Jezioro Jamno - Łazy

/ 6 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam, wybiera sie może ktoś na wakacje nad morze do Łaz? Bede tam po pod koniec lipca. Macie moze jakies info o rybostanie jaziora jamno. Interesuje mne tez czy da rade na feederka połowić czy zarośniete. Moze spotkam sie z kims na łowisku.
destruktor

cze witam cie kolego Tomek xxx łowiłem tam pare razy na fidera da sie tam łowić ale dużo mułu jezioro zarośnięte są tam leszcze krąpie płocie okonie  takie rybuy tam złapałem i pewnie są też inne ale nie było dane mi ich złowic napewno jest też szcupak pozdrawiam  (2017/01/08 21:01)

Askan

Tomix80,corocznie jestem na Jamnie ale w Unieściu,lipiec to najgorszy miesiąc na tym jeziorze.Jeżdzę albo w czerwcu na początku albo w sierpniu,druga połowa.Przede wszystkim w tym czasie woda nie jest za bardzo nagrzana a ja wędkuję na gł.1 do1,2 m.Najlepiej na spławik chociaż z gruntu też mam wyniki ale wtedy gdy mocno wieje i spławik znosi.Od strony Łaz są takie same głębokości ale jest więcej zatoczek gdzie można znależć cichsze miejsce.W Unieściu mam pomost z którego rzucam i wygognie siedzę a nie ukryty gdzieś między trzcinami a to duzy plus.Wygoda z dojazdem do sklepu wędkarskiego do Koszalina też jest dobra bo wsiadam w busik i jade do dworca PKP i niedaleko jest sklep.Kartę na Jamno wykupuję w gospodarstwie do którego od mojego ośrodka "AVISTA"mam ok 1500 m.Sprawdza się zanęta Lorenca leszczowa i pinki,w kukurydze się nie bawię bo mniej brań a czerwonego rzucam na grunt i brania są.Były takie lata że zaczynały leszcze brać już na drugi dzień po nęceniu ale rok temu zneciłem dopiero po sześciu i brały przez drugi tydzień jak głupie.Sprężyna z obciążeniem 30g wystarcza a spławików używam 3,5/4 gr.Ryby jak miałem więcej dużych to wędziłem u rybaka w porciku ale większość była grillowana i smażona na stołówce.Pozdro (2017/01/09 09:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bilbao

Muszę się tam w końcu wybrać. (2017/01/09 09:45)

Askan

Jeszcze inne zdjęcie z ale z ub.roku 2016.Dopiero zaczęły brać po trzech dniach ale miałem dobrą ekipę do skrobania.Polecam,w tym czasie na morzu nie ma dobrych wyników a na kanale jest zakaz.Pozdro (2017/01/10 08:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

lukasz-przybylski

A zdążyłem zapytać w innym wątku jak biorą ryby po zrobieniu kanału, bo podobno jest tragedia. Ale widzę, że ryby dalej jest dosyć w jeziorku. To cieszy ;) (2017/01/11 12:03)

tomix80

Wędkował moze ktos na molo w Łazach (przy wypożyczalni rowerów wodnych)? Mieliście tam jakieś wyniki czy nic nie brało? Moze troche wcześnie ale juz powoli planuje moje wędkarskie czasy. Jak nie na molo są tam jakieś miejscówki w trzcinach? Interesuje mnie kawałek od mola do ośrodka Słoneczna Przystań. (2017/01/17 17:11)