Jezioro Jezuickie Duże

/ 2 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju , chciałbym w paru słowach opisać moje łowisko . Jest to ponad 100 hektarowe jezioro z bardzo ciekawym ukształtowaniem dna , jest kilak fajnych górek podwodnych , spadów i płytkich zatoczek oraz dołów w okolicach trzcin. Łowienie na tym akwenie jest przyjemne wczesną wiosną i jesienią . Latem nie da się spokojnie powędkować ponieważ jeziorko leży blisko Bydgoszczy i jest ulubionym miejscem na wypoczynek i biwak !! GŁOŚNY GWAR , ROWERY WODNE , SKUTERY ITP. SAMI ROZUMIECIE !!! Lecz mimo to potrafi obdarzyć wędkarza ładną rybką , sporo jest dużego okonia egzemplarze po 1kg nie robią tu na nikim wrażenia , jest ładny szczupak lecz na niego można zapolować tylko wiosną i późną jesienią ponieważ akwen jest płytki średnia głębokość wynosi 5-7m głębokości i cały zarasta aż pod lustro wody w najpłytszych miejscach ! Mimo to wędkowanie jest bardzo ciekawe na tym akwenie , ponieważ wymusza na wędkującym ciągłego przemieszczania się i szukania ryby , co za tym idzie człowiek lepiej poznaje jezioro ucząc się i poznając go . Mile zaskakuje również fakt ze nasze koło PZW w Bydgoszczy dba o populację rybek , zarybia regularnie sandaczem,szczupakiem ( ja tych zarybień nie widziałem na własne oczy ) nie ma odłowów sieciowych co cieszy brać wędkarską , i są w sezonie KONTROLE-KONTROLE co jest chyba ogólną rzadkością . Zapraszam kolegów po kiju aby kiedyś spróbowali powędkować na Jezuickim Dużym potocznie tu nazywanym ( chmielnikami ) jest dobrze rozwinięta baza noclegowa , można w sezonie bez problemu wypożyczyć łódź .

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.