Jezioro Jamno jakie ryby i opłaty za łowienie?

/ 13 odpowiedzi
Witam! Za dwa tygodnie wyjeżdżam z rodziną na wczasy w okolice Mielna. Niedaleko znajduje się jezioro Jamno, warto tam jechać? Jak jest zarybione i czy oprócz  dodatkowych płat na kartę wędkarską (mam na myśli te tygodniowe, dwutygodniowe itd.) są jeszcze jakieś ?


Z góry dzięki Andrzej.
winterman77


tutaj masz pod tym adresem druczek opłaty za jamno i kanał łączący jamno z morzem. Jeśli chodzi o ryby samo jamno to leszczowy akwen i oczywiście węgorz. Najlepsze miejscówki są na kanale łączącym jezioro z morzem jak dojedziesz do mostu to po prawej stronie na własne oczy widziałem jak goście złowili w jednym miejscu około 60 ryb raz za razem moje leszczyki po 45 cm potem złapane to pikus przy tym co tam widziałem. Leszcze jak łopaty powyżej 60. Na samo jezioro polecam drugi brzeg przeciwległy od strony mielna. Bierzesz łódkę i po drugiej stronie miejscóweczki ciche i nikt się nie wpiernicza ps. oczywiście nie omieszkaj użyć spiningu choć wyniki nie były porywające to warto pokusić się o drapieżnika jest gdzie połowić oczywiście po drugiej stronie tam gdzie wpada rzeczka do Jamna. Jeśli chodzi o węgorza, haczyki kupisz na miejscu, na bazarku są goście z czerwonym robakiem i o godzinie 22:30 jak już się ściemni obserwuj zapalające się lampki nad jeziorem to znak że chłopaki zaczęli łowić węgorza jeśli szybko zgasną to zła oznaka. Moim zdaniem można połowić i uciechy jest. Jeszcze jedna sprawa łódka do wynajęcia za wesołym miasteczkiem są przystanie znajdziesz. Przed wesołym miasteczkiem możesz pooglądać wygrzewające się karasie jest ich tam mnóstwo, w tym miejscu. Podłoże jeziora straszny muł, ale pewnie są miejsca że jest go troszkę mniej. Tak między nami ja w pierwsza 30 minut na kukurydze w pierwszym miejscu złapałem 5 leszczy po 30 cm. Ps. zobacz dokładnie czy ta opłata jest z tego roku i sprawdź czy dobrze wypełniłeś przekaz jesli ci nie przesłali druczku  nas nikt nie kontrolował ale kto tam wie. Połamania kija (2011/06/30 13:05)

andri


Dzięki ;D Zapowiada się ciekawie ? A łowiłeś możne na grunt czy na spławik ? (2011/06/30 19:00)

winterman77


Kanał jest wąski więc spławiczek ale drgajaca szczytówka też wchodzi w grę, jeśli takową preferujesz kanał najlepiej zaliczyć z samego rana np godzina 4 żebyś był na miejscu bo potem będzie krucho z miejscem. chyba że sobie wytniesz miejsce. My z kolegą poznaliśmy miejscowego wędkarza więc trochę wiedzy nam sprzedał w każdym bądź razie na pewno połowisz gwarantem jest kanał bo i morską rybkę tam można złapać. (2011/07/03 13:32)

henryku


Kolego zdecydowanie polecam jamno jak i kanał,byłem tam w ubiegłym roku na wakacjach i 16 lub 17 lipca też jadę na tydzień ;) łowiłem na kanale fajne sztuki leszczy,bo w 1,5h miałem 7 sztuk w przedziale 40-50 cm a taki wynik u mnie na wodach pzw w tym samym czasie jest nie do osiągnięcia...mi sie sprawdzał zdecydowanie czerwony robak-największa dendrobena... zanęta prosta,najtansza,ja miałem worki po 3 kg,dodałem czerwonych robaków i melasy i efekty według mnie miałem fajne ;)gdzie się rozbijasz na polu namiotowym czy w innym miejscu?:)
pozdro. (2011/07/04 22:55)

dugir


hej kolego jak wrucisz dej znac jak tam polowy bo ja wybieram sie tam po 25 lipca z tago co sie dowiedziałem to koszt 30 zeta za tydzien w dzien i 50 zeta za za cało dobowe i mozna zapłacic w sklepie w uniesciu połamania pozdro
(2011/07/08 20:25)

Misi3k


hej kolego jak wrucisz dej znac jak tam polowy bo ja wybieram sie tam po 25 lipca z tago co sie dowiedziałem to koszt 30 zeta za tydzien w dzien i 50 zeta za za cało dobowe i mozna zapłacic w sklepie w uniesciu połamania pozdro

Witam Kolego wybieram sie do unieścia 23-30 lipiec moze interesuje Cie wspolny wypad na rybki:-)

(2011/07/13 16:15)

andri


Jezioro akurat kwitło więc była maskara. Oprócz tego brzegi były bardzo porośnięte i nie było gdzie usiąść. Jedynie gdzie mogłem połowić to na kanale. Ale połowy i tak marne. Kilka płotek ,kilka leszczy i to wszystko ;)

Ja uważam ,że nie warto opłacić i jechać. (2011/08/01 10:42)

Hubson8


Witam. Ja ostatnio byłem na wczasach w Mielnie, niestety nie w celach wędkarskich (nawet nie pomyślałem , bo zapomniałem że jest tam jezioro). Byłem popatrzeć tam kilka razy. Woda ładna. Porozmawiałem z miejscowym wędkarzem i mówi że ryba tu jest ale brania są tylko rano (od 4 do 6) i w nocy też można coś zaliczyć. A mówi że w dzień to lipa. Na tym jeziorze przeważają: leszcze, węgorze, sandacze no i oczywiście drobnica ;)) (tak słyszałem od tego wędkarza). Więc może warto sprobowac, jeśli ma sie chęci to jak najbardziej ;))). Pozdrawiam. (2011/08/01 12:05)

soho2001


Gdzie jest dokładnie ten bazarek? (2013/06/24 18:23)

lukasz-przybylski


Witam. Jak tam teraz ryby na jeziorze Jamno po zamknięciu kanału? Pytam bo myślę żeby w czerwcu się tam wybrać na rybki. (2017/01/11 10:27)

roobcio


Byłem w Unieściu na przełomie sierpnia i września 2016. Leszczy na feedera nałowiłem sie "do bólu". Nie miało znaczenia co włożyłem w koszyk, na haczyku białe, rzut ile fabryka dała, leszczyki 30-35 cm. brały do znudzenia. Czasem jakaś płotka sie trafiła. Którejs nocy nastawiłem się na węgorza, łowiłem na gruntówkę z małym żywcem z tego mola na granicy Unieścia i Mielna, do północy bez brania, potem troszkę przesadziłem z browarkami bo noc była parna i obudziłem sie rano, zestaw splątany w trzcinach, myślę że na haczyku był węgorz. (2017/01/11 13:41)