Zaloguj się do konta

Jezioro Kalejty - jezioro Długie

utworzono: 2009/03/23 11:28
Figaro

Witam ,mam prośbę do szanownych kolegów "po kiju". Interesuje mnie jezioro Kalejty - jaka tam jest ryba i czy jest, czy są tam pola namiotowe, czy można łowić z łodzi, jakie opłaty. Mam chęć w tamtych okolicach spędzić urlop z rodziną i przyjaciółmi stad moje zainteresowanie. Będę wdzięczny za garść informacji. [2009-03-23 11:28]

sacha

http://www.kalejty.gt.pl/ to jest strona jedynej agro jaką znam nad tym jeziorem. Ma gość też miejsca pod namioty a na dodatek jest (a może już nie) dzierżawcą jeziora.Kiedyś ryby były ale jak były przetargi chyba 3 albo 4 lata temu to nie mając pewności czy dalej będzie dzierżawcą wyczyścił ze wszystkiego co się dało. Po informacji o wyczyszczeniu wody przestałem bywać nad tym jeziorem ale kilka lat temu ryby były.U gospodyni można wykupić obiady (bardzo dobre),jak pojedziesz koniec sierpnia to grzyby,grzyby i jeszcze raz grzyby.Miejsce oddalone od cywilizacji,cisza i spokój.Może inaczej-ja tam bywałem w czerwcu albo wrześniu więc była cisza i spokój ale przy gospodarstwie stoją jakieś prywatne przyczepy campingowe więc ciszy i spokoju w miesiącach lipiec-sierpień nie mogę Ci zagwarantować.Przy pomoście można się kąpać ale jak z małymi dzieciakami to trzeba mieć na nie oko bo z brzegu szybko się pogłębia. W drugim końcu jeziora ponoć jest jakieś pole namiotowe ale nie wiem gdzie a może już nieaktualne. [2009-03-23 18:59]

Figaro

Dzięki serdeczne,każda wiadomość jest cenna [2009-03-23 19:25]

sacha

Ja szukając miejsc cichych i spokojnych biorę tydzień we wrześniu i jeżdżę nad Bug graniczny. [2009-03-24 13:27]

Figaro

A słyszałeś może o jeziorach Szlamy i Głębokie? [2009-03-24 14:47]

sacha

Nic a nic.Na Kalejty jeździłem. [2009-03-24 16:05]