Jezioro Kopań, jezioro ukowo

/ 2 odpowiedzi
Witam mam pytanie czy wie ktoś czy na j.kopań i na j.bukowo koło Darłowa można wejść w woderach z brzegu i łapać na spinning.
Rybczan


Witam.

Kolego ja byłem nad jeziorem Bukowo latem 2010 lipiec ( urlop ) okolice Dąbkowic.Generalnie teren trudny brzeg bardzo zarośnięty ale były miejsca, że mozna było wejść ale łatwe to nie jest. Ja głównie grunt i łowienie z łodzi. Nawet przy łowieniu z gruntu było mało miejsca. Z tego co rozmawiałem z miejscowymi to większość nastawia się na łódkę. Nie wiem jak wygląda inna część tego zbiornika, widziałem w okolicy Dąbek było więcej przestrzeni :).

Pozdrawiam.

(2011/01/26 08:43)

GBH


Kopań: spędziłem tam ostatni urlop, właśnie w miejscowości Kopań. Od tej strony nie da się spinningować z brzegu - bardzo szeroki pas trzcin trudnodostępny, ja nawet nie próbowałem jak zobaczyłem. Spinningowałem za sandaczem i okoniem z łódki, Łódke wypożycza się od przystaniowego, który mieszka obok przystani PGR w m. Kopań. Koszt chyba 25 zł/doba. U niego można też kupić zezwolenie (jezioro nie jest PZW a PGR). Nastawiałem się głównie na sandacze. Juz w pierwszej zatoce po prawo wymacasz opadem kamienie i tam próbuj. Nie sa to okazy (50-60 cm). Za wiekszymi trzeba płynąć dalej w strone m. Wicie. Jak chcesz szczegółowych informacji pisz na poczte prywatną. Niestety na Kopaniu często mocno wieje i wtych warunkach z sandaczy nici. (2011/01/26 10:39)