Jezioro Jamno - batymetryka

/ 3 odpowiedzi
W związku ze zbliżającym się sezonem sandaczowym, wrzucam dla zainteresowanych kolegów i koleżanek odręczną mapkę batymetryczną Jamna, wyszperaną kiedyś w Internecie. Informuję też z przykrością, że wskutek rzeźnickickich praktyk pseudowędkarzy, którzy mordowali dziesiątkami kilogramów gromadzące się przy wrotach sztormowych leszcze (często odławiane na szarpaka), wprowadzono całkowity zakaz połowu na kanale jamneńskim. Brodzący po kostki w rybich wnętrznościach spacerowicze wyrobili sobie niestety po raz kolejny zdanie na temat kultury wędkarskiej braci...

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

stasiu98


Dzięki ! Na pewno mi się przyda, ponieważ akurat jadę na wakacje do Unieścia po raz już chyba 7, ale dopiero drugi raz z wędką. Jeżeli chodzi o biało-ryb to brania są dosłownie co chwilę. Ryb jest bardzo dużo. Miejscówek do łowienia również jest wiele, większość szerokich (swobodnie mieszczą się 2 wędkarze) Jedynym mankamentem  jest woda... Momentami można się zastanawiać, czy w tej wodzie jest życie. Teraz jest o wiele wiele lepiej. Jeszcze kilka lat temu nie było ciekawie.. WSZYSTKIM POLECAM TĄ MIEJSCÓWKĘ !!! NIE WRÓCISZ BEZ RYBY. często łowi się duże okazy szczupaka, sandacza oraz okonia ; ) (2014/05/26 17:41)

libertyn83


Zgadza się, ryby jest mnóstwo, chociaż na pierwszy rzut oka woda nie wygląda zachęcająco. Węgorza jest coraz mniej, ale tez można jeszcze połowić. Zdarza się też fląderka i gruba płoć. Wybudowane ostatnio wrota sztormowe według niektórych opinii stanowią co prawda poważną przeszkodę w migracji ryb, wpływającą na bogactwo ichtiofauny, ale myślę, że tak naprawdę czas pokaże... Z pewnością lustro się obniżyło o jakieś 0,5m (przy i tak b. małej średniej głębokości i duzym zamuleniu)i stawiałbym raczej na łódkę niż szuwary. A! i uwaga pod nogi - parę lat temu zboczyłem parę kroków z wydeptanej ścieżki w trzcinach (zachciało się skrócić drogę do auta) i znalazłem się po pachy we wciągajacym szlamie. Dobrze, że nie szedłem sam i zdążyłem się złapać kępy trzcin. Było trochę strachu... (2014/05/27 08:25)

stasiu98


Teraz jest zrobiona świetna ścieżka od Mielna, aż do kanału, a więc już z mułem i innymi podobnymi przypadkami nie powinno być problemu : ) ta flądra to częsty przyłów, kolega wędkarz siedzący obok mnie wyciągnął jedną sztukę. (2014/05/27 18:21)