Jezioro Kamienica inaczej Dargocice

/ 33 odpowiedzi / 22 zdjęć
Witam ,mam pytanie do wszystkich wedkarzy czy w dargocicach jest karp,jest to woda kolo goscina?dzieki i pozdrawiam
wojtek1619


czy są tam karpie to nie wiem bo nigdy nie widziałem ale powiem ci że kicha straszna nic konkretnego tam nie złapałem nic nie bierze chyba że się trafi dzień ale ten się zdarza bardzo rzadko (2013/09/06 22:03)

tomasznieciecki


Wielkie dzieki kolego a moze wiesz gdzie warto usiasc na karpia w okolicy kolobrzegu? (2013/09/06 22:15)

laska98


nie taka kicha, ładne płocie biorą i przy odrobinie szczęścia piękne leszcze
pozdrawiam (2014/06/20 18:43)

Banita


Jezior Kamica lub jak to woli Kamienice, Kamnica, Dargocice to piękne urokliwe miejsce, ale raczej z trudnym dostępem do brzegów i z małą ilością pomostów, do których dotarcie często graniczy z cudem, tak jak do tego, z którego zrobiłem dziś zdjęcie.

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest łódka, którą na szczęście można wynająć na tym jeziorze.

(2014/06/22 18:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Ktoś, kto twierdzi, że w jeziorze Kamienica, (Kamica, Dargocice) niema ryb jest nieudacznikiem, lub zależy mu na tym żeby przyjeżdżało tam jak najmniej wędkarzy. Jezioro Kamica to specyficzne jezioro i żeby tam wędkować potrzebny jest sprzęt pływający; łódka, ponton, lub coś innego, choć jest parę miejsc do wędkowania z brzegu, do których można dotrzeć bez większego problemu i ja wam takie miejsca pokażę w następnych postach.

A teraz dobre miejsce na lina, ale też i okonia, szczupaka jak i płotkę jest przy palach dawnego pomostu milicyjnego, w lewo od plaży i miejsca postoju łódek, niestety żeby tam się dostać musicie mieć łódkę.   

(2014/07/06 10:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Na zdjęciu tuż za metalowym szkieletem dawnego pomostu Tranzbudu

jest to miejsce, o którym pisałem wcześniej.

(2014/07/06 11:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Wchodząc nad jezioro od strony kąpieliska Dargocice masz tylko dwie możliwości, albo kierujesz się na lewo w stronę postoju łódek po łódkę;

http://olx.pl/oferta/lodki-i-lodzie-wedkarskie-wynajem-lodek-wedkarskich-przez-telefon-CID619-ID4Hbnx.html#a3a5279871

Lub w prawą stronę gdzie znajduje się kilka miejsc do wędkowania z brzegu.

Jeszcze parę lat temu w obecnym miejscu kąpieliska, był duży drewniany pomost oddzielający kąpielisko od jeziora, było to jedno z bardziej dostępnych miejsc do wędkowania, bardzo dobre miejsce do wędkowania z gruntu jak i na spławik w tym miejscu można było złowić wszystkie gatunki ryb występujących w tym jeziorze.

Teraz miejsce przy plaży też jest często odwiedzane przez wędkarzy, ale raczej poza okresem sezonu.

(2014/07/06 14:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Pierwsze dogodne miejsce do wędkowania znajduje się przy kąpielisku między drzewami .

(2014/07/07 07:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Jeśli ktoś chciałby poznać dokładniej jezioro Kamienica koło Dargocic znajdzie tam przyjazny wędkarzom ośrodek wczasowy czynny od wczesnej wiosny do późnej jesieni.  

http://www.terstef.pl

(2014/07/07 20:18)

Banita


Dalej po prawej stronie jest kilkudziesięciu metrowy pas trzcin, dobre miejsce do połowu średniej wielkości okonia, ale niestety to miejsce dostępne jest tylko z łódki. Kiedyś mniej więcej w środku tych trzcin był mały pomost, ale osoba, która go zbudowała już od paru lat wędkuje z łódki.

(2014/07/07 20:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Idąc w kierunku północnym wzdłuż brzegu jeziora za trzcinami trafimy na kilka dobrych stanowisk wędkarskich, gdzie są dobre miejsca do wędkowania z gruntu i na spławik.

Po prawej i po lewej stronie przy trzcinach można też spróbować łowić na żywca.

(2014/07/08 07:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik32263


"Lubię" jak ktoś rozmawia sam ze sobą... Choć bardziej zalatuje mi to reklamą wypożyczalni łodzi, na dodatek z aktywnym linkiem do strony o charakterze komercyjnym. Co jest tu na Forum zakazane. (2014/07/08 15:49)

Banita


Widok z pierwszego miejsca za trzcinami w kierunku południowym jeziora, zdjęcie zrobiłem w maju 2014 r.

(2014/07/08 16:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


No i w zasadzie to pierwsze i ostatnie miejsca do wędkowania, do których można bez problemu dotrzeć.

Dalej są jeszcze ze 2 może 3 stanowiska, ale teren wzdłuż jeziora jest podmokły i potrzebne są dobre gumowce i wiedza którędy najlepiej przejść.

Widok tych prawie ostatnich miejsc z jeziora.

(2014/07/08 19:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


To są właśnie te miejsca, o których pisałem wcześniej.

(2014/07/09 07:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Można też tak, czyli z trzcin, co daje większe pole do popisu i może lepszy efekt.

(2014/07/09 17:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


I to by była na tyle, dalej jest płytka zatoka, łowienie z brzegu niema najmniejszego sensu, ale i dotarcie do tego brzegu wymaga dobrej znajomości terenu. Ta zatoka przy brzegu to około 300 m bezrybia na jej końcu jest nawet pomost (patrz 1 zdjęcie). Ale czy można coś z niego złowić, wątpię?

Ta zatoka to miejsce omijane przeze mnie, choć dobre zimą zpodlodu latem ciężko coś tam złowić. Dlaczego? Nie wiem.

(2014/07/09 20:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Na przełomie wieków XX/XXI miałem w tej zatoce pomost, toki do którego trzeba było dopłynąć łódką, ale jeśli ktoś się nie bał zmoczyć mógł dojść z brzegu, przy pomoście głębokość wody była około 130 cm, dalej w kierunku jeziora jest skarpa gdzie głębokość dochodzi do 4 m i jeszcze dalej do 6 m.

Lubiłem z niego łowić z grunt, tylko systematyczne zanęcanie przyciągało w to miejsce ryby.

 Tyle zostało z niego po wielu latach.

(2014/07/10 07:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Nad jeziorem Kamienica łatwo można poznać czy miejsce, w którym zamierzamy wędkować z brzegu, lub z pomostu jest dobrym miejscem do wędkowania.

Jeśli niedaleko stanowiska są śmieci takie typowo wędkarskie; opakowania po zanętach i butelki po napojach, ślady po niedawno palonym ognisku to znaczy, że to miejsce jest często odwiedzane przez wędkarz.

Jeśli jest brak takich śladów to są dwie możliwości;

 Na zdjęciu to ten pomost, o którym pisałem wcześniej, pomost w rogu na końcu zatoki.

Brak śmieci w wodzie i w okolicy pomostu świadczy o tym, że tutaj nie warto wędkować.

(2014/07/10 20:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.