koledzy wcześniej napisali, dodam tylko , że gruby węgorz bierze najlepiej na małego żywego jazgarza - nałapiesz ich przy trzcinach na czerwonego robaczka. Bardzo dużo brań jest o świcie jak się robi  poranna szarówka. Pamiętaj zabierz ze sobą co najmniej ze 3 rodzaje środków na komary - jest ich tam co roku mnóstwo !!!!!!
[2010-04-21 14:53]

GBH

Rafi73 dzięki, może zadam głupie pytanie :-) ale podpowiedz jeszcze tylko w jaki sposób technicznie zasadzić się na węgorza, skoro pewnie łódka w nocy zabroniona a z brzegu woda niedostępna? Próbuję sobie trochę wyobrazić, ale nie będąc nigdy nad tym jeziorem trochę mi ciężko :-) [2010-04-21 14:57]

rafi73

Zmontuj sobie dwie gruntówki. Żyłka główna minimum 0,25, przypon 0,20 lub lepiej 0,22, ciężarek 40g z krętlikiem koniecznie na rurce ( nie wciągnie go w muł), hak nr 4. Ja używam również tonącej plecionki 0,15 na przypon. Na jednej jazgarek, na drugiej rosówa.
 Na wodzie będziesz widział roślinność podwodną, która wychodzi na powierzchnię - staraj się rzucać około 10 metrów przy niej na czystą wodę. Węgorz naprawdę podchodzi w zasięg rzutu na 40 - 50 metrów od brzegu do drobnicy, sandacz rzadziej ale też się trafia. Dobry sposób to wychodzenie na maksa w woderach i dalsze rzuty. Ja machałem karpiówkami, wolny bieg i sygnalizator elektroniczny. Kolega dawał styropian na żyłkę i wkładał ją pod gumkę przed kołowrotkiem.
Konkurencja pokarmowa na jeziorze jest naprawdę duża i zdarzają się często dni z braniami 24h na dobę.
PS. Jak uda Ci się złapać małą uklejkę koniecznie wywal ją na sandacza, branie prawie pewne.
[2010-04-21 19:42]

rafi73

Znajdziesz spokojnie miejsce przy przystani lub w innym rejonie , płytkie przed trzciną gdzie można spokojnie postawić wędki na widełkach , miejscowi Ci wszystko powiedzą i doradzą przy zimnym piwku :).
[2010-04-21 19:49]

GBH

I to są bardzo konkretne porady. Bardzo serdecznie dziękuję, jestem Wam winien koledzy zimne piwko :-). Jak przyjedziecie kiedyś na mazowsze albo w świętokrzyskie obiecuję rewanż :-). Pozdrawiam [2010-04-21 20:55]

kropka122

Jeszcze jedno sprostowanie od tamtego roku jest pozwolenie na wędkowanie w nocy z łodzi ale radziłbym dowiedzieć się po przyjeździe na miejscu
[2010-04-22 15:39]

goraja

Dzień dobry. Jestem studentką na Wydziale Zdrowia Publicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przygotowuję pracę magisterską dotyczącą świadomości i wiedzy społeczeństwa odnośnie zagrożeń zdrowotnych związanych z funkcjonowaniem elektrowni atomowej, której budowa jest planowana na terenie Polski. Poniższa ankieta  jest  całkowicie  anonimowa, a udzielone  odpowiedzi  posłużą mi wyłącznie do napisania pracy magisterskiej. Zwracam  się  z  prośbą  o  szczere  odpowiedzi, które pozwolą mi na zebranie dokładnych i rzetelnych danych. Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety. http://moje-ankiety.pl/respond-1497.html [2010-08-29 21:40]

goraja

Dzień dobry. Jestem studentką na Wydziale Zdrowia Publicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przygotowuję pracę magisterską dotyczącą świadomości i wiedzy społeczeństwa odnośnie zagrożeń zdrowotnych związanych z funkcjonowaniem elektrowni atomowej, której budowa jest planowana na terenie Polski. Poniższa ankieta  jest  całkowicie  anonimowa, a udzielone  odpowiedzi  posłużą mi wyłącznie do napisania pracy magisterskiej. Zwracam  się  z  prośbą  o  szczere  odpowiedzi, które pozwolą mi na zebranie dokładnych i rzetelnych danych. Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety. http://moje-ankiety.pl/respond-1497.html [2010-08-29 21:41]

Jezioro Kopań .Czytałem kiedyś o tym akwenie bodajże w Wędkarzu Polskim . Akwen trudny technicznie , woda zawsze sfalowany ze względy na silnie wiejące , nadmorskie wiatry i dużą przestrzeń . Z artykułu wynikało że jezioro Kopań , choć trudne technicznie a ryby wredne i wybredne - to jednak słynie ono z dużej populacji sandacza . Zdarzają się również duże liny , płocie , okonie. Generalnie Jezioro Kopań jestem ciekawym zbiornikiem a wędkarz przyjezdny zarzuciwszy wędkę będzie  w  jego odmęty na pewno ma  czego szukać .
[2010-08-30 19:36]

Jezioro Kopań .Czytałem kiedyś o tym akwenie bodajże w Wędkarzu Polskim . Akwen trudny technicznie , woda zawsze sfalowany ze względy na silnie wiejące , nadmorskie wiatry i dużą przestrzeń . Z artykułu wynikało że jezioro Kopań , choć trudne technicznie a ryby wredne i wybredne - to jednak słynie ono z dużej populacji sandacza . Zdarzają się również duże liny , płocie , okonie. Generalnie Jezioro Kopań jestem ciekawym zbiornikiem a wędkarz przyjezdny zarzuciwszy wędkę   w  jego odmęty na pewno ma  czego szukać .
[2010-08-30 19:39]

GBH

Byłem miesiąc temu, łowiliśmy sandacze z opadu [2010-08-31 08:33]

http://www.kopan.pl/jezioro-kopan.html [2010-08-31 17:47]

darek-k77

witam chciaby sie dowiedziec jak efekty na kopaniu zeszłego roku a mianowicie jak wegorz? [2011-01-27 17:11]

darek-k77

czy ktoś w tym roku był na kopaniu? czy tam coś bierze? [2011-05-22 14:52]

darek-k77

odświezam temat! [2011-05-23 19:03]

nemo254

Witam.
Czy coś bierze to będe mógl napisać za tydzień bo jadę nd jeziorko kopań 18 lipca.
pozdro
[2011-07-12 22:58]

darek-k77

i jak efekty na kopaniu? [2011-09-12 18:32]

aal82

i jak efekty na kopaniu?

Sam jestem ciekay nie byłem tam z 6 lat????
[2012-04-23 20:05]