Jezioro Kalwa-potrzebuje pomocy

/ 1 odpowiedzi
Witam drogich kolegów wędkarzy i oczywiście drogie koleżanki:)

Zwracam się do Was z zapytaniem o Jezioro Kalwa.

Owszem wyczytałem wszędzie że bardzo wybrane przez dzierżawcę... ale nie wierzę że na tak ogromnym zbiorniku nie ma ryby... i że sama się nie odrodzi... Zresztą wszystkie wpisy są z przed kilku lat... A rybki z roku na rok się rozmnażają:)

Tak więc bardzo proszę nie pisać mi o tym że nie ma tam ryb itd., że wyciągneli wszystko, bo zaczynam za tydzień tygodniowy urlop na który czekałem cały rok i ciesze się z niego jak dziecko... Że przesiedzę cały tydzień nad wodą...:) Proszę dajcie mi się cieszyć...:)

Hm... Więc tak, będę w miejscowości Miłuki... Nie wierzę że nikt tam nic nie złapał... Nie muszę być to sztuki rekordowe, ale takie jak dłoń mnie ucieszy...:) Liczy się siedzenie nad wodą... Łapał ktoś tam od tamtej strony i może coś więcej powiedzieć? Jakie dno itd? Jakich zanęt najlepiej używać, jakie się sprawdzają? Na co można coś złapać? Biały, czerwony robak; kukurydza, pęczak, pszenica? Co w ogóle można tam połapać? Chodzi mi o białą rybę... Myślę że nęcąc cały tydzień w końcu coś podpłynie:)

Dziękuje za podpowiedzi:)

Pozdrawiam
Michał
Bolshoibooze

Cześć spędziłem niedawno tydzień nad tym jeziorkiem,po drugiej stronie.Postaram Ci przybliżyć trochę mojej przygody. A więc tak ryby tam są oczywiście.Ale co do wielkości to pozostawia to wiele do życzenia.Jezioro jest dość głębokie,tam gdzie łapałem,od brzegu 15 metrów było już 3-4 m głębokości.Na dnie jest od groma pustych muszli małży,łatwo o rozciętą nogę.(chyba że ktoś zadbał o miejsce kąpielowe i jakoś to ogarnął) Zanęt nie używałem wcale,jeszcze więcej drobnicy.Co do przynęt to tylko i wyłącznie w moim przypadku kukurydza i pęczak zabarwiany kurkumą.Rzucałem nawet na kulki proteinowe ale bez rezultatu. Miałem  także założoną rosówkę,to drobnica nią się zajęła. Na koniec dodam ze zabawy z płotkami miałem aż nadto,trafiały się także "chlapaki" krąpie , i "nieduże" leszczaki. Pozdrawiam miłego wędkowania.  (2014/08/13 22:18)